Nenašiel som tu k tomu žiadnu diskusiu, tak sa podelím o svoje skúsenosti.

Než som začal s OsmAndom, používal som rôzne mapové aplikácie ako Locus a OruxMaps. Obidve aplikácie sú dosť fajn, ale pri každej mi niečo chýbalo. Absencia navigácie, nie dobre spravená podpora vektorových máp, poplatky za sťahované mapy...

Kamarát ma dlho lámal na OsmAnd, kde mi vadilo UI, no to príchod Androidu verzie 5.0 zásadne zmenil, kedy tvorcovia prešli na jeho material design a urobili z OsmAndu veľmi atraktívnu aplikáciu.

Nechcem tu obšírne opisovať jeho výhody, tak to zhrniem v niekoľkých bodoch:

+ plnohodnotná podpora vektorových máp (sťahovanie pravidelne aktualizovaných máp priamo v appke, podpora prídavných layerov - napr. výškové vrstevnice, vyhľadávanie priamo v mapách - adresy, body záujmu), informácie na mape sa menia podľa úrovne zoomu a veľkosť písma zostáva nemenná
+ navigovanie aj s hlasovou funkciou podľa spôsobu prepravy - auto/bicykel/chodec
+ trackovanie ciest - možné nastaviť interval, formát ukladania, atď.
+ rôzne prídavné pluginy (úprava OSM údajov priamo cez aplikáciu, monitorovanie polohy známych zariadení, ...)
+ veľké množstvo nastavení - zobrazenie odporúčaných cyklotrás, zobrazenie kvality povrchu ciest, zobrazovanie zastávok MHD a ich trás, turistických chodníkov, denný/nočný režim, podpora jazykov...

Niekoľko ukážok z aplikácie:

i.imgur.com mapa so zobrazenými cyklotrasami


i.imgur.com
mapa so zobrazenými cyklotrasami a turistickými chodníkmi


i.imgur.com
navigácia - nastavenie spôsobu prepravy, počiatočného bodu, cieľového bodu

i.imgur.com
navigácia - ďalšie nastavenia


i.imgur.com
sťahovanie máp a prídavných layerov


i.imgur.com
v ponuke sú mapy z celého sveta


Link na google play: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.osmand

Môžete podporiť tvorcov kúpou aplikácie: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.osmand.plus
01.02.2016 - 22:06:21
03
za vyskusanie nic nedam :)
stahujem slovensko - uvidim do akej miery to bude poznat chodniky v okoli ...

// edit :
nenaslo to ani mna v meste bez aktivneho datoveho prenosu
robil som nieco zle ?
02.02.2016 - 11:00:08
00
Proba serenče aj ja :-D
02.02.2016 - 13:20:47
00
KinDo, vypol som si data a hned mi to naslo polohu z balkona, aj ked sice nie uplne presne. Mas povolene gps v nastaveniach polohy (v Androide)? Alebo sa este skus vonku previest...
02.02.2016 - 14:14:03
00
skusim - bavil som sa s tym iba 10 minut, ked som siel ma obed
02.02.2016 - 14:54:49
00
keyboard_arrow_up