Ahojte,
kto mi upne cast TURISTICKEJ MAPY VKU (zkalibrovana) pre SmartCom GPS?
Postaci aj stred Slovenska (od Zarnovice po Látky a od Donovál po Krupinu) - vid obrazok.
Rozsypal sa mi NB a musim v pondelok kupit novy HDD. Takze nemam kde vytvarat.

Dakujem krasne!

to Laci:
do akej velkosti dokaze SmartCom OGF2 Converter pracovat s PNG obrazkom? Nad 200 MB sa mi to uz zosypalo a nedokazal ho prekonvertovat.

Prílohy:

ddd.jpg
ddd.jpg 97.88 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Hosť dňa 24.09.2010 - 21:54:35, celkovo upravené 1 krát.

24.09.2010 - 17:40:26
00
... Zial, ked som si vytvoril mapu cez MOBAC a dal skonvertovat cez Convertor, tak mi sice ukazala presne moju polohu, no bola zle orientovana - priehrada bola na juhu za mojim chrbtom a na displeji mi ju ukazovalo na severo-zapade ...


To je O.K. Mapa rotuje v smere pohybu. Keď stojíš, smer sa môže meniť. Vypni si v menu Mapa - Automatické otáčanie mapy.

Príručka v ENG: http://www.wild-mobile.com/files/documents/SCGPS-S60_ENG_v1.5x.pdf

... do akej velkosti dokaze SmartCom OGF2 Converter pracovat s PNG obrazkom? Nad 200 MB sa mi to uz zosypalo a nedokazal ho prekonvertovat.


Ja už skoro rok SmartComGPS nepoužívam. Problém možno nebude v počte MB ale v rozmere mapy v pixeloch. Pre istotu nerob väčšie ako 15000 x 15000 pixelov (to je cca hranica pre PNG v OziExploreri). Alebo si vyskúšaj aká je skutočná hraničná veľkosť.

... kto mi upne cast TURISTICKEJ MAPY VKU (zkalibrovana) pre SmartCom GPS? ...


Na Symbianmánii si nehľadal? http://symbianmania.sk/forum/viewtopic.php?f=155&t=532&p=12094#p12094
24.09.2010 - 18:20:24
00
Laci dakujem, mapy som stiahol :handshake:
Otacanie mapy vyskusam. Som zvedavy co to spravi, ked sa necham navigovat po mape lesnych ciest.
SmartCom som sice nainstaloval uz ako certifikovany, no stale mi nespusti interne GPS. Musim ho spustit inou aplikaciou a potom sa prepnut.

Vdaka za rady :y: ....este budem otravovat :P
25.09.2010 - 07:49:07
00
... ale nejde mi spustit GPS. Mam verziu 1.56 a nenajde mi satelity. V nastaveniach mam interne - ANO, v menu "GPS" dam spustene a nic. Ine aplikacie mi interne GPS spustia.(


Niektoré programy majú problém, ak nemáš mobilný internet (dátový balík) a máš zapnuté asistované GPS (vždy po spustení sa snažia pripájať). Ak nemáš kúpený dátový balík, zruš v menu tvojho telefónu (NOKIA ?) v nastaveniach pri "Určení polohy" - "Metódy určenia polohy" - "Asistované GPS". Zaškrtnuté nechaj len "Integrované GPS". Ak dátový balík máš, Tak nechaj aj "Asistované GPS", ale potom musíš nastaviť aj miesto prístupu a adresu servera.

SmartComGPS je ináč na Symbiane to najlepšie, čo existuje pre turistickú navigáciu. Ja som si vždy na PC v OziExploreri pripravil PLT súbor tracku, skopíroval ho do telefónu, tam som si ho nechal zobraziť napr. modrou a pre aktívny track som zvolil napr. červenú. Nič viac mi nebolo treba. Na Nokii E66 neboli so zapínaním GPS žiadne problémy (ani u v1.55, ani u v1.56), určite nebudú ani u teba (aký máš telefón?).
25.09.2010 - 14:10:48
00
Mam E71.

Laciho rady na prevod trás:
z GPX na konverziu používam GPSBabel. Alebo načítam GPX v OziExploreri a trasu uložím (v PLT).
28.09.2010 - 14:01:52
00
laci:
vyrobil som si mapu cez MOBAC, vznikli dva subory - .MAP a .PNG
PNG som prekonvertoval pomocu OGF2 Converter, do adresara "mapy" SMART COM-u vlozil .ogf2 subor spolu so suborom .map (ja som .map predtym nevkladal :fubar: )
Navigacia mi pracovala presne! Jazdil som od BB po Donovaly po zelenej, zltej, modrej a cervenej....vzdy mi navigacia presne vykreslovala trasu, robil som kontrolu presnosti na krizovatkach, zaciatkoch tunelov, kaplnkach, atd.......vzdy moja pozicia sedela podla turistickej mapy.
Problem je s OGF2 konvertorom, pod WIN7 mi pada a nepracuje, skusil som v kancelarii po XP a fungoval skvele.
Otacanie som vypol...ibaze obcas treba pouzit kompas a otocit sa na sever. Pri zapnutom otacani mam juh na severe a sever na juhu.

Takze MOBAC je najrychlejsi a najjednoduchsi sposob vyroby presnych map bez potreby kalibracie :y: :y:
10.10.2010 - 12:54:24
00
Stale tu nemam odpoved,ako donutit Smartcomgps neskakat medzi typmi map(napr topologicka a auomapa),ked sa prekryvaju v map fajloch pokial je zapnuta autoload map funkcia.


Zapnutie "Autoload Map" má za následok to, že pre miesto, kde sa nachádzaš, ti automaticky načíta mapu s najvyšším rozlíšením, t. j. s najmenším parametrom MM1B (nájdeš ho v MAP súbore). Pomôže vypnutie "Autoload Map". Používaš dosť veľké mapy, tá funkcia ti veľmi chýbať nebude.
11.12.2010 - 16:52:31
00
Po úspešnom vyskúšaní Trekbuddyho a Sports Trackera na Nokii500 som skúsil SmartComGPS. Nahral som mapy lesných ciest od Laca, všetko fungovalo Ok. Keďže sa mi s Mobacom podarilo urobiť funkčné mapy na Trekbuddyho aj Sports Trackera, skúsil som samozrejme podľa návodu urobiť mapu pre SmartComGPS. A tu nastal problém. Keď som vytvorené súbory .ogf2 a .map nahral do mobilu po spustení programu a nahodení mapy, SmartcomGPS padol. :headbang:
Najprv ma napadlo, že som urobil veľkú mapu tak som skusmo vyrobil úplne malý výrez, výsledok bol totožný SCG padol. Z netu som na vyskúšanie stiahol hotové mapy pre SCG nahral ich do mobilu a SCG fungoval. Skúsil som natiahnuť mnou vytvorené podklady .png a .map do Oziho, mapa bola v poriadku Ozi ju korektne zobrazil. Skúsil som vytvoriť mapy Mobacom z rôznych zdrojov výsledok bol stále negatívny. Stretol sa niekto s podobným problémom, viete poradiť? Poprípade mohol by niekto upnúť vlastnú malú mapu na odskúšanie. Verziu Mobacu mám 1.9.7
V prílohe mnou vytvorená mapa.

Prílohy:

SmartComGps.zip [787.76 KiB]

29.06.2012 - 20:42:48
00
No nakukol som do toho Tvojeho map suboru a riadok 2 aj 3 mas LCJS 14.png. Teraz si z hlavy nepamatam, ktory je ktory, ale jeden z tych riadkov je nazov, ktory sa Ti bude zobrazovat pri nahrati mapy a druhy je nazom podkladu, ktory sa ma nahrat. Ten ale nesmie byt png, ale ogf2. Takze premenuj tieto 2 riadky na LCJS 14.ogf2.
Neviem, ci prave toto sposobuje padanie softu, ale urcite je to potrebne na nahratie spravneho podkladu.
30.06.2012 - 23:14:24
00
To yojo: Vďaka za ochotu pomôcť. Premenovanie nepomohlo ale problém mám vyriešený. Keď som nad tým rozmýšľal spomenul som si, že som v OGF2 converter v settingu (ja blbec) nastavil namiesto pôvodného giff-u tiff a zabudol som na to. Dnes som nahodil nastavenie na giff vytvoril novú mapu a všetko je OK. Ešte skúsim nastaviť jpeg a vyskúšam čo to urobí, čítal som na nejakom fóre, že vygenerovaná mapa má lepšiu kvalitu.

Edit: vyskúšal som jpeg - mapa funguje, nejaký významný rozdiel v zobrazení nepozorujem.
01.07.2012 - 14:42:21
00
Takze po dlhej dobe sa mi podarilo spustit trial verziu stiahol som si par map okolie TN aj nahral do fonu len mi pise pri vybere mapy ze ich nemam skalibrovane a system padne ...ako to mam skalibrovat ?

dakujem pekne

EDIT: Takze na skalibrovanie som uz prisiel a pomocou Front map som si 1 skalibroval ...no aj tak ked sa pokusam vybrat mapu SCG sa vypne


Naposledy upravil corratec dňa 27.07.2012 - 17:46:33, celkovo upravené 1 krát.

27.07.2012 - 17:06:55
00
Z kade mas tie mapy? Pisal som Ti, ze vzdy potrebujes 2 subory. *.ogf2 a *.map. ogf2 je mapovy podklad v specifickom formate, a map obsahuje kalibraciu. Vecer Ti uploadnem mapu TN.
27.07.2012 - 17:27:40
00
@corratec: Mapy si vyrob v MOBACu vo formáte pre OziExplorer (PNG + MAP). Tie si potom pomocou OGF2TOOL skonvertuješ do OGF2 formátu.
27.07.2012 - 18:23:16
00
Laco ale ja som nejake stiahol uz na forume boli kde prispievas aj ty :)
27.07.2012 - 18:53:20
00
Ja len, že by si takto mal istotu, že tebou vyrobená mapa je O.K. Keď sťahuješ niečo neznáme, istotu nemáš.
27.07.2012 - 20:15:09
00
keyboard_arrow_up