Dobrá práca ManiacBiker alias Satelit.Homer! Sledoval som diskusiu aj na
gpsforum.sk (
http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,1860.0.html), kde vystupuješ pod iným nickom. Stiahol som si tvoj GPX súbor s ROZCESTNÍKMI. Je to veľmi dobrá pomôcka. Nedaj sa odradiť kritikou, že tie waypointy rozcestníkov sú niekde nepresné (to sa dá opraviť, dokonca vo väčšine prípadov aj od stola). Dôležité je, že sú to TURISTICKÉ ROZCESTNÍKY
PRE CELÉ SLOVENSKO. Gros (čítaj gró) tvojej práce je zhmotnené práve v tom
GPX súbore, preto si dovolím dať ho do prílohy, aby aj ostatní videli, o čo sa vlastne jedná.
Využitie tvojho GPX súboru s waypointami turistických rozcestníkov je veľmi praktické: Máme k dispozícii skalibrované ortofotomapy celého Slovenska v rozlíšení 58 cm na pixel. Máme k tomu pre celé Slovensko 20 metrové vrstevnice v PLT formáte. Pre celé Slovensko máma vedľajšie a hlavné lesné cesty v PLT formáte a tiež POI všetkých miest a obcí Slovenska vo WPT a GPX formáte. Teraz pracujeme na turistických značených trasách (TZT) pre celé Slovensko v PLT formáte.
... a ty si dorobil ešte turistické rozcestníky pre celé Slovensko. Keď si toto všetko zobrazíme nad tými ortofotomapami, máme celkom slušný podklad
PRE CELÉ SLOVENSKO. V tomto vidím najväčší prínos toho, čo si urobil.
Teraz k tej nepresnosti waypointov rozcestníkov: Vzhľadom na to, že rozcestník sa vždy nachádza na rozcestí 2 a viacerých ciest a my máme lesné cesty k dispozícii a budeme mať aj TZT, nebude problém opravovať od stola v OziExploreri umiestnenie rozcestníkov. Jednoducho ho potiahneš myšou na správne miesto tam, kde sa cesty stretávajú. Ako "etalón presnosti" nám budú slúžiť tracky (PLT súbory) lesných ciest, lebo tie sú najpresnejšie. Tracky (PLT súbory) TZT budú iba informatívne, lebo sú často aj dosť nepresné. Informatívna v tomto prípade bude aj podkladová
mapa (ortofoto, alebo hocijaká iná dobre skalibrovaná).