Neviem presne, keď som začal tento trend už bežal. Pri streete alebo flatlande nie sú až také rýchlosti a robia sa rôzne kombinácie trikov, takže tam niekedy lanko zavadzia. http://www.youtube.com/watch?v=aCBtvbLFw_0 Bajky od United sú tiež veľmi kvalitné a keby som mal porovnať Trust 2013 a Crysis 2014 tak rozhodne Trust je lepšie osadený a prepracovaný. Prakticky všetky značky, ktoré ponúka bmxshop.sk sú veľmi dobré.
21.11.2013 - 14:25:53
00
Brat si kupil BMX a rodicia (aj so mnou) trvali na osadeni oboch brzd. Predsa len, byvame v kopcovitom terene a aj aut je tu dost. Nahodil som mu prednu cez stred volantu a zadnu cez twister. Tie brzdy maju mizernu ucinnost. Mna (75kg) ked stlacim brzdy kolko vladzem nedokazu zastavit
22.11.2013 - 12:11:54
00
Brat si kupil BMX a rodicia (aj so mnou) trvali na osadeni oboch brzd. Predsa len, byvame v kopcovitom terene a aj aut je tu dost. Nahodil som mu prednu cez stred volantu a zadnu cez twister. Tie brzdy maju mizernu ucinnost. Mna (75kg) ked stlacim brzdy kolko vladzem nedokazu zastavit
22.11.2013 - 12:11:54
00
Ide aj o to ako sú nastavené ja mám na horáku Véčka a sú nastavené tak, že zastatím na mieste. Na začiatok určite odporúčam zadnú brzdua čo sa týka prednej brzdy, tak na nové bajky ju montuje hádam iba GT, lebo pri footjamoch sa už brzdí nohou, tak je už zbytočné dávať tam brzdu.
22.11.2013 - 13:45:34
00
Ide aj o to ako sú nastavené ja mám na horáku Véčka a sú nastavené tak, že zastatím na mieste. Na začiatok určite odporúčam zadnú brzdua čo sa týka prednej brzdy, tak na nové bajky ju montuje hádam iba GT, lebo pri footjamoch sa už brzdí nohou, tak je už zbytočné dávať tam brzdu.


ono V-čka na klasických horákoch a U-brake na BMXje sakra rozdiel :D jediná možnosť ako docieliť slušné brzdné vlastnosti na Ubrake je použitie gélových gumičiek alebo napatlať na ráfik smolu napríklad :D ale radšej by som šiel do tých gumičiek gélových a navyše keď máš ráfik vo farbe nejakej tak tieto gumičky ju nevyderú
17.12.2013 - 10:22:43
00
Tak zozačiatku by som určite trval na zadnej brzde..nepotrebujem vletet pod prvé auto alebo dačo rozbiť abo dakoho zraziŤ ja :-D niektoré triky si bez brzdy neviem ani vybaviť..ale tak asi to ide aj bez nej ale to chce zrejme vela cviku..apropo..načo je to dobré? či len proste trend? posun o kúsok inam?


je to AJ trend proste nemať brzdu je "in",videl som na BMXke behať típkov čo ju na obyčajní obrubník radšej vynesie bo nedá ani 10cm bunnyhop ale hlavne že má BMXku ovešanú 4pegami a brzdu žiadnu... ale dá sa na tom ušetriť aj váha... ono sa to nezdá ale aj tých cca 350g čo má tá brzda vie spraviť divy :D

a môj skromný názor je že BMX bez brzdy vyzerá krajšie :D ale nech si každý vyberie podľa seba či bude brakless alebo nie
17.12.2013 - 10:27:48
00
Brat ma argument, ze lanka a brzdove packy mu prekazaju. A este aj vravi, ze naco su mu, ked aj tak nebrzdia.

K hmotnostiam brzd. Usetrit 350g na brzdach a pridat si vyse pol kila s kazdym pegom...
17.12.2013 - 15:27:48
00
Brat ma argument, ze lanka a brzdove packy mu prekazaju. A este aj vravi, ze naco su mu, ked aj tak nebrzdia.

K hmotnostiam brzd. Usetrit 350g na brzdach a pridat si vyse pol kila s kazdym pegom...


s tým prekážaním to je s časti pravda, pri barspinoch to môže vadiť rovnako pri tailwhipoch a pod.

tie najlacnejšie železné pegy majú okolo tých 400g, čiže práve toľko čo brzda takže v konečnom dôsledku to má efekt ako keby tam dal iba jednu pegu, proste o tú brzdu to bude ľahšie tak či tak
17.12.2013 - 15:50:34
00
ja napríklad jazdim street na mtb a nevedel by som si to predstavit s brzdou.. brzdu som mal asi pred dvoma rokmi prve 2 tyzdne na biku, ked sa vozim na nejakej bmx co ma brzdu tak mi to hrozne zavadzia napr. pri barspinoch ale aj celkovo dojem a pocit z jazdy je iny...
17.12.2013 - 15:59:05
01
Tomu verím, že celkový dojem z jazdy bude bez bŕzd iný. :)
18.12.2013 - 10:22:46
01
Čaute mám starý BMX Velamos 17 ročný ale ešte nepoužívaný.Špekulujem dokúpiť plášte lebo už sa rozsypávajú.Chcem sa spýtať či sa my ho oplatí zreštaurovať,či sa dá používať na trate? Díky za odpovede
09.10.2018 - 10:53:16
00
Fuu.na tom si uz moc nezajazdis a podla toho ake trate ak iba nejaky street tak dobre su bsd donnastreet alebo cult vans
A ked dirt tak nejake ine do dirtu sa moc neviznam😀
18.01.2019 - 21:37:09
00
keyboard_arrow_up