Neviem či sa táto otázka hodí práve sem alebo kam, ale chcem len vedieť, kde sa dá bikovať vo Važci a okolí. Najlepšie by bolo čisto po lese, ale nie moc hardcore trasy. Poraďte mi kam a ako bojovať proti lesnej zveri. Kukala som, že by som mohla ísť do Liptovskej Tepličky. Aká je tam cesta, cca koľko km to je? Vďaka


Naposledy upravil MedGambit dňa 07.08.2008 - 10:29:33, celkovo upravené 1 krát.

07.08.2008 - 10:03:42
00
...kde sa dá bikovať vo Važci a okolá. Poraďte mi kam a ako bojovať proti lesnej zveri. Kukala som, že by som mohla ísť do Liptovskej Tepličky. Aká je tam cesta, cca koľko km to je? Vďaka

-všade
-kúp si mapu 1:50000. Ubajkuješ sa k smrti. :wink:
-ja v lese pískam, aby ma medveď počul
07.08.2008 - 10:20:42
00
najlepsia obrana proti zverom je, ako uz pisosip povedal, dat o sebe vediet ...oni zavacsa ujdu :) ja nosim pistalku pripnutu na ruksaku a sem tam pisknem
07.08.2008 - 11:13:17
00
existuju aj tzv. zvoceky proti medvedom, nemusis pri tom piskat, zvoncek sam cenga, takze ta lesne zvery vedia zaragistrovat z bezpecnej vzdialenosti a vacsinou ujdu...
07.08.2008 - 11:24:33
00
hmmm. Díkes za info. Asi si zabezpečím tú píšťalku, lebo zvoniť ako krava(aj keď už som) nechcem... Sem tam si písknem a potom keď ma bude niečo naháňať, tak si budem môcť už len pískať... :lol:
07.08.2008 - 12:00:00
00
Ja si kazdeho Silvestra kupujem delobuchy, ale hadzem ich len ked som uz dlhsie na medvedich stopach, ostatna zver ma nezaujima ak neratam psov na dedinach pripadne vlkov ale ty su zevraj plachy, tak neviem.
Skus pozriet sekciu mtb trasy v uvode stranky tam by si mohla nieco najst aj z toho regionu.
07.08.2008 - 14:26:12
00
ako uz Piso povedal kup si mapu, co sa tyka tej oblasti tak je to mapa c. 123, Nizke Tatry-Kralova Hola, je to vsetko juzne od Vazca, alebo mapy c. 112 a c. 113 kde to je severne od Vazca
a co sa tyky medveda mozes to robit ako kamos ked sme sa vracali z Kralovky pri kazdom strome zakrical ci tam je namalovana znacka alebo nie :mrgreen:
07.08.2008 - 14:36:17
00
Je plno teorii, ako sa vyhnut stretu s medvedom:
http://www.medvede.sk/?action=strety
http://www.wolf.sk/sk/programy/zachranu ... vce/medved

Ja to robim tak: kedze medvedovi nechcem ublizit ja, preco by on mal mne? A nejem mu cucuriedky, to by sa mohol dost nastvat.
07.08.2008 - 15:43:09
00
Mapu mám v PC, takže to dám do MDAčka...
Skôr mám strach o tých medveďov... Ono je tam napísané, že ak ho zbadáme a on si nás nevšimol, máme nenápadne cúvať, lenže s bicyklom v tom zmätku to nejde. Je ich tam veľa? Sama sa totiž bojím...A je tam napísané, že ani veľký hluk nemá byť. Asi si budem spievať a všetky medvede predomnou utečú. A ktovie, možno nielen medvede...
07.08.2008 - 21:13:36
00
hmmm. Díkes za info. Asi si zabezpečím tú píšťalku, lebo zvoniť ako krava(aj keď už som) nechcem... Sem tam si písknem a potom keď ma bude niečo naháňať, tak si budem môcť už len pískať... :lol:


zvoncek ma vyhodu, nemusis pon chodit do obchodu, najdes ho v kazdom vacsom medvedom hovne :wink:
07.08.2008 - 22:01:25
00
hmmm. Zaujímavé. Toto by mohlo byť inak fajn>>>
Kód:
http://www.medvede.sk/index.php?action=sprej

Tak ja sa teda idem pobaliť a ideme. Tak sa tu majte. Snáď ma tie zvieratká nezacítia skôr než ja ich. Zdar bikovaniu.

Peace
08.08.2008 - 09:29:55
00
No tak sme sa vrátili z Važca. Na biky som sa dostala iba v pondelok a utorok. V pondelok som sa zamotala pri značení, tak som si bicyklovala kade tade, proste kam som sa dostala(periférne som zahliadla vysokú a širšiu osobu ale radšej som sa neobzerala a vozíkala som sa ďalej). V utorok som odhalila značenie a išla som pekne po zelenej. A už si šlapem asi 1km pred Čiernym Váhom(to bol môj cieľ iba, lebo večer trebalo odstraňovať starý náter z plota) a zrazu kukám na zem, že idem asi už 1km po medvedích stopách(nejak som ich neštudovala a tak som nevedela, ktorým smerom šli). No tak mi dosť zalepilo. Hluk som robila, sem tam som zapískala, ale aj tak som sa vracala. Potom keď tam bola jedna veľmi zreteľná laba(ak nemala min. 25cm tak ani 10), zistila som, že ide smerom do Važca. O to viac mi zalepilo. Potom som si všimla, že tam boli laby rôznych veľkostí. Vtedy mi stúpol adrenalín, nohy začali makať ako nikdy a ani neviem ako, ale strašne rýchlo som sa dostala na chatu(do kopca som si slapala cca 25km/h tak si viete predstaviť čo som mala asi pred očami). Prišla som na chatu, na chvíľku som zdochla a išla pracovať. Pri večeri som potom kukala spravy a čo nehlásia? Že v okolí Važca pobehuje nervózna medvedica s mladými. Ach zlaté Karpaty.
15.08.2008 - 10:35:25
00
...Potom keď tam bola jedna veľmi zreteľná laba(ak nemala min. 25cm tak ani 10), zistila som, že ide smerom do Važca. O to viac mi zalepilo. Potom som si všimla, že tam boli laby rôznych veľkostí...


To šla stará s deťmi po starého do važeckej krčmy, lebo povedal, že ide len na jedno a dva dni nebol v brlohu.
15.08.2008 - 10:55:02
00
tak predsa len zazitka :lol:
a ze ako ma vyzerat spravny trening :P
15.08.2008 - 11:09:10
00
Hej. Pekný zážitok a najmä keď som videla pokrčený smetiak(na 99,9% to spravil medveď) a potom tie laby. Uf ale som mala šťastie. Potom som sa bála, že sa mi bude snívať o tom ako ma medvedica s mladými naháňa na bajku(samozrejme, že aj ty medvedi budú na biku). :lol:
15.08.2008 - 21:35:30
00
keyboard_arrow_up