Turisticke Rozcestniky (Slovensko)

na tejto stranke budem updatovat min. raz do tyzdna obsah ,podla toho ako budete posielat tie fotecky
© - v stlpci sa bude oznacovat tymto symbolom že mame fotku
€ - v stlpci sa bude oznacovat tymto symbolom že je opravena poloha rozcestnika (ked dostanem opravenu polohu zaznamenanu Gps pristrojom tak suradnice budu cervenou)

chcel by som poprosit vsetkych bikerov a najma tych co maju GPS nech sa podielaju na optimalizovani a zlepseni presnosti tejto databazy

chcel by som vas poprosit nech mi posielate odfotene tabule rozcestnikov (+ presne suradnice stlpika ak mate GPS)
najlepsie aby fotka vypadala podobne (v originale ako ste ju odfotili , nekoprimovanu)

ked je ako na tomto stlpiku viacej tabul a nevidno ich vsetky tak urobte 1,2,3 fotky kolko je potreba

Prílohy:

P6080414.JPG
P6080414.JPG 537.72 KiB thumb_up0thumb_down

mail.jpg
mail.jpg 10.57 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil ManiacBiker dňa 09.07.2009 - 21:18:54, celkovo upravené 1 krát.

09.07.2009 - 20:39:06
00
No nejak ti to nefunguje, kliknem na © a ani ťuk :mrgreen:
09.07.2009 - 21:04:09
00
na to nemas tukat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: - zatial to znaci iba ci ten obr je u mna alebo nie / zatial mam cca 20
je pravda ze to mam predformatovane na odkaz - najlepsie k tomu obrazku ale to by som musel zohnat nejaky priestor kde by som tie obrazky hadzal lebo tam mam maximum 500kb subor a este rychlost nic moc
09.07.2009 - 21:09:05
00
No tak treba platený hosting 8) alebo sa registruj na zopár free a budeš to deliť. Treba aj tie GPS súradnice? Lebo hríbikov mám odfotených habadej :wink:
09.07.2009 - 21:12:23
00
ked dotycny nema gps alebo nemal pri sebe ked to fotil , tak nevadi / ale je jasne ze by sa bodli aby sme mali presnu databazu lebo tie suradnice su z podkladov Shocartu ktore nie su presne ale pomozu

fotky mozte posielat na hore uvedeny mail - gmail je v prilohach v tomto najlepsi
popripade ak mate velky obnos , tak to staci zararovat a bachnut najlepsie na uloz.to
09.07.2009 - 21:16:59
00
Dobrá práca ManiacBiker alias Satelit.Homer!

Sledoval som diskusiu aj na gpsforum.sk (http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,1860.0.html), kde vystupuješ pod iným nickom. Stiahol som si tvoj GPX súbor s ROZCESTNÍKMI. Je to veľmi dobrá pomôcka. Nedaj sa odradiť kritikou, že tie waypointy rozcestníkov sú niekde nepresné (to sa dá opraviť, dokonca vo väčšine prípadov aj od stola). Dôležité je, že sú to TURISTICKÉ ROZCESTNÍKY PRE CELÉ SLOVENSKO. Gros (čítaj gró) tvojej práce je zhmotnené práve v tom GPX súbore, preto si dovolím dať ho do prílohy, aby aj ostatní videli, o čo sa vlastne jedná.

Využitie tvojho GPX súboru s waypointami turistických rozcestníkov je veľmi praktické: Máme k dispozícii skalibrované ortofotomapy celého Slovenska v rozlíšení 58 cm na pixel. Máme k tomu pre celé Slovensko 20 metrové vrstevnice v PLT formáte. Pre celé Slovensko máma vedľajšie a hlavné lesné cesty v PLT formáte a tiež POI všetkých miest a obcí Slovenska vo WPT a GPX formáte. Teraz pracujeme na turistických značených trasách (TZT) pre celé Slovensko v PLT formáte. ... a ty si dorobil ešte turistické rozcestníky pre celé Slovensko. Keď si toto všetko zobrazíme nad tými ortofotomapami, máme celkom slušný podklad PRE CELÉ SLOVENSKO. V tomto vidím najväčší prínos toho, čo si urobil.

Teraz k tej nepresnosti waypointov rozcestníkov: Vzhľadom na to, že rozcestník sa vždy nachádza na rozcestí 2 a viacerých ciest a my máme lesné cesty k dispozícii a budeme mať aj TZT, nebude problém opravovať od stola v OziExploreri umiestnenie rozcestníkov. Jednoducho ho potiahneš myšou na správne miesto tam, kde sa cesty stretávajú. Ako "etalón presnosti" nám budú slúžiť tracky (PLT súbory) lesných ciest, lebo tie sú najpresnejšie. Tracky (PLT súbory) TZT budú iba informatívne, lebo sú často aj dosť nepresné. Informatívna v tomto prípade bude aj podkladová mapa (ortofoto, alebo hocijaká iná dobre skalibrovaná).

Prílohy:

Razcestniky.SK.4160.By.Homer.rar [63.8 KiB]

10.07.2009 - 10:49:06
00
pri tom zhone co mam ma tato moznost ani nenapadla / v ozim waintpointy posuvať to je rychlovka :mrgreen: len som zistil ze verzia 3.95.4c mi otvara ozfx3 v hroznom stave cierne pole sem tam posiate bielymi bodkami :evil: :roll: a 3.95.4s mi ho otvori v pohode ale zase neotvori wpt kvoli
there are no more free waypoints to allocate
:roll: :mrgreen: tusim ho zere serial :oops:
10.07.2009 - 13:20:13
00
OZFX3 funguje až od 3.95.4i. A 3.95.4s pokiaľ nemáš legálne kúpenú s legálnou registráciou, tak tam máš vírus. Odporúčam 3.95.4m.


Naposledy upravil laco dňa 10.07.2009 - 15:44:24, celkovo upravené 1 krát.

10.07.2009 - 14:04:59
00
a skusal som rozdiel medzi atlasom a googlom , lebo momentalne som chcel opravovat podla atlasu
ale kedze tie podklady z atlasu boli v tej dobe v inom suradnicovom systeme (tak tak mapa je mierne natocena), tak sa mi to neoplati a vratim sa k oprave prostrednictvom podkladov googla :mrgreen: este ze som si na to v cas spomenul
10.07.2009 - 14:30:52
00
Ahoj, mám kopu fotiek s rozcestníkmi, fotky sú geotagované, čiže GPS súradnice sú v exif informáciách fotky. Stačí ti to tak?
Pod akou licenciou je to dostupné. Gpl? To by som milerád prispel, ak to bude nejaká non free EULA, zvážim.

laco: tá istá otázka. Aká je licencia na použitie tých máp/ciest/
10.07.2009 - 14:54:02
00
to je najlepsie ked su suradnice v exif - si ukazkovy priklad - super tak to bachni na uloz.to pod zaheslovanym rarom a potom link a heslo posli na PM

povedal by som ze Free , rozcestniky urcite :mrgreen: popripade to moze byt este siritelne :roll: :mrgreen: pod licenciou KST kedze sa to hodi kazdemu slovenskemu turistovi :idea:

Gpl ? co to je - typujem ze nejaka licencia / ja poznam iba free / nonfree


Naposledy upravil ManiacBiker dňa 10.07.2009 - 17:51:27, celkovo upravené 1 krát.

10.07.2009 - 15:24:09
00
Pod akou licenciou je to dostupné. Gpl? To by som milerád prispel, ak to bude nejaká non free EULA, zvážim.


Musím ťa sklamať, synak. Je to síce GPL, ale bohužiaľ vo verzii "GPL with Menganitoo Exception".
10.07.2009 - 15:53:28
00
Dúfal som, že tobude WTF licencia :D. Môžem databázu použiť na tvorbu máp pre neziskové účely?
http://openmaps.eu/

Maniac: dám to dokopy a pošlem ti link, hneď ako sa bude dať.
10.07.2009 - 18:15:07
00
Dovolil som si ManiacBikerove turistické rozcestníky trochu upraviť. Odstránil som zbytky diakritiky, aby sa v OziExploreri nezobrazovali haki-baki a pridal som k nim nadmorskú výšku. V prílohe je archív so súbormi PLT a GPX.

Prílohy:

Turisticke rozcestniky.rar [145.55 KiB]

15.08.2009 - 17:17:18
00
a kde je vidno tu nadmorsku vysku ? :mrgreen: otvorim v ozi wpt a vidim iba nazvy a ani v textovej forme ked som otvoril oba subory tak som tam ziadne podobne data nevidel
a odkial si zobral tu nadmorsku vysku ?
16.08.2009 - 10:45:07
00
keyboard_arrow_up