no neviem kam vsade a ako daleko chodite vy, ale mne v znamejsich lokalitach uplne staci ze viem na ktorom kopci som a ktorym smerom je ktora dedina, pripadne v ktorej doline skoncim, ked sa pustim tadeto a hentade....


Samozrejme, ze taketo potulky vedia pobavit. Niekedy ale vyrazime niekam dalej vlakom do miesta startu a od ciela zase vlakom nazad. Potom uz je dobre mat pripraveny casovy rozpis a mat sancu ho dodrzat.
19.03.2006 - 17:13:01
00
no ved jasne...len mojej parte sa nejak dalej vlakom chodit nechce, resp. nieje kedy...takze naozaj mapy moc nevyuzivam, ba co viac, som priam topograficky ignorant co sa biku tyka :oops: ....co je mozno aj skoda, lebo potom s nejakym planovanim ani nemam moc skusenosti...naplanovat okolie, ktore poznam sa da aj z hlavy....
19.03.2006 - 17:54:57
00
to bobo: ono mat mapu zo sebou ked idem na cely den povazujem za samozrejmost, lebo mam skusenost z mojej partie ze ked sa stretneme a padne obligatna otazka kam ideme tak je jasne ze nikto okrem mna nema konkretny plan takze v 80% ideme tam kde chcem ja.
a kedze mam aj mapu da sa improvizovat a hladat inu variantu priamo v terene lebo doma niekedy nevies co ta caka a objavis tak mnoho ciest ktore doma kludne prehliadnes alebo su inak oznacene.
20.03.2006 - 10:18:32
00
njn..asi mas pravdu...nieco s tym spravim :) aspon budeme chodit tam kam chcem ja :lol:
20.03.2006 - 12:47:07
00
Este jedna vec pre tych co jazdia s GPSkom... kde ho maate ?


Dnes som ho mal prvy krat na biku. Pouzil som drziak na riaditka. Na kazdy pad az pojdem do tvrdsiehio terenu, tak si ho radsej poveziem v brasnicke na popruhu batoha. Rad si precitam aj ine nazory.


Ľudia nebláznite. Ak je to Garmin na originálnom držiaku na riadítka, tak ho tam dajte. Ja ho tam vozím 5 rokov bez problémov! V batohu vám je s prepáčením na ho...
20.03.2006 - 17:32:42
00
Ľudia nebláznite. Ak je to Garmin na originálnom držiaku na riadítka, tak ho tam dajte. Ja ho tam vozím 5 rokov bez problémov! V batohu vám je s prepáčením na ho...


Toto je uz treti kategoricky nazor tohoto druhu. Asi by som mu mal uverit. Pokial idem znamu trasu a len ju chcem zaznamenat tak ta brasnicka na popruhu mi posluzi dostatocne. Ak chcem navigovat tak je urcite lepsie mat ho na riaditkach.
20.03.2006 - 18:46:36
00
Ja mám Foretrex201 a nosím ho pripútaný na ľavom zápästí. Ale možno by bolo fakt lepšie mať na neho konzolu na rajdoch, lebo sú situácie, kedy nie je zdravé dávať ruku dolu z rajdov aby som sa pozrel na GPS-ko.
20.03.2006 - 22:00:29
00
nechapem preco tu pletiete gps ked je rec o mapach na to je ina tema nie.
21.03.2006 - 08:48:03
00
katko: Mapy a GPS sú témy veľmi, veľmi blízke :D
21.03.2006 - 10:16:48
00
no ale ved je tu uz ina tema kde je len gps potom je v tom chaos.
21.03.2006 - 10:33:45
00
spravne katko len im daj :) ...inak naozaj sa tu niekto riadi a pouziva tie stare vojenske mapy co boli na nete? take tie rozkuskovane....som to totiz cele stiahol a tie mapy mi pripadali dost nepouzitelne....mam na mysli aj to ze to bolo rozkuskovane do milion malych kusockov so zaujimavym cislovani, ktore mi ako laikovi bez prislusneho tahaku vo forme kartografickeho rozdelenie SR, nehovorilo vobec nic a najst prislusnu oblast v tom zhluku suborov bolo naozaj zaujimave.....to uz mi pripadaju ovela praktickejsie klasicke turisticke mapy....mozno este keby sa tie vojenske skombinovali s gpskom tak by z toho bol nejaky uzitok...co? pouziva ich seriozne niekto?
21.03.2006 - 10:44:46
00
Su celkom pouzitelne, ale len ked si ich poskladas. Ja som si poskladal mapu v PS z 12 kusov. Tu je:) V takejto velkosti je samozrejme nepouzitelna, ak by niekto chcel, original mam.

Prílohy:

Komentár súboru: Map PO -Lo-Fi-
lofiMAPpo1666v.jpg
lofiMAPpo1666v.jpg 463.1 KiB thumb_up0thumb_down

21.03.2006 - 12:19:28
00
Mne sa zdajú najlepšie VKÚ 1:50 000. Sú tam totiž farebne zakreslené turistické trasy, čo je výhodné, no a tie vojenské sa mi nezdajú o nič presnejšie. Skôr naopak.
Mám aj kompl. atlas Čiech zo Shocartu. Ten je tiež veľmi dobrý, no a mal by vyjsť aj Slovenský (zase zo Shocartu), ale použijú sa podklady VKÚ. Niekedy okolo mája t.roku.

Pst!! Len tak potichu pre gps-károv, aby nás nezdrbali, že nie sme v správnej téme - ten Slovenský bude vo WGS 84
21.03.2006 - 15:49:11
00
Ide asi o to kto co jazdi. Niekomu staci par znamych tras a okruhov a nahana skor cas a kondiciu. Ja som cykloturista-bludic-snoric a rad by som presiel co najviac horskych ciest. V Nizkych Tatrach a ciastocne aj v Rudohori sa znaceny turisticky chodnik nerovna terenu zjazdnemu na biku, preto hladam najlepsie zdroje info o terene. Zatial je ta stara vojenska to naj. Doplnim ju udajmi z lesackej organizacnej mapy 1:25 000, turistickymi z 1:50 000, vytlacim a idem. GPS mi v podstate sluzi ako orientacny vyskomer alebo ak by som sa poriadne vytal tak pre HS aby vedeli kde po mna prist (ak je tlf signal).
Okrem toho ked som v lete kdekolvek na Slovensku, pozriem v notbuku okolie spravim trasu a idem. Samozrejme vercajg vzdy zo sebou v aute!
21.03.2006 - 17:33:51
00
Ja idem po značkách iba vtedy, keď sú v mape značené na cestách - plná čiara, nie na chodníkoch. Tie sú väčšinou nezjazdné.
21.03.2006 - 18:48:00
00
keyboard_arrow_up