Zdravím všetkých kolegov na fore.S bratom sa chystáme na cyklo-dovolenku do Slovenského raja,chceme ísť v Podbrezovej smerom na čertovicu a potom som si všimol že v Královej Lehote je možná cesta(aspoň podla mapy) cez obce Čierny váh,Vikartovce,Spišské Bystré do Hrabušíc.Vživote som tadial nešiel,preto prosím kolegov na fore,ktorí tadial šli,alebo to tam poznajú,aby mi napísali či sa dá tadial v pohode prejsť na cestnom biku,prípadne profil trate(či je rovinatá,kopcovitá).Ja viem že je aj iná cesta(cez Hybe,Važec....)ale tadial som už šiel,a chcel by som vyskúšať nejaké nové trasy.Za všetky rady a rozumné odpovede vám ďakujem.
25.07.2012 - 18:17:36
00
Naposledy som tuto trasu šliapal minulý rok v septembri. Úsek Čierny Váh - po odbočku na Liptovskú Tepličku je na niektorých miestach trochu hrboľatejší , ale stretával som aj žiletkárov, takže to nie je asi také hrozné a zvládnete to aj na cestákoch. Najhoršie stúpanie je z L. Tepličky do Vikartoviec, potom je to do Hrabušíc viac menej z kopečka. V sobotu idem na Čierny Váh - Horná prečerpávacia stanica, takže ti potom môžem napísať v akom je to stave.
25.07.2012 - 18:46:09
00
zober si náhradné duše a lepenie :-) po osadu Čierny Váh je to v poho (na časti trasy sa chodia ľudia korčuľovať),odtiaľ vedie cyklochodník po starej železničnej trati,ale na cesťáku pôjdeš po ceste - rozbitej z kamiónov plných dreva,na ktoré si treba dávať pozor. Po kapelnke na Čiernom Váhu zaboč doľava (lepšia cesta doprava vedie cez sedlo Priehyba do Heľpy)...z Tepličky sa trochu zapotíš :-) a nakoniec-keď už budeš vo Svaríne a bude čas,za rančom odboč doľava a po 8 km do kopca sa dostaneš na hornú nádrž so super výhľadom na Tatry ;-)
25.07.2012 - 19:07:36
00
a nakoniec som myslel nakoniec príspevku,lebo tá odbočka na hornú nádrž (tzv.Neznámu) je na začiatku trasy z Kráľovej Lehoty :-)
25.07.2012 - 19:10:17
00
Velmi pekne vám ďakujem za reakciu,aj ste ma potešili,že je tam stúpanie,ja kopce zbožňujem-samozrejme nie také ako na TdF(20KM)ale takéto 7-10km kopce si viem vychutnať,čiže mohla by to byť zaujímavá cesta...a pokial sa tadial dá prejsť na cesťáku v pohode,tak sa si určite nájdem čas pozrieť aj nádrž...


Naposledy upravil Optimus dňa 25.07.2012 - 19:27:37, celkovo upravené 1 krát.

25.07.2012 - 19:13:41
00
Schválne som si dal stúpanie L.Teplička - na vrchol kopca cez Google earth. Stúpanie má cca 650 m, prírastok výšky 67,5 m, max. stúpanie 25,4%.
25.07.2012 - 19:23:29
00
na hornú nádrž je v poho cesta...končila tam aj jedna etapa na Okolo Slovenska...na tú Tepličku som už neraz stretol cesťákov,takže držím palce :-)
25.07.2012 - 19:41:44
00
Dá sa v tých priehradách alebo nádržiach kúpať?Keďže už budeme mať v nohách dosť km aj by to bodlo,inak ešte raz vám ďakujem za reakcie,teraz viem čo ma čaká,takže v pohode :y:
25.07.2012 - 19:51:29
00
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a7/PVE_Čierny_Váh_1.JPG/220px-PVE_Čierny_Váh_1.JPG

oficiálne nie...ani neoficiálne...keď uvidíš pochopíš :-)
25.07.2012 - 20:04:46
00
Optimus, dá sa to prejsť aj na cesťáku. Ale nepúštaj to moc na niektorých zjazdoch, aby si nemal príspevok aj v téme demolácie. :-)
30.07.2012 - 15:22:06
00
Optimus, dá sa to prejsť aj na cesťáku. Ale nepúštaj to moc na niektorých zjazdoch, aby si nemal príspevok aj v téme demolácie. :-)

Ja ti velmi pekne ďakujem za info,časy keď som bezhlavo zjazdoval,mám už dávno za sebou,dúfam že v tej téme sa nevyskytnem :D ešte raz thanx,potom napíšem po dovolenke ako sa mi táto trasa pozdávala.
30.07.2012 - 20:53:28
00
keyboard_arrow_up