Viem, ze sa to moze lisit, ale som nemilo prekvapeny mojim prvym servisom v miestnom obchode.
Ja som si doteraz vzdy servisoval vsetko doma sam, ale cim som starsi rtym som pohodlnejsi a uznavam, ze su aj lepsi odbornici ako ja, takze momentalne som si chcel na elektrobajk nahodit nove brzdy (kotuce zostali povodne) a teleskopku s vnutornym vedenim a zaniesol to do miestneho obchodu.
Dnes mi volali s tym, ze je to hotove a cena je 80eur, co sa mi zda na moj odhad prace (max 2h) trosku privela zobrat 40eur/h.
Je ta cena primerana, pripadne sa to tak strasne lisi od obchodu k obchodu?
Ocakaval som cenu okolo 50 eur.
Viem, ze sem chodia aj majitelia obchodov, bol by som rad, keby sa vyjadrili.
01.04.2022 - 16:00:07
00
Vacsinou maju servisy urcene ceny prac podla jednotlivych ukonov, nie podla casu. Cize ked napr. donesies bicykel na vymenu brzd, budu si pocitat samostatne demontaz starych brzd, montaz novych, napojenie, ovzdusnenie a nastavenie. Preto je idealne urobit si co najviac aspon zakladnych ukonov doma. Napr. ked som daval do servisu menit pressfit, kluky som zhodil doma aby som zbytocne neplatil aj za demontaz. Tiez ma caka vymena zadnej brzdy vedenej vnutrom, planujem si staru zhodit, natiahnut novu hadicu a dat do servisu len zapojit a odvzdusnit, inac by sa mi montaz predrazila. Alebo si rovno kupim potrebne nastroje a urobim si to cele sam.

Pozri si servisny cennik tu na MTBIKER a skus si spocitat jednotlive ukony, podla toho zistis ci si preplatil alebo nie.
https://www.mtbiker.sk/shop/informacie/servis-cennik.html
01.04.2022 - 16:19:28
00
flegko a v ktorom si to mal servise?
01.04.2022 - 16:26:59
00
CTM u nas robia len solcanci za modrakom. Chcel som to dat do "znackoveho" servisu, kedze su predajcovia CTM.
Zajtra si pren pojdem, dufam, ze vsetko bude ok, tu cenu nejako prekusem.
01.04.2022 - 22:55:42
00
Takze dnes som si bol pre bicykel...prve dojmy z brzd rozpacite (mozno ich ude treba zabehnut kuseok, ale siel som s nim len po asfalte (dnes vietor a 5 stupnov, nic moc pocasie), takze dufam sa tesim ak ich odskusam v terene.
V pondelok ma vsak ocaka navsteva obchodu, pretoze za 80 eur som dostal spat moje stare brzdy bez transportnych zarazok a predna brzda bola zalepena paskou, kedze tam chyba trn a manici ju v servise zmontovali tak, ze to cele uchytili len paskou.
Pritom som tie brzdy chcel nahodit na synatorov bicykel, kedze ma len mechanicke.
02.04.2022 - 21:46:19
00
......ku.va to su problémy :D
03.04.2022 - 07:51:15
00
Celkom sam si si veci uplne neservisoval aspon nie tie zlozitejsie hejze inac by si tu take otazky ci je to vela nepisal😁 vymena brz nie je raketova veda nema to nic s pohodlnostou len je to taka piplacka musis mat k tomu nejake veci a vediet s nimi narabat ale ludia sa boja cize skracovanie hadic nabijanie trna odvzdusnovanie stelovanie zaberie viac ako tvoj odhad a pridaj este raz tolko spolu steleskopkou. Cize 20e za hodinu prace nemusi byt az tak extra prestrelene platis nie len za vykonanu robotu a skills daneho pracovnika ale aj za matros ktory pouzivaju. V domacich podmienkach by ta to stalo par susnov ale zabite cele poobedie.
03.04.2022 - 09:40:14
02
Pripadne keď dostaneš takú chuťovku, že pri inštalácii teleskopky musíš vybrať celý motor a ver tomu, že sú také modely ebikov,tak to nie je na hodinku...
03.04.2022 - 10:41:05
02
Hoci som to nikdy nerobil, priblizne viem, co obnasa vymena brzd, takze trvam na tom, ze profikovi, co to robil uz velakrat to bude trvat tak do 2h aj s rezervou. Teleskopka tym, ze mali dole motor kvoli zadnej brzde uz nehrala vobec rolu s nasadenim, kedze sla po tej istej drahe.
Ale o cas a prachy nejde v tomto pripade, keby som bol spokojny s tym co odviedli a co mi odovzdali.
Za 80 eur by uz clovek ocakaval naozaj spickovy servis.
Ja ten pocit teda nemam.
03.04.2022 - 10:43:01
00
Tvoje pocity sú plne pochopitelne,a trebats mna to viedlo k tomu ze si to spravim sám.
Nič z toho predsa nie je raketova veda...
A pravdou je že čas od času, aj napriek cca 15 rocnej praxi automechanika,dokažem hodne nepresne odhadnút časovu naročnost úkonu.Beriem to ale tak,že je to niečo ako koníček. A ako bonus je na nezaplatenie ten pocit ze mi nikto nič nedodrbe,veď si to zvládnem sám ;)
03.04.2022 - 11:38:32
03
Suhlasim, ze s tym casom som sa mohol seknut, a preto to uz nie je prioritny problem pre mna, ak ked sa mi to zda stale vela;o).
V kazdom pripade ma tato skusenost donuti v buducnosti k tomu, ze odvzdusnovanie brzd, pripadne ich dalsiu vymenu si uz spravit pravdepodobne sam, kedze sa povazujem za manualne zrucneho cloveka.
Navyse mam vystudovanu strojarinu, takze nezvladnut nieco taketo doma by bola celkom hanba;o).
03.04.2022 - 14:43:32
00
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/diely-a-adaptery/shimano-nastroj-na-ovdzusnovanie-kotucovych-brzd-lievik-esmdiscbp.html
pollitrovka oleja,na cely zivot😉,a 20kubikova striekacka s kuskom hadicky.
A mozes sa zabávať!

    03.04.2022 - 19:19:48
    00
    keyboard_arrow_up