Vtáčnik z B.Bystrice.Vyrazil som 7.10 z BB klasicky cez Sliač,zvolen,Budču,Hr.Dúbravu s medzizastávkou V Šášovskom podhradí,kde som vybehol na hrad.Potom už do Žiaru,kde som mal 1h orestávku u dcery.Dalej som pokračoval smer Handlová.Zastavil som sa na Dérerovom mlyne,kde som si švihol 1 desinu a držkovú,aby som hore nešiel na lačno.Od mlyna som odbočil doľava na modrú TZ a Klačskou dolinou som stúpal po dobrej asfaltke stále hore.V sedle Tri chotáre som sa mal napojiť na hrebenovú červenú TZ,ktorá ma mala doviest až na Vtáčnik.Všetko bolo v pohode aj ked bolo dosť teplo,až do chvíle ked som pred stúpaním na hreben natrafil na poľovníkov,ktorí tu osádzali krmelec.Hned sa na mna oborili,že tu nemám čo hľadať a že turisti im plašia zver a že som v súkromných lesoch aby som zmizol abla,bla...Boli v presile a zjavne pod vplyvom alkoholu,tak mi nezostalo iné ako to otočiť späť.Ale nie daleko,na najbližšej križovatke som pokračoval hore po inej ceste.Stálo ma to síce 10km navyše a kopu síl.ale dostal som sa na hreben a po nom cez Jarabú skalu,Tri chotáre,Kanie studne/tu som zamkol bajk a vybehol hore na Vtáčnik naľahko. To už bolo 16.45.Vyhlady boli parádne,pofotil som čo sa dalo a hybaj nazad.Od Kaních studní som sa po žltej TZ spustil po zjazdnom chodníku na Granštôlne a ztade po dobrej asfaltke cez Dolnú Ždanu,Hornú Ždanu a Lovču do Žiaru.Tu som bol o 19.00 a na tacháči 126km.Máročná trasa ale pekná ,len bacha na pripitých poľovníkov.
30.08.2012 - 00:00:41
00
na cervenej znacke si bol v sukromnych lesoch?
30.08.2012 - 10:02:57
00
žiadne súkromné lesy,to sa ma snažili len oblbovať,že tam majú poľovné právo vôbec neznamená,že im tie lesy patria.Normálne značená turistická trasa.
30.08.2012 - 16:19:59
00
ja som uz tiez zazil par takychto stretnuti a zhodou okolnosti prave vcera - ale to boli slusni inteligentni lesnici, dokonca sme sa este porozpravali, ci uz rucia jelene a tak. ale viac bolo takych stretnuti, kde ma hned drbali. pre k*k*t*v polovnikov musis mat pripravene nejake argumenty a obzvlast v tvojom pripade, ked si na znacke. primitivi blbi... tie lesy su rovnako tvoje ako ich, pusku by na teba nevytiahli, neboj sa. ale zacina ma to pomaly dobre srat ta ich arogantnost. poznam osobne vela polovnikov, skoro vsetko uplni vymastenci... a pritom by sme sa dokazali navzajom v pohode respektovat
30.08.2012 - 17:12:06
00
Poslal som sťažnosť na Sl.poľ.zväz ale zatiaľ mi neodpovedali.Keby tam bo t.signál tak volám policajtov lebo išlo zjavne o obmedzovanie os.slobody a pohybu,čo je trestný čin.Mal som o poľ.lepšiu mienku,nehádžem všetkých do jedného vreca ale správajú sa ako latifundisti.
30.08.2012 - 19:39:34
00
krok je to pochopitelny, ale mam obavy ze na zvaze to hodia rovno do skartovacky, kedze aj najvyssi funkcionari budu a priori obhajovat zaujmy polovnikov resp. pri najlepsom ignorovat zaujmy turistov. obhajovat cykloturizmus na slovensku je velmi tazka uloha, lebo vsak aky je pomer cyklistov a polovnikov v NR SR, co myslis?
03.09.2012 - 09:25:50
00
To mi je úplne jasné,je to obľúbená zábavka našich papalášov presne tak ako za komoušov,takže kde sme sa to posunuli za tých 23r.od prevratu?A vrana vrane oko nevykole.Ale nedám im pokoj aby si nemysleli ,že im všetko prejde,musia nás rešpektovať aj naše práva,hoci o právnom štáte sa u nás nedá hovoriť.Ale je nás čím dalej tým viac a tur.zväz spolu s cyklozväzom by sa mali dať dokopy azatlačiť na nich,nech sa už zobudia z červeného sna.
03.09.2012 - 13:05:34
00
mas pravdu, treba im minimalne aspon naznacit, ze lesy patria aj turistom a cyklistom. na zvaze velmi dobre vedia, ze dobra polovica ich clenov ma zmyslanie na urovni opice, len jednoducho potrebuju ich peniaze z poplatkov. vacsina polovnikov sa boji hlavne toho, ze ich niekto prichyti pri pytlaceni... to nie my, ale ONI by mali mat strach.
04.09.2012 - 09:39:33
00
Prosím admina o pomoc,nedajú sa mi nahrávať fotky k príspevkom,neviem či je chyba u mnaalebo u MTB.
04.09.2012 - 13:24:33
00
musia byt najskor zavesene niekde na webe sa mi zda... forum ich nacitava cez URL
06.09.2012 - 12:31:27
00
dík ifko ale vela si mi nepomohol,chcel by som sa podeliť s foto aj s ostatnými,admin mlčí?
06.09.2012 - 12:39:59
00
Na fotky som aj ja zvedavý a čo sa týka tých poľovníkov, mal som podobnú príhodu počas ruje ma jeden odchytil priamo na zvážnici a začal trepať o tom, že je ruja a že nemám teraz chodiť do lesa, že plaším zver blablabla. Hlavne, že ja som bol na biku a on na vrieskajúcom GAZe, ale ja plaším zver. Vypočul som si ho jedným uchom dnu a druhým von, nasadol na bike a pokračoval v jazde. Mimochodom tiež to bolo na pohorí Vtáčnik, ale smerom na Biely Kameň (Veľký Gríč) z PD strany.
07.09.2012 - 08:15:17
00
dík ifko ale vela si mi nepomohol,chcel by som sa podeliť s foto aj s ostatnými,admin mlčí?


akoze nepomohol?! vsak je to z toho, co som napisal, zrejme... - musis obrazky uploadnut na nejaky server (pre obrazky napriklad, alebo na jekaky tvoj profil fuckbookovsky a pod.) a potom to sem prasknut cez URL - pri pisani prispevku mas hore volbu, ze Img a tam vlozis URL obrazku...
ak sa mylim, nech ma niekto opravi
07.09.2012 - 10:14:53
00
Fotky mám na facebúku ale som laik,čo je to URL?
07.09.2012 - 12:30:47
00
nad textovym oknom, ked pises prispevok, kliknes na Img, vlozi sa ti toto:
{img} {/img}
no a medzi to vlozis kompletnu webadresu obrazku (z riadku prehliadaca, z toho, do ktoreho sa zadavaju webove adresy). ked kliknes na obrazok na fuckbooku automaticky sa ti v tom riadku zobrazi adresa obrazku. chapacky?
07.09.2012 - 14:29:47
00
keyboard_arrow_up