v jeseni som šiel lajoška, kojšovka, gelnica, plejsy, krompachy, po ceste do margecian a cez starý železničny tunel do lodiny a po ceste ke. a tie plejsy si myslím, že plajsy šľapať su lepšie z druhej strany. rovnako kruté, ale krajšie. cez tatarkov kríž (či ako sa to volá)
03.04.2007 - 13:09:04
00
no určite je to lepšie tak ako navrhol GAFIS cez Kojšovku
bud po červenej (pre makačov),
alebo po asfalte pre zbytok, od chaty Erika dole Perlovou dolinou do Gelnice, za Gelnicou smer Turzovské kúpele a potom na Tatarkov kríž odtial po hrebeni na Plejsy ....a odtial už len podla sily..
napríklad do Jakloviec...a nejako do Košic.... najlahšie vlakom...tažšie po asfalte cez jahodnu.....ešte tažšie do Margecian cez Ružín (krčma u Karena) a dalej cez Lodinu do Kysaku ... Družstevnej ...na sudky...alebo najtažšie z Jakloviec spat do Gelnice a Perlovou dolinou spat na chatu Erika a niekam domov....
03.04.2007 - 14:58:37
00
cez margecany a poza ružín je určite ľahšie ako cez jahodnu. vyhneš sa folkmaru a jahodnej, čo po prejdený tých 80km už nebude sranda. poza ružín tam máš prevažne rovinu, poprípade mierne až (oproti tomu čo bolo) smiešne kopce

ináč som myslel presne tú trasu. si len upresnil názvy, ktoré som si nevedel spomenuť :)
03.04.2007 - 15:07:54
00
neviem, neviem...mne sa na vsetkych alternativach vidi privela asfaltu na spiatocnej ceste...skor si to viem predstavit tak, ze by sa slo vlakom do Margecian a odtial smer Gelnica-Plejsy-Krompachy a alternativne bud cez Kojsov na Zlatoidske luky a po cervenej dole, alebo Velkym(Malym)ruzinkom na VV(sedlo Repy) a dole podla chute a dohody...
03.04.2007 - 15:24:32
00
no neviem ako muff..... :-) ale ja by som celkom rád, priznám sa po Kojšovke a Plejsoch dokrutil domov po lahšej ceste ... :-)
03.04.2007 - 16:40:39
00
no neviem ako muff..... :-) ale ja by som celkom rád, priznám sa po Kojšovke a Plejsoch dokrutil domov po lahšej ceste ... :-)


ved najlahsia cesta je dolekopcom :)

vracat sa nejakych 20-30km po asfalte je po takom vyjazde dost ubijajuce :?

a k tej kojsovke len tolko:

vlakom do Margecian a odtial smer Gelnica-Plejsy-Krompachy
04.04.2007 - 07:49:18
00
ale veď z Margecian sa dá íst popri Hornáde....
(ako to tu už bolo spomínané)
teoreticky :-) dole kopcom..
a toho asfaltu tam nie je až tolko veľa...resp. vo vačšine sa mu dá vyhnúť
04.04.2007 - 10:57:24
00
variant B :
od Cardy sa das do Teplician /popri obecnom urade a poste/ stale na juh az na koniec obce, polnou cestou sa drzis pod svahom /odbocka doprava je slepa - vedie na drustvo/ potom zides dole na luku na urovni rieky, na konci luky sa vnara do lesa cesticka ktora ta bude tahat spet hore, privedie ta na kamenistu cestu ktora sa klukati po vrstevnici, pustis sa po nej a ta ta privedie na luku nad chatami severne od dediny Tahanovce - odtial uz trafis


Pred rokom, alebo dvoma som sa vydal skúmať tú zvážnicu vedúcu smerom k záhradám nad tunelom, bola ku koncu zarastená a zdala sa mi nepriechodná. Vďaka Gejzovi som sa tam ešte vrátil a prešiel som aj ten záver v sedle až na posledný krátky úsek pred chatami. Neboli listy na mladine, ktorou je zarastená cesta, tak sa dalo. Nabudúce asi vezmem záhradné nožnice, škoda by bolo tej cesty.

Ešte raz vďaka Gejzovi. Už nemusím z rúbaniska šlapať hore ku krížu vysoko nad najvyššími záhradami.

Laco

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 63.19 KiB 1 thumb_up0thumb_down

07.04.2007 - 23:27:58
00
... a túto poznáte?

Prílohy:

1kbm_GoogleEarth.jpg
1kbm_GoogleEarth.jpg 285.58 KiB thumb_up0thumb_down

18.04.2007 - 10:51:22
00
niekto tu nenapadne :-) propaguje :-) maratonsku trat ??
18.04.2007 - 15:12:07
00
niekto tu nenapadne :-) propaguje :-) maratonsku trat ??


Prečo nenápadne? Nápadne! Veď sa po nej dá jazdiť aj mimo maratónu.
18.04.2007 - 18:47:50
00
... a túto poznáte?


No jasné.
Aj keď som ju už dlhšie nešiel celú :oops: , ale po častiach hocikedy.
V sobotu od Jahodnej do Mexika, ten zjazd vyzerá teraz trošku inak, rúry už netrčia ale je tam dosť voľných kameňov, asi navozili novú vrstvu, a dosť sa práši.
A v nedeľu proti smeru KBM. http://the.mtbiker.sk/index.php?modul=t ... 1176666573

8)
19.04.2007 - 06:04:47
00
jano...za krizovatkou findorakova - kde treba odbocit z cyklotrasy aby som pokracoval po zelenej az na Repy? ja to vzdy miniem a zijdem az na "parkovisko"

konkretne ta citujem: ...Minieme odbocku do Crmela pokracujuc stale rovno az na drevosklad, kde odbocime vpravo na malo vyjazdenu cestu, ktora zacne stupat. ...
dik
19.04.2007 - 15:12:20
00
jano...za krizovatkou findorakova - kde treba odbocit z cyklotrasy aby som pokracoval po zelenej az na Repy? ja to vzdy miniem a zijdem az na "parkovisko"

konkretne ta citujem: ...Minieme odbocku do Crmela pokracujuc stale rovno az na drevosklad, kde odbocime vpravo na malo vyjazdenu cestu, ktora zacne stupat. ...
dik

po tom, co odbocis na razcesti dolava, ides kusok do kopca, mierne sa stacajuc dalej dolava...les sa postupne otvara a na pravo treba davat pozor, odbocka je trochu maskovana, ale ked polavis so svojho pekelneho tempa :) aspon na polovicu, tak to zbadas :wink:
19.04.2007 - 15:39:40
00
jano...za krizovatkou findorakova - kde treba odbocit z cyklotrasy aby som pokracoval po zelenej az na Repy? ja to vzdy miniem a zijdem az na "parkovisko"



Je to asi 300m za tou krizovatkou, lava zatacka vychadzas z lesa na ten drevosklad a tam to treba ohnut vpravo.
Zo zaciatku lucky to tam vyzera na hustinu ale stale sa pozeraj vpravo a otvoria sa Ti nove moznosti...............

muffin to tam pozna.
19.04.2007 - 20:59:43
00
keyboard_arrow_up