filini V prílohe v rozdelenom archíve máš staršiu verziu MOBAT2JNX, s tou funguje vytvorenie JNX aj z FreeMap (aj zoomy 14 a 15).

To, že to nejde s novou verziou, súvisí asi s tým, že táto zlučuje 4 dlaždice do jednej väčšej. Nechápem však, prečo to blbne iba u FreeMap.
29.01.2013 - 09:26:14
00
Dakujem. Ten cykloserver mi nesiel ani s tymi druhymi podkladmi, ale v nich bol Cechoslovak tourist (alebo take nieco) a to mi islo v pohode.
Stale mam ale problem ked oznacujem uzemie, ze si poviem, ze este aj toto sa zijde, aj toto, aj toto tam este dam...a potom je to moc velke :) Pritom slapem doma na trenazeri :D
Inak mapy ako take mam aj TOPO 3 aj 4, aj cestnu Garmin Europu ... aj ine staty... len mi pridu tie mapy take suche, preto tam davam ten rastrovy podklad.
29.01.2013 - 09:32:28
00
V tej druhej vezii nie sú zdroje s názvom Cykloserver, netreba ich miešať. Sú tam zdroje s názvami ".Czechoslovakia Topo ....".


Naposledy upravil laco dňa 21.03.2013 - 09:07:00, celkovo upravené 1 krát.

29.01.2013 - 10:17:45
00
tak potom je vsetko ok, ".Czechoslovakia Topo ...." fungovalo
29.01.2013 - 10:52:32
00
Ja už som z toho celý zmagorený. Chcel som vytvoriť rastrovú mapu, ale ja už mám pocit, že je tu milión tém na tému mobac a mobat a jnx a už neviem čo. Začal som čítať v tejto téme. Posťahoval som už neviem koľko verzií všetkého možného na to aby to fungovalo ale stále je niečo naprd. V jednej verzii mobacu nie ani cykloatlas with relief cz,sk ani google earth mapy, ale skúsil som použiť nejakú mapu z tých čo tam boli, ale dostal som sa iba do "druhého levelu" v postupe. V treťom ten jnxcustomizer vypísal nejakú chybu, že nesedí verzia jnx alebo niečo také.Ten jnxcustomizer aj mobat2jnx som stiahol z http://gpsunderground.com. V ďalšej verzii mobacu ktorú som zas inde stiahol SÚ tieto mapy (cykloatlas aj google earth) ale cykloatlas nejako nefunguje. Ukáže mi mapu iba pri základom zoome. Keď priblížim čo i len o jeden lvl bližšie tak sú tam len červené X-ká.

Je nejaká možnosť dať sem linky, ktoré treba stiahnuť aby všetko fungovalo prosím? Išiel som podľa nejakého návodu, ktorý bol v podstate super, lebo všetko pekne vysveľoval, lenže mi je na dve veci ak tie programy nefungujú ako majú :(
Ďakujem

edit// Inak Laco, viackrát som si v tému mobac-u všimol, že odkazuješ na návod z 13/10/2011, tam je však ten 4shared link nefunkčný.

edit2// Tak už som sa dočítal, prečo niektoré veci nefungujú a aj to, že nebudú :( Ja sa môžem na to...

Je niekde nejaký dobrý návod, ktorý mi popíše ako sa taká mapa dá vytvoriť? Ja síce googlim a aj som našiel niečo, ale s mojímy schopnosťami je to takmer nemožné. Ja nie som schopný pokombinovať návody z celého sveta na to aby som si vytvoril rastrovú mapu z môjho okolia :(

Prípadne, je legálna možnosť ako si takúto mapu vytvoriť? čo na to treba a koľko by to stálo? pochybujem, že to použijem, keďže nie som v dobrej ekonomickej situáii, ale možno by som to aspoň zvažoval... Vďaka
26.02.2013 - 00:18:05
00
Ahojte,

Viete mi niekto poradiť aký je rozdiel medzi Garmin Oregon 400 a 450.
Uvažujem nad kúpou Oregonu a taktiež by som sa chcel spýtať aký je najlepší popr. najobľúbenejší sofware na tvorbu cyklotrás v lese. Ďakujem za rady..
05.03.2013 - 12:59:00
00
Vyšiel FirmwarePatcher 2.14: http://www.sendspace.com/file/fz6byj

Version 2.14, 2013-03-07:
[+] Support of Edge 810 and Oregon 6x0 firmwares is added.
21.03.2013 - 08:55:32
00
V prílohe je PDF súbor so živými odkazmi na aktuálne firmvéry turistických navigácií Garmin. Sú to odkazy na GCD súbory umiestnené na serveroch Garminu. Po stiahnutí príslušného GCD súboru sa tento môže patchnúť pomocou firmwarepatchera. Súbor sa potom musí premenovať na GUPDATE.GCD a umiestniť do priečinka "Garmin" v navigačnom prístroji (nie na SD kartu). Po znovuzapnutí prístroja prebehne automaticky upgrade. Upgrade vykonávať s nabitými baterkami!
22.03.2013 - 12:24:08
00
Zdarec ak som to spravne pochopil tak patch pre EDGE 605 nie je a teda mapu s koncovkou KMZ alebo JNX v nom asi nerozchodim. Alebo sa mylim?
10.04.2013 - 21:30:02
00
Nemýliš sa.
11.04.2013 - 13:22:27
00
Ok dik za info tak sa ani nejdem trapit.
13.04.2013 - 19:51:18
00
... Chcem si kupit Garmin Oregon 550t.
vsimol som si ze po patchnuti sa daju dat do garmina aj mapy shocart. Da sa to aj na tomto modely?
Pripadne je to dobra volba alebo radsej vybrat inu GPS?


Áno, dá sa to. Oregon je dobrá voľba, podľa mňa by však úplne stačil lacnejší Oregon 450. Tá 550 má naviac iba dosť slabý foťák a 550t má naviac tzv. turistické mapy Európy, ktoré sú na turistiku nepoužiteľné (je to zjednodušene povedané iba automapa s pridanými vrstevnicami).
28.05.2013 - 09:26:12
00
Zdravim. Mam 2 otazky na oregon 450.
1. Ako funguje navigacia po .gpx? Mam totiz negativnu skusenost s niektorymi aplikaciami, ktore striktne vyzaduju prejdenie kazdeho bodu. Pri minuti bodu nenaviguju k dalsiemu najblizsiemu ale k minutemu. Minute body je potom zvycajne treba po jednom v aplikacii popreskakovat.
2. Da sa sucasne zobrazit vyskovy profil trasy a trasa (.gpx) na mape tak, aby bolo vy vyskovom profile vyznacene kde sa aktualne nachadzam (aby som mal prehlad o najblizsom stupani, ...)? Nasiel som tento ilustracny obrazok http://hothardware.com/newsimages/Item11817/Garmin-Oregon-450t-1.jpg. Presne toto pre .gpx trasu by som potreboval.
Dakujem.
29.06.2013 - 19:15:25
00
Najnovšie firmvéry na patchnutie nájdete tu: http://whiter.brinkster.net/generated/LatestGarminFirmwares.html
02.07.2013 - 09:44:11
00
JNXer - nový program na úpravu JNX súborov: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=9&t=13355
02.07.2013 - 14:36:43
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS / GPS prístroje)
keyboard_arrow_up