Aj ja som bol :) (no v sobotu len peši, smer Martinky - Minčol a späť).
29.06.2008 - 17:13:11
00
turcyk Velku Javorinu najv. vrch v Bielych karpatoch si bol? necelych 1000m.n.m pekny vyhlad najma Morava odporucam ak este nie.

Prílohy:

PICT0011.JPG
PICT0011.JPG 103.04 KiB thumb_up0thumb_down

08.07.2008 - 19:07:24
00
Tak tam teraz chodim jazdit . Z NMnV hore a cez Staru Myjavu nazad. Pekne kopceky a aj les . Odporucam. 8)
08.07.2008 - 19:28:26
00
Tak tam teraz chodim jazdit . Z NMnV hore a cez Staru Myjavu nazad. Pekne kopceky a aj les . Odporucam. 8)


no dufam ze sa na starej myjave na vleku zastavujes na pivko :) 8)
08.07.2008 - 19:33:36
00
A vies ,ze nie . Ja pijem pivko az po jazde ,lebo inak by sa mi uz od piva nikam nechcelo . Ale tu DH 4 som si vyskusal. Samozrejme ze len technicky ,lebo mam pevny xc bike (tie skoky rozhodne nehrozili) . Ale aj tak to tam mate pekne porobene . 8)
08.07.2008 - 20:20:56
00
skus aj DH 3 :) je minimalna taka dobra ak nie lepsia pripadne hned ku vleku a druhou stranou svahu mame celkom slusny skok
08.07.2008 - 20:28:27
00
turcyk Velku Javorinu najv. vrch v Bielych karpatoch si bol? necelych 1000m.n.m pekny vyhlad najma Morava odporucam ak este nie.

ešte som nebol, ale keď som bol na Inovci, tak som si ju zdiaľky obzrel. Mám už dokonca spravený aj návrh trasy. Približne takýto: Štefánikova mohyla na bradle-Veľká javorina-Čachtický hrad-Brezová pod Bradlom. Cez mapy.sk hľadám nejaké vedľajšie cestičky, aby som nemusel chodiť po hlavných. Ak je v okolí tejto predbežnej trasy ešte niečo zaujímavé, hodné pozornosti, kľudne to sem hoďte. Nakoľko to tam vôbec nepoznám, rád si nechám poradiť. Najneskôr do konca augusta by som to chcel zrealizovať.
09.07.2008 - 18:33:40
00
Štefánikova mohyla na bradle-Veľká javorina-Čachtický hrad-Brezová pod Bradlom.


no poradim ti chces vlastne otocku z brezovej na brezovu ?
09.07.2008 - 18:57:07
00
áno. Do Brezovej totiž prídem autom a tam sa musím aj vrátiť.
09.07.2008 - 18:59:01
00
tak to skusim dako rozpisat poradim po Velku Javorinu bo to poznam.

zacnes na brezovej. mas 2 moznosti ako ist na bradlo ale odporucam hned tuto. Auto odparkuj niekde na zaciatku Brezovej v smere od Myjavy, mas tam znacku ze Mohyla alebo tak dako a zoberies sa po tej ceste nahore je to mierny stupak ale myslim nato sisi zvykol :D ked dojdes po ceste na mohylu obzres ju atd budes pokracovat ako keby dalej sice tam uz nebude asfaltka ako po ktorej si na mohylo dostal ale normalna turisticka (stale stale na V presne na V) a po tak 15 minutach mozno dojdes na asfaltku na ktorej to vezmes dolava, ta ide po poliach a potom zacne prudko klesat, zbehnes do obce Priepasne a dalej pokracujes smer Polianka a Myjava (je to asi 4 triedy cesta 8) prejdes obec Polianka a sklesas troska na Myjavu. Na Myjave prides do centra ku EVANJELICKEMU kostolu a pokracujes cez 2 kruhove objazdy smer Stara Myjava resp. Brestovec. Prejdes popri Nemocnici na Myjave a popri 2 vodnych nadrziach stale smer Stara Myjava (odobcku na Brestovec si nevsimas) hned po tej druhej priehrade dost velka je odbocka na staru myjavu a poriadie, zoberies tu odbocku na poriadie. asi po 2 minutach cesty sa cesta stiepi dolava a doprava (obidve cesty do kopca) beries odobcku vlavu a stupas stale cez dedinku hore hore az prides ku krizovatke typu T je tam SAD zastavka a nova drevenica, potom to vezmes v podstate rovno do lesa (ides mimo asfaltky) a po lesnom chodnicku ides asi 3-5minut az prides po lesnu asfaltku (uz tam su aj turisticke znacky) ides dolava (resp. smer Velka Javorina) tymto lesikom po tej ceste pojdes asi 15-20minut az prides nad lyziarksy vlek podla stlpov uvidis, budes pokracovat este asi 3minutky a uvidis rozcestie tej cesty dolava dole a doprava hore, vezmes sa hore a kus vyssie je velka asflatka stara armadna cesta zo starej turej na moravu tu len prejdes skrz a uz si na turistickom chodniku na Javorinu je to cervena znacka, cesta hrdinov SNP. Tam ta uz povedu znacky klasicke.

Po ceste si nic nevynechal co by bolo naozaj zaujimave.

Dufam ze ti navod pomoze
09.07.2008 - 19:17:00
00
Vďaka. Prejdem si tú Tvoju trasu dopredu na mapy.sk cez letecké zábery aby som to mal prehľadnejšie a ľahšie si to tak zapamätám. Takto to robím vždy keď idem do neznámeho terénu, a ešte ani raz som vďaka tomu nepoblúdil.
09.07.2008 - 19:25:24
00
to je jasne prejdi :) ked tak napis SSku poradim som tu doma
09.07.2008 - 19:33:07
00
toto sú ešte fotky spred týždňa ... fotený vysielač Magurka nad Oravskou priehradou (Námestovom)

výška 1100 m.n.m.

Prílohy:

DSC06498.JPG
DSC06498.JPG 316.49 KiB thumb_up0thumb_down

09.07.2008 - 19:50:41
00
....

Prílohy:

DSC06500.JPG
DSC06500.JPG 85.04 KiB thumb_up0thumb_down

09.07.2008 - 19:51:02
00
tak, včera "padol" ďalší vysielač Veľká Javorina. Aj keď trasa bola úplne iná ako som mal v pláne. Známy išiel služobne autom do Brna, tak ma zobral a vyhodil za Starým Hrozenkovom. Odtiaľ smer Bánov-Nivnica-Korytná-Veľká Javorina-Stará Turá-Čachtice-Beckov-Trenč.Jastrabie-Bánovce nad Bebravou-Partizánske-Nováky-Prievidza-Lipník = 201 km. 95 % trasy mimo hlavných ciest cez rôzne obce. Aj vďaka tomu, nato že bol pondelok, minimum áut. Musím ale povedať že stúpanie, ak sa to dá vôbec nazvať stúpaním, na Veľkú Javorinu z českej strany je o ničom. Tak pre rodinu s deťmi. Z našej strany to vyzerá oveľa krajší kopec. Nabudúce to dám určite odtiaľ. Až na 20 km medzi 130 a 150 km nádherný deň. Tých 20 km som mal prvý krát v živote totálnu krízu. Až teraz chápem keď nejaký športovec hovoril o tom že chytil krízu, ako sa asi cítil. Mozog káže ťahať, ale nohy doslova na to kašľú. Po rovinke, kde bežne chodím 25 km/hod "na voľnobeh" teraz s maximálnym úsilím ťahám 15 km/hod. Doslova na bicykli zaspávam od náhlej únavy. Najhoršie to bolo medzi Bánovcami a Partizánskym, keď ma začala dobiehať asi 60 ročná babka na skladačke a ja som jej nedokázal ujsť. Našťastie potom odbočila a ušetrila ma tej potupy že by ma predbehla. Pizza a 6 deci kofoly v Partizánskom ma z krízy dostali a akoby zázrakom sa všetko vrátilo do normálu.


Naposledy upravil turcyk dňa 29.07.2008 - 22:29:24, celkovo upravené 1 krát.

29.07.2008 - 22:19:07
00
keyboard_arrow_up