No ved tak som tam siel :roll: ale myslel som skor nieco kolo hornadu


Sorry, az neskoro som si to vsimol, myslel som, ze pojdes z Galovej dole k Hornadu, ked si o tom minule hovoril................

Ked prichadzas do Kysaku, treba odbocit vpravo na polnu cestu, ta ide do chatovej osady, potom schadza z nej chodnik dole k Hornadu a po lavici prejdes na druhu stranu, kde zacina polna cesta (teraz len v naznakoch, ale traktoristi ju vyhladia) po nej popri Hornade prides k druhej lavici a ta ide do Sokoľa. Prejdes popri fudbalovom hrisku, kratky strmy briezok a si na asfalte. Tahaj sa stale hore, pri kostole dolava a stale hore, hore prides na zaciatok lesnej strkovej cesty dlhej cca 7 km a po nej vylezies skoro az na Kralovu Studnu, totiz, konci sa otockou, a tam narazis na znacku, odbocis vpravo, na tej otocke a uz uvidis pristresok.
Ked mi posles tu mapu v JPG, tak Ti to tam aj nakreslim................
01.04.2007 - 18:42:58
00
Dikes niekedy vyskusam , ak sa ti chce tak to mozes dokreslit do tej mapy co som sem hodil
01.04.2007 - 18:59:22
00
pocuj zombi, v akom stave je ta cesta z VV na Kysak? myslim kamene, konare, listie, zlaby atd.
01.04.2007 - 19:17:06
00
Je tam plno korenov hlavne medzi prielohami a bastou aj kamenov a konarov dost + listie cize treba ist opatrne lebo neda sa vediet co je pod nim , ale blato neni vsade sucho
01.04.2007 - 19:21:08
00
nemal som GPS-ko, tak len podla tych ciest co su zakreslene v mape, aj ked sa mi zda, ze nezodpovedaju realite

Prílohy:

Hornad z Kysaku.jpg
Hornad z Kysaku.jpg 686.87 KiB thumb_up0thumb_down

01.04.2007 - 19:28:34
00
Moja mapa ma 12 rokov mal by som kupit novsie vydanie
01.04.2007 - 19:42:18
00
presne toto som chcel vediet aj ja... tiez mi neni moc prijemne ist z Kysaku do KE po ceste.. ale mne staci v sokoli odbocit na druzstevnu a potom zase okolo hornadu az k tahanovskemu mostu
02.04.2007 - 09:15:48
00
Da sa prejst od Tahanovskeho mosta (Sudky) okolo tunela, pod tratou az na ten ohyb Hornadu. Tu zacina problem. Bud vyliezt 2-3 metre na tu ostrohu a podat si biky alebo v lete ked nie je velka voda, tak sa to da prejst (opierajuc sa o bike 10-20 cm vo vode) s namocenim jednej nohy. :) Dalej bud cez ten druzstevny dvor k Carde alebo okolo Hornadu k stadionu.
Mozes modifikovat, ze ides po zeleznicny most na svoje riziko po nom prejdes a pokracujes k stanici.
Ten ohyb Hornadu sa urcite da obist vrchom. Mali by sa ozvat miestni z Tahanoviec - ti by tam mali jazdit.

Prílohy:

Zatunelom.JPG
Zatunelom.JPG 114.88 KiB thumb_up0thumb_down

02.04.2007 - 09:57:20
00
pokusim sa zosumarizovat moznosti neasfaltovych tras z Kysaku do Kosic :
variant A :
od zeleznicnej stanice pokracujes asfaltkou smerom na juh, po chvili sa zmeni na panelovu cestu, prejdes popod zeleznicny most a po nom prejdes na druhu stranu Hornadu, pokracujes chodnikom popri trati na stanicu Trebejov, na konci nastupista zahnes chodnikom doprava, po 50m sa das dolava na kamenistu cestu, ktorou prides k pesiemu mostiku cez Hornad
variant B:
od zeleznicnej stanice kolmo prekrizujes vsetky trate, vojdes do dediny, asfaltka ta dovedie na krizovatku, das sa dolava /dolava su dve cesty-je jedno ktorou-vyssie sa spajaju/ a stupas hore az k byvalemu druzstvu, cesta sa meni na kamenistu vedie smerom k lesu s chatovou osadou, /hned na zaciatku osady vpravo na luke je stara vapenka/, cesta sa klukati az ta vypluje von z lesa na luke pri pesom mostiku cez Hornad

od mostika sa da ist popri lavom brehu Hornada okrajom pola, /ale za mokra neodporucam, je to dost ilovita hlina a bohovsky lepi na kolesa/, dostanes sa ku zeleznicnemu prejazdu, pri ktorom je mostik cez rieku pod obcou Sokol
je este moznost ist od mostika po pravom brehu rieky - na konci luky zacina v lese cesticka ktora ta dovedie na luku pri usti potoka Urinc nedaleko obce Sokol, ta luka ale ma jeden hacik - je dokonale podmocena od vyvierajucich pramenov, od tejto luky vedie polna cesta medzi polom a chatami az ku mostiku cez Hornad pod Sokolom

dalej do Druzstevnej sa da dostat len po asfaltke

variant A:
z Drustevnej /od Cardy/ je to najjednoduchsie asf. odbockou ku stanici /trat je po pravej ruke/, od stanice vedie kamenista cesta az k zeleznicnemu mostu, prejdes po nom na druhu stranu rieky, dalej kamenistou cestou az po asfaltku pri chatach a po nej prides ku Sudkom

variant B :
od Cardy sa das do Teplician /popri obecnom urade a poste/ stale na juh az na koniec obce, polnou cestou sa drzis pod svahom /odbocka doprava je slepa - vedie na drustvo/ potom zides dole na luku na urovni rieky, na konci luky sa vnara do lesa cesticka ktora ta bude tahat spet hore, privedie ta na kamenistu cestu ktora sa klukati po vrstevnici, pustis sa po nej a ta ta privedie na luku nad chatami severne od dediny Tahanovce - odtial uz trafis

uf uf, to som sa rozpisal
02.04.2007 - 12:51:33
00
pokusim sa zosumarizovat moznosti neasfaltovych tras z Kysaku do Kosic :

od Cardy sa das do Teplician /popri obecnom urade a poste/ stale na juh az na koniec obce, polnou cestou sa drzis pod svahom /odbocka doprava je slepa - vedie na drustvo/ potom zides dole na luku na urovni rieky, na konci luky sa vnara do lesa cesticka ktora ta bude tahat spet hore, privedie ta na kamenistu cestu ktora sa klukati po vrstevnici, pustis sa po nej a ta ta privedie na luku nad chatami severne od dediny Tahanovce - odtial uz trafis

uf uf, to som sa rozpisal


Tuto variantu tuzim spoznat. Nemozes nacrtnut do mapy. Alebo plt?

BTW Dnes 11:30 rychle zpravy: 14 rocneho chlapca zachytil rychlik medzi Tahanovcami a Druzstevnou. Neviete niekto o co ide? Nebolo to na tom nestastnom moste? (Prezil - bola rec o dobe liecenia ale nezachytil som.)
02.04.2007 - 13:18:21
00
pista poslal som ti mail-om
02.04.2007 - 14:19:28
00
vyzva pre Kosicanov :
dajme spolu nejaky "hromadny vyjazd" cez sviatky
ja mozem ktorykolvek den

co tak :
vlakom do Krompach, odtial hore na Plejsy, hrebenovkou do Jakloviec, dalej je viacero variant
/tie plejsy som raz davno slapal, hore som zmykal este aj chlpy v ri.i/
02.04.2007 - 14:25:02
00
vyzva pre Kosicanov :
dajme spolu nejaky "hromadny vyjazd" cez sviatky
ja mozem ktorykolvek den

co tak :
vlakom do Krompach, odtial hore na Plejsy, hrebenovkou do Jakloviec, dalej je viacero variant
/tie plejsy som raz davno slapal, hore som zmykal este aj chlpy v ri.i/


Asi by som sa dostal do kapitoly o tichych domacnostiach. :P
02.04.2007 - 14:28:57
00
vyzva pre Kosicanov :
dajme spolu nejaky "hromadny vyjazd" cez sviatky
ja mozem ktorykolvek den

co tak :
vlakom do Krompach, odtial hore na Plejsy, hrebenovkou do Jakloviec, dalej je viacero variant
/tie plejsy som raz davno slapal, hore som zmykal este aj chlpy v ri.i/


he he s tymi plejsami si mi pripomenul jeden zazitok, ked som isiel jeden den tam a spat na biku...na druhy den som nevedel vstat z postele

ale inak som za...a mohlo by sa to nejako spojit s presovcanmi
02.04.2007 - 14:39:10
00
len nie cez sviatky.. radsej tyzden po..
02.04.2007 - 15:50:24
00
keyboard_arrow_up