Tip pre spestrenie jesenných a možno aj zimných jázd v oblasti údolia Svinky.
Z údolia Svinky smerom na Kašajovku a popod Tlstú urobili minulého a tohto roku nové lesné asfaltky. Zatiaľ ťažbu nerobia, takže je to tam relatívne nerušené. Je dobré to využiť kým sa dá a sú tam ešte nejaké lesy. Asfaltka končí ako valcovaná šotolina a dá sa končiť buď nad Ľubovcom alebo v Ruských Pekľanoch. (Pripája sa na bývalú trasu Šarišského cyklomaratónu.)
Trasa je tu: http://www.bikemap.net/route/746166

Prílohy:

IMG_8414_web.jpg
IMG_8414_web.jpg 245.68 KiB thumb_up0thumb_down

Lesné asfaltky.jpg
Lesné asfaltky.jpg 244.05 KiB thumb_up0thumb_down

02.11.2010 - 19:29:08
00
Pekny jesenny zaber Racho:)
24.03.2011 - 23:55:11
00
Zdravím poznal by som jednu trasu ... no trasu ako sa to vezme.Je to vlastne moja trasa, ktoru som obljavil náhodne s bratrancom. Je trošku náročná ale fakt nie veľa a má okolo 20 -25km. Z časti asfalt, z časti pole, z časti les. Super zážitok. Môžte sa tam dostať po 1. cez šalgovík alebo po 2. cez Solivar (((ja stále volím cez solivar lebo menej zaťažite nohy, menšie stúpaky, viac dole kopcom). Keď pojdete cez Solivar príjdete na rázcestie teriakovce, tak ako v trase 1. a pokračujete od ráscestia tak ako v trase 1.))) 1. čiže naprv sa musíte dostať pod Šalgovik po vašej ľavej ruke bude škola/telocvičňa Sibírska a dlha široká cesta a po vašej pravej strane 3 domy.Vy musíte ísť rovno do dedinky šalgovík. Pokračujete rovno do mierneho stupáka,až sa dostanete uplne hore kde odbočíte do prava, kde zídete dole kopcom a dole bude odbočka vľavo. Znova pôjdete do trošku náročnejšieho stupáka. keď už budete na rázcestí Teriakovce(autobusová zastávka) pôjdete stále rovno po čase okolo nového (žltého) kostola a stále stále rovno až sa dostanete ku starému kostolu sivej farby, kde zídete do prava dole ocitnete sa na križovate a odbočíte do ľava. Potom stále stále hore po asfaltovej ceste, až sa ocitnete pri malom súkromnom jazierku, kde si môžte odpočínuť a doplniť sily. Keď nasadnete na bicykle a od jazierka pôjdete hore musíte odbočiť do ľava na pole. Ale pozor ! je tam taká mala zrada že su tam 2 odbočky hneď prva odbočka, tam bude rampa a tam nechodiť !! odbočte na ople na 2. odbočke vľavo a celkom dlho aj veľkou rýchlosťou pôjdete smerom dole asi 2-5 min. Potom vás na poli stretnú 2 odbočky jedna rovno a druhá do ľava. Chodte rovno a potom do prava. Po čase sa Dostanete zo zadu ku záhradkám a odbočte v pravo nebude tam poľná cesta ale vychodene od vozíkov/traktorov dostanete sa k cintorínu kde odbočíte do ľava dole. To bude dedinka vyšná šebastová. pokračujte odbočkou do prava a potom už len rovno a na krížovatke pred Podhradíkom do prava, do stupáka a dostanete sa k tom jazierku kde ste oddichovali a tou cestou ako ste prišli k jazierku tak pekne krásne domou tak, ako ste prišli.........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................s bratrancom sme túto cestu objavili úplnou náhodou, keď sme si chceli ísť oddýchnuť k jazierku a napokon sme sa rozholi preskúmať okolie. Šli sme len dokopy s 1l vody keďže sme nevedeli čo nás čaká , bez jedla, bez sladkého, bez mobilou bez vštkého . Len my dvaja a bicykle, nič viac :) Bol to super deň na biku. Strašne vám odporúčam ísť touto trasou (ako sa to vezme "trasou" :D )

PS,1: Keby ste sa rozhodli to vyskúšať, berte si čo najviac vody so sebou

PS,2: Záujemcom túto trasu nemám problem aj sfotodokumentovať keby ste chceli :) ... ( fotodokumentácia bude len cez solivar ) stačí popýtať.
21.04.2014 - 20:27:42
00
keyboard_arrow_up