To, ze na stary existujuci pesi chodnik niekto namaluje C este neznamena, ze je to cyklotrasa so zakazom vstupu chodcov. Cerovka je specificka, lebo tu chodci nevyuzivali a bola nanovo vybudovana / obnovena cisto ako cyklotrasa. To vsak neplati pre spominanu zltu, tzv. "5bojársku". Tam sa pesiaci pohybovali aj davno pred namalovanim C, takze laskavo na to myslite, neprisvojujte si ten chodnik a nevyhanajte ich odtial.

Ved OK, nikoho nevyhanam, ani som nikoho neohrozil. Jazdim opatrne a pri strete s chodcami spomalim. Ale myslim, ze teda ked je to spolocne, aj chodci by sa mali spravat obozretne, neobmedzovat a neohrozovat ostatnych aj seba /pripadne svojich psikov/. To je cele. ;-)
16.10.2014 - 21:48:32
01
***** Stravu
16.10.2014 - 22:59:15
00
jasne, staci Chlast :lol:
16.10.2014 - 23:14:12
00
robite zo stravy strasiaka. povedzme si uprimne ze tam (vsade a na kazdom useku ktory je notoricky znamy - cerovka, 5bojarska, zlta do race, singel k horarni, trasa greenbiku, useky na cervenej z baby na BK, zjazd po zltej nad marianku horna/dolna vydrica a MRTE dalsich) ludia blbnu aj bez stravy. tiez som teraz cez vikend skusil kam to v strave dotiahnem na patbojarskej smerom na kolibu a cuduj sa svete ziadna krizova situacia a v pohode sme sa aj tak obisli s tymi ktorych som stretol... rozdiel na prveho je aj tak v usekoch ktore su do kopca a teda v kondicii a nie podmienene jazdou naslepo do zakrut.
16.10.2014 - 23:45:33
01
Cerovka nie je pretekárska dráha!
Pripomínam, že tam platia určité pravidlá (tabuľky sú v strede a na oboch koncoch)

milsu - mozno na zamyslenie - ak si precitas pravidla jazdy na cerovke tak ziadne z pravidiel ti rychli neporusili - jazdia podla svojich moznosti a vzhladom na to ze nikoho nezrazili sa da povedat ze jazdili aj dostatocne predvidavo. neorganizovali preteky ani hromadne sportove podujatie.
ci by zastavili alebo sa vyhli v 100% pripadoch na kazdom metri to vedia oni a ty od pocitacu nedokazes nijako posudit.

ale hlavne ze sirime paniku.
16.10.2014 - 23:52:24
01
tak ale ziadny zo singlov nie je pretekarska draha.
napriklad ja ked si chcem zamakat, tak si dam casovku po niektorej asfaltke do vrchu, ci uz Raca-BK, alebo Jur-BK, Snezienka - Kamzik, alebo Limbach-3 kamenne kopce a tak podobne. tam cestou nahor nehrozi ze nahodou vrazim do ineho bajkera, alebo turistu, a pritom idem najrychlejsie ako mozem.
17.10.2014 - 00:18:42
00
tak zakazme jazdu v partiach ked mame chut sa nahanat - ved to tiez svojim sposobom pretekame.
alebo zakazme trening na maratony - ved vtedy sa tiez jazdi rychlo.
alebo dajme na kazdy jeden singel rychlostne obmedzenie - aha ani to nepomoze - cloviecik co jazdi 2 roky na hradzi a mysli si aky je technik by na singli MPR asi rovnako bezpecne nedal ako niekto kto tusi co na biku v lese robi.
tak ostava len to co doteraz - zdravy rozum ze ked treba tak biker zastavi. ci tak pani rychlici jazdili sa neda od pocitacu posudit.
tusim coho je kondicne/technicky schopna aktualna dvojka na strave na cerovke od maleho slavinu. to nie je o jazde naslepo...
17.10.2014 - 00:32:58
04
OT - http://www.strava.com/segments/5035346?filter=overall
17.10.2014 - 01:51:01
00
ja chodim z Race-cerovku-vydricu-5bojara-singel na Peknu cestu k horarni a zjazd po modrej na kupko v Raci, tot moje singloidne kolecko :P niekedy este pridam trail BK na zaver namiesto toho kupaliska

Ako napajas cerovku a vydricu? existuje nieco lesom, ci len po asfaltke?
17.10.2014 - 08:55:14
00
Záleží na tom, čo nazývaš Vydricou ty a čo silva... Asfalt je len pár metrov, čo cestu 3x prekrížiš (Veronika, Snežienka, Sliva) a cca 500 m popri plote sanatória.
17.10.2014 - 09:21:04
00
Vies dat do mapy ako to jazdis ty?
17.10.2014 - 09:40:34
00
stax suhlas :y:
17.10.2014 - 09:50:54
01
milsu - mozno na zamyslenie - ak si precitas pravidla jazdy na cerovke tak ziadne z pravidiel ti rychli neporusili - jazdia podla svojich moznosti a vzhladom na to ze nikoho nezrazili sa da povedat ze jazdili aj dostatocne predvidavo. neorganizovali preteky ani hromadne sportove podujatie.
ci by zastavili alebo sa vyhli v 100% pripadoch na kazdom metri to vedia oni a ty od pocitacu nedokazes nijako posudit.

V tom prípade to je v poriadku :)
Dal som to na pripomenutie, čo nikdy nezaškodí.

Neposudzujem od počítača, som na cerovke jeden z tých pomalších. V sobotu keď som ju išiel si jeden "rýchlik" vynucoval uhnutie (ale to je výnimka)
17.10.2014 - 10:05:47
00
Od pridania predošlého príspevku som to hľadal, zle sa prehrabáva v tom množstve trás. :-D

Jazdím napr. takto:
ľavá strana údolia Vydrice
variant s Päťbojárskym (tú spojnicu si nevšímajte, musel som mazať trasu)
17.10.2014 - 10:07:17
02
nerozumiem vynucovaniu, ja jazdím pomaly, a ani na cerovke a ani napr na singli ponad vydricu ma este nikto nepredbiehal na drzovku ak som ho nepustil ... pekne vzdy spomalia a pekne poprosia a pak čakajú kým sa uráčim
pravdupovediac si ani neviem predstaviť ako by sa chcel niekto kolo mňa zmestiť na cerovke bez mojej spolupráce
17.10.2014 - 10:15:33
00
keyboard_arrow_up