Keď máš aktuálnu PRO verziu, také by vypisovať nemalo. Je to otázka na autora programu. Choď s tým na oficiálne Locus fórum.
20.07.2012 - 15:04:04
00
Keď máš aktuálnu PRO verziu, také by vypisovať nemalo. Je to otázka na autora programu. Choď s tým na oficiálne Locus fórum.

Este sa skusim doma pripojit na net, lebo mi to cez den parkrat vypisovalo, ze sa chce pripojit, ci to pomoze. Ak nie, pojdem na forum. Vdaka!
20.07.2012 - 15:26:01
00
Na ten net sa každopádne pripoj. Locus Pro si pri prvom spustení cez net overuje licenciu.
20.07.2012 - 15:53:33
00
Na ten net sa každopádne pripoj. Locus Pro si pri prvom spustení cez net overuje licenciu.

Pripojenie pomohlo, vdaka!
20.07.2012 - 21:47:49
00
bedo: áno, vďaka za pomoc. Zatiaľ však, čo som skúšal, tak mám dojem, že automatické vycentrovanie mapy funguje len pri zapnutom režime navigácie. Ak mám iba zobrazenú mapu, tak ma to neposúva.
21.07.2012 - 23:27:16
00
Posuva ma to normalne, aj bez navigacie. Tuk na centrovanie vlavo dole a ide to same.
Vie mi niekto poradit, ako vypnem navigovanie? Resp, tie trasy, ktore som na navi zadal mi tam stale svietia. Co s tym, ak to tam nechcem?
21.07.2012 - 23:48:12
00
všetky trasy (jedno či navigácia, importované, alebo nahrané) sú prístupné cez Údaje:Trasy
22.07.2012 - 01:05:07
00
a v menu trasy si zafajkneš alebo odfajkneš ktoré Ti majú svietiť.........
22.07.2012 - 05:17:16
00
Dikes chalani. Zasa som mudrejsi.Vobec som si to nevsimol.
22.07.2012 - 10:25:16
00
Máš zlú (kalibrácia) offline mapu. Ten istý bod (viď súradnice) s výškou 675 m mám na on-line mape Freemap Slovakia Turistic presne medzi vrstevnicami 670 a 680 m. Keby si sa prepol na on-line mapu, sám by si to videl.

Mam problem s vyskovymi udajmi. Mapu mam vytvorenu v MOBACU. V zazname trasy mi ukazuje o cca 40m vyssiu nadmorsku vysku ako je na mape. Ale ked si najdem bod manualne na mape a dam si ukazat vyskovy udaj, je to spravne... Inac este k tomu, da sa nastavit nieco, ze by mi ukazovalo vyskovy udaj hociakeho bodu nejako jednoducho. Lebo ja to teraz robim tak, ze prstom podrzim stlaceny bod co chcem vediet, napise mi to neznamu adresu, dam si vytvorit bod a tam si az nacitam vyskovy udaj (z offline)...
EDIT: Ked som si nacital zaznamenanu trasu a dal vyplnit vysky, prepisalo to v zazname na spravne vysky. Cim je to potom, ze aktualne zaznamenavana trasa ukazuje vyssiu vysku...?
23.07.2012 - 08:53:11
00
Najpresnejšia výška je z dobre skalibrovaného barometrického výškomera za stáleho počasia počas záznamu trasy. Druhá najpresnejšia je zo SRTM dát (offline alebo online), skoro tak dobrá ako pri barometrickom výškomere. Potom dlho, dlho nič, a tak nasleduje výška zaznamenaná pomocou GPS.

Menu--Nastavenia--Mapa objekty a štýly--Dynamické výšky

Zaškrtnúť, je to tam popísané, o čo ide. Mal by si sa oboznámiť s celým menu, všetko je dobre popísané. Na veľa vecí prídeš aj úplne sám.
23.07.2012 - 10:47:40
00
Najpresnejšia výška je z dobre skalibrovaného barometrického výškomera za stáleho počasia počas záznamu trasy. Druhá najpresnejšia je zo SRTM dát (offline alebo online), skoro tak dobrá ako pri barometrickom výškomere. Potom dlho, dlho nič, a tak nasleduje výška zaznamenaná pomocou GPS.

Menu--Nastavenia--Mapa objekty a štýly--Dynamické výšky

Zaškrtnúť, je to tam popísané, o čo ide. Mal by si sa oboznámiť s celým menu, všetko je dobre popísané. Na veľa vecí prídeš aj úplne sám.

Aha, uz mi je to jasne, diky! Online sluzby zatial nechcem vyuzivat - a pri tomto este jedna vec, na jednom fore som cital (http://forum.locusmap.eu) ze funkcia navigovanie (napr. ked si vyberiem bod na mape a chcem, aby ma to k nemu navigovalo) nie je mozna bez online. Je to tak?
EDIT: Teda skusal som to navigovanie, medzi dvoma bodmi, ale ukazalo mi to iba rovnu ciaru medzi nimi.
23.07.2012 - 10:59:37
00
V terminológii Locusu "navigovať" znamená niečo také, ako keď ti v autonavigácii vypočíta trasu z bodu A do bodu B po existujúcich cestách. K tomu potrebuješ byť on-line, ale len na moment, kým vypočíta trasu. "Navádzať" k bodu znamená navádzanie vzdušnou čiarou. K tomu internet nepotrebuješ. Dá sa "navádzať" po vopred vyklikanej trase, ktorá sa skladá z viacerých bodov (aj tisíce). To je pre bike najbežnejšie, jedná sa vlastne o navádzanie bod po bode po celej trase.

Všetko si však musíš sám vyskúšať, aby si pochopil, o čo ide.
23.07.2012 - 12:56:28
00
A funguje to fasa. Ja na locus a fungovanie nemozem povedat ani jedno zle slovo. Snad jedno.
Laco, nevies mi poradit? Zda sa mi citlivost gps modulu velmi slaba. Je to mozne?
23.07.2012 - 15:14:27
00
Locus s tým určite nemá nič spoločné, je to vec telefónu. Ale dnes by už moderný telefón nemal mať problém s citlivosťou GPS.
23.07.2012 - 15:36:30
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS / GPS prístroje)
keyboard_arrow_up