Google Earth 5.2 prináša nové zaujímavé funkcie.Viac v článku:

http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovky/AR.asp?ARI=114546

navigovat.mobilmania.cz
25.06.2010 - 08:48:22
00
Viem že je to starší článok,ale nechcem zakladať zbytočne nový.

Na stránke
http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/google-earth-52-prinasi-funkce-pro-sportovce/sc-3-a-1314546
alebo
http://www.youtube.com/watch?v=ymbVCx0P4e8

je info o tých nových funkciách (pre rok 2010).

Ani za ten svet netuším ako pri mojej uloženej trase (formát kml) donútiť GOOGLE EARTH,
aby spustil virtualnu prehliadku tak, aby mi na trase ukazál pohybujúcu sa ikonku (tu "modrú šípku"), aby som si prezrel prejdenú trasu.

Viem spustiť prehliadku mojej trasy, ale to je len letecký náhľad na trasu a nevidím presne kde sa v danom okamihu nachádzam, nieje tam tá ikonka "modrej šípky".

Alebo je na to aj nejaký iný program?
Proste rád by som si prezrel svoju prejdenú trasu, ale s tým nech sa mi na nej ukazuje nejaká ikonka (stačí šípka, pohýbujúci sa bod) nech viem kde sa nachádzam.
10.04.2011 - 12:43:54
00
ked kliknes na track a pod nim na tu ikonu spustenia prehliadky (3 kruzky s modrou vyplnou), tak sa ti nespusti prelet celej trasy so sipkou, ako je to na videu z toho clanku?
10.04.2011 - 16:56:06
00
teraz som to skusil, dnes som si trasu zaznamenal do Nokie (sports tracker), no co dodat, je to znacne "efektne"
este sa pohram s nadstaveniami, ta rotacia celeho podkladu je neprjemna...
10.04.2011 - 19:13:00
00
ked kliknes na track a pod nim na tu ikonu spustenia prehliadky (3 kruzky s modrou vyplnou), tak sa ti nespusti prelet celej trasy so sipkou, ako je to na videu z toho clanku?


Práve že nie, spustí sa prehliadka, akože letím nad mojou trasou,
ale na trase sa neukáže tá šípka.
Takže letím nad svojou trasou, ale žiadna ikonka,šípka na danej trase nieje.
11.04.2011 - 10:41:36
00
Alebo keby bol nejaký podobný program, ale na stiahnutie do PC a nie len online.

http://gpsfly.org/
11.04.2011 - 11:02:56
00
Animaciu v GE som tiez skusal len tento tyzden a sipku mi zobrazovalo len pri zaznamoch, ktore mali casovy udaj (teda poloha, vyska v case XX:XX:XX). Ale netvrdim, ze to tak urcite je. Pri tej animacii potom GE zrychluje samotny prelet trasou nasobkom, ktory nastavis v Nastroje -> Moznosti -> zalozka Prehliadka -> Rychlost
13.04.2011 - 08:43:42
00
Tak už mi to ide, ale :

- na základe odporúčaní som si nainštaloval free program GPSBabel
- trasu v NOKIA SPORTTRACKERI uložil vo formate .gpx
- v GPSBabel som si vybral INPUT format GPS XML a výstup GOOGLE EARTH kml.

Spustil a vytvoril .kml súbor.

Teraz si viem spustiť na mojej trase aj ikonku pri premietaní.

Lenže namiesto súbora .gpx súbora s veľkosťou 129kB
mám zrazu súbor .kml s veľkosťou 823kB.
13.04.2011 - 19:03:03
00
Tak už som (sčasti a zložito) vyriešil aj problém s veľkosťou kml súbora.
- trasu uložím ako gpx
- pomocou GPSBabel vytvorím .kml
- ten si otvorim v Google Earthe a zmažem nepotrebne veci (body)
- a teraz konečne uložím výsledok ako .kml súbor.

No a získal som 115kB súbor.


Ak by to vedel niekto zjednodušiť, tak budem rád, ale mne to ide aj takto a to je hlavné,
že som nejaké riešenie našiel.
13.04.2011 - 19:39:47
00
V GPSBabel mozes nastavit, ze chces konvertovat len trasu a nebude ti konvertovat aj body.
14.04.2011 - 20:02:36
00
Netuším ale ktoré parametre mám nechať zaškrtnuté a ktoré naopak nie,
pretože mám s GPSBabel menší problém:
Vždy ako niečo zmením, neuloží si tie zmeny, ale vytvorí súbor podľa posledného nastavenia.
Takže musím vytvoriť súbor, otestovať čo som vytvoril. Zatvoriť GPSBabel a znovu ho spustiť
a zmeniť parametre, otestovať a znovu zatvoriť a spustiť....

Pravdupovediac nemám na to nervy, ak vieš poradiť, čo kde presne nastaviť bol by som povďačný.
15.04.2011 - 20:54:58
00
Ja používam tiež kml súbor zo Sports Trackers v Google maps. No ked si dám otvoriť výškový profil ak je tam iba n. m. v. ale údaje o rýchlosti tam nie sú.Obsahuje ich súbor kml vôbec alebo ich treba nejako oživiť?
15.04.2011 - 21:08:33
00
vikino1 : ja ak dám uložiť trasu zo sporttracker ako export to google earth, a či zvolím altitude data ako altitude alebo ako speed, vždy potom môžem pozrieť v google earth aj výškový profil danej trasy.
15.04.2011 - 21:22:48
00
No práve výškovy profil tam môžem zobraziť stále tiež, ale rýchlosť do toho výškového grafu nedostanem ani ked odošlem súbor ako speed.
Nedá sa mi to ako je to na obrázku v prvom príspevku.
15.04.2011 - 22:02:06
00
vikino1>
Pozeral som to a máš pravdu, ak uložím svoju trasu v mobile ako kml, tak si môžem v gogole earth pozrieť len nadmorskú výšku.

Ale ak si ju uložím ako gpx, a potom prekonvertujem tým programom GPSbabel na kml súbor, tak môžem sledovať pohybujúcu sa šípku na trati,a môžem vidieť aj výškový profil s rýchlosťou.
Viď foto v prílohe.

Prílohy:

prevod kml na gpx.jpg
prevod kml na gpx.jpg 357.3 KiB thumb_up0thumb_down

15.04.2011 - 22:13:06
00
keyboard_arrow_up