ja som bol s kamosom na trase smer : Cana => Trstene p./H. => Keked => Hollohaza => Keked a spat. celkom dobre supy je ten kopec medzi Kekedom a Hollohazou. teraz niekedy chceme ist do Telkybanie a Hejce, akurat by som potreboval nejaku detailnu mapu Madarska.
03.07.2007 - 21:54:52
00
ja som bol s kamosom na trase smer : Cana => Trstene p./H. => Keked => Hollohaza => Keked a spat. celkom dobre supy je ten kopec medzi Kekedom a Hollohazou. teraz niekedy chceme ist do Telkybanie a Hejce, akurat by som potreboval nejaku detailnu mapu Madarska.


Mozes kupit v Madarsku na pumpach. Nieco najdes aj na nasej stranke http://www.tronkosice.sk

K nahliadnutiu mam Zemplinske vrchy sever a sprievodcu Zemplinskymi vrchmi.
03.07.2007 - 22:29:37
00
chceme ist do Telkybanie a Hejce, akurat by som potreboval nejaku detailnu mapu Madarska.


Pozri sa na http://www.turistickamapa.sk/. Je tam aj veľký kus Maďarska (aj Hejce).

Chystám sa to Maďarsko pomocou screen capture poskladať do normálnej mapy a skalibrovať pre Oziexplorer.
05.07.2007 - 19:27:07
00
chceme ist do Telkybanie a Hejce, akurat by som potreboval nejaku detailnu mapu Madarska.


Pozri sa na http://www.turistickamapa.sk/. Je tam aj veľký kus Maďarska (aj Hejce).

Chystám sa to Maďarsko pomocou screen capture poskladať do normálnej mapy a skalibrovať pre Oziexplorer.


Mozem poskytnut skalibrovanu mapu Zemplinske vrchy sever pre Oziexplorer vo formate ozf3. Je toho trocha viac nez 46 MB. Ak mi niekto dodate tip a navod ako to tam vyvesit tak to vyvesim. Zasahuje to dole po Boldogkovar na zapade a po Sarospatak na vychode. Je to z nascanovanej mapy 1:40000.
05.07.2007 - 20:41:51
00
skomprimuj to a upni na edisk.cz.potom ti tam hodi link a ten skopiruj tuto na forum
05.07.2007 - 21:41:11
00
skomprimuj to a upni na edisk.cz.potom ti tam hodi link a ten skopiruj tuto na forum


Uz to leti na upload.skvely.sk - za sest minut tam bude.
05.07.2007 - 21:45:55
00
Takze kto mate zaujem tak na

http://upload.skvely.sk/821e9dcb4db0693 ... e361c.html

sa nachadza subor Mapy.zip heslo na download je madarsko

Je tam kalibrovana mapa Zemplinske vrchy sever pre Oziexplorer a skladana kalibrovana mapa nasej trasy medzi Egerom a Miskolcom
05.07.2007 - 21:56:04
00
... tak mi Pišta prekazil moju obľúbenú činnosť, skladanie máp z obdĺžnikov skopírovaných z obrazovky (a to som si už našiel aj krásny softvér na ich spájanie ako obrázkov - PanaVue ImageAssembler). Už som aj začínal rozmýšľať o kalibračných bodoch a tu zrazu pozriem do tohoto fóra a všetko putovalo do RECYCLE BIN.

... ale teraz vážne. Vďaka, Pišta! Hlavne tá mapa Zemplínskych vrchov je perfektná.

Laco
06.07.2007 - 20:40:21
00
Pištovi:

Zobrazil som našu včerajšiu trasu v mape, ktorú si uploadoval spolu aj s kalibračným MAP súborom. Trasa je posunutá dosť západne. Je to tak aj u teba, alebo robím niekde chybu? (Nastavenie dátumu mapy, alebo niečo podobné?)

Pre porovnanie prikladám zobrazenie aj na mape VKÚ.

Prílohy:

HU08-07-07.jpg
HU08-07-07.jpg 216.44 KiB thumb_up0thumb_down

09.07.2007 - 14:56:17
00
Pištovi:

Zobrazil som našu včerajšiu trasu v mape, ktorú si uploadoval spolu aj s kalibračným MAP súborom. Trasa je posunutá dosť západne. Je to tak aj u teba, alebo robím niekde chybu? (Nastavenie dátumu mapy, alebo niečo podobné?)

Pre porovnanie prikladám zobrazenie aj na mape VKÚ.


Mozno, ze je chyba v kalibracii. Ja to potom zvykam korigovat aby skotocna trasa sadla. Ta vcerajsia trasa je fajn, ale skuste niekedy hned za hranicou (Skaros) odbocit na tej asfaltke dolava. Navstivte Panorama buffe (vidno na madarskej mape) - vyborne lekvarove pirohy, na tych si pochutnavame vzdy (po madarsky sa volaju "dereje"). Potom sa da urobit nadherny zjazd malo pouzivanou lesnou cestou oblukom az pod Milic dole do Fuzeru. Pozri napr. na nasej stranke 17.3.2007 Bodoret. Mas tam aj plt.
09.07.2007 - 18:33:02
00
- v tom Panoráma Bufé sme boli, ale dali sme si akurát chladené Borsodi. Nagy néni bola dosť zaneprázdnená.

(nešli sme cez Skároš, z Vyšnej Myšle sme vyliezli lesom hore, nasmerovali k hranici a jednou zarastenou cestou sme ju prešli, potom lesom, až sme vyšli na asfaltku rovno k tomu bufé, potom bol zjazd priamo dole s krásnymi výhľadmi zvrchu na hrad Fuzér, ten sme potom vo Fuzéri mali po pravej ruke a šlapali sme do hore kopca cestou, ktorou ste vy zjazdovali, prehupli sme sa cez kopec a potom rovno dole technický zjazd do Pusztafalu... atď k Izre ... vidno to na priloženej mapke)

- tú mapu skúsim nejak prekalibrovať a niekde ju uploadnem, potom nechám link
09.07.2007 - 21:58:24
00
keyboard_arrow_up