Zdravim Vas, viem ze asi som nacal velmi kontroverznu temu, ale neviete niekto, kde a kto mi v BA moze chipnut alebo nejako spolahlivo odblkovat BOSH motor CX Line 4th gen.?
Dovody preco to chcem:
-robim teraz kuriera na ebiku po BA, a obmedzenie rychlosti do 25km/hod je ozaj ozaj pramalo,
-mne by kludne stacilo keby sa to dalo posunut na nejakych 30-35km/hod max.
-dnes kadejaky kolkobezkar z ciny, co ich vidim jazdi aj ovela viac ako 30km/hod co ich vidievam
-cize dovod cisto pracovny, ziadne honenie si ega ze budem predbiehat cyklostov a hrat sa na boha.

Viem ze bolo a ej vela nazorov ze nasa vyhlaska do 25km/hod ked mate motor je strasne strasne malo, ved priem rychlost kazdeho cyklistu je tych 30+ co by som povedal.

Otazka co to spravi s motorom?
Bosh motor mam upradnuty oficial softom z tych 75nm na 85nm? toto by ostalova zachovane?
Nebude sa ten motor nicit? Lebo pokial viem, v USA predavaju vsetky e biky s obmedzenim do 35km/hod, lebo tam nemaju taku super vyhlasku?
24.06.2021 - 09:25:39
00
O chvílu Ťa tu zožerú :-) ale k veci mám tiež BOSCH CX 4th (bez upgradu) s chipom speedbox 3.0 a zatial 1500km bez jediného problému. Všetko ide ako má a urobia Ti to bežne v cykloobchode. Mne to tiež robili a stálo ma to cca 150e. Otázne je čo s tým urobí upgrade ktorý máš + chip.
24.06.2021 - 09:49:00
00
je vážne nutné zakladať nové témy, keď sa tématika preberá v ďaľších dvoch - troch?
24.06.2021 - 10:28:47
04
Našiel som iba jednu, plus nie tam nidke info, kde v ba to robia, resp kto. Plus privítal by som aktual info poznatky. Tak to bol dôvod
24.06.2021 - 10:44:22
00
Motor je od výroby konštruovaný na vyššiu rýchlosť - to obmedzenie rýchlosti platí v EU. Akurát ti to bude žrať viac baterku a jasné, že pri všetkom, od čoho vyžaduješ vyššiu rýchlosť, tak sa viac mechanicky namáha a skôr ti odíde všetko, čo sa toho týka. Na čipnutom HT s 29"x2.60 dokážem bez problémov šlapať rovinku cca 1h v rýchlosti 45 -50 km/h. V meste predbiehaš auta ako na motorke, nie iba v kolóne, ale normálne za jazdy :-) ...
24.06.2021 - 11:39:10
02
Na toto fakt netreba nové vlákno, akurát sa tu bude blbo orientovať a hľadať. Všetko čo si napísal si sa mohol opýtať aj tu https://www.mtbiker.sk/forum/post1745518.html#p1745518
24.06.2021 - 14:09:27
01
mne staci bohate rychlost aj 30km/hod, a co mas na mysli tym ze, odide mi vsetko co sa toho tyka? to tak vyznelo, ze ked ten bike bude jazdit miesto 25km/hod po rovnej ceste 30 tak sa pomaly zacne rozpadat? :D stale som nedostal odpoved na otazku, ze kde v BA mi to spravia, FocusThron napisal, ze v beznom cyklooeshope, ja ale silne pochybujem, ze pridem do KaktusBiku tu v BA odkial som aj bike kupil, ze dobry den chcem chipnut motor z 25kmna hod na 35? oni jasne jasne, neni problem??
25.06.2021 - 09:36:50
01
Všetko záleží od toho, či majú čip skladom... V Kaktuse neviem, ale v ebajku na Tomášikovej 50AB určite majú, len neviem ako je to s termínmi, chalani v servise sú dosť zasekaní... Ale skús...
25.06.2021 - 09:52:26
00
Prosím ťa, aké termíny, je to záležitosť na 5 minút a to si ešte uvarí aj kávu.
25.06.2021 - 09:56:40
00
Jasné, a ďalších 20 bajkov, čo majú rozrobené a natermínované len tak odložia, aby sa babrali s čipom na ebajk, ktorý u nich ani nebol kupovaný... :-D Neviem, či máš predstavu ako to teraz vyzerá v servisoch, my napríklad posledné týždne ostávame aj 2 hodiny po fajronte, aby sme to všetko postíhali... A to ešte musíme aj odmietať, alebo odsúvať termíny, lebo to by sme mohli v robote už aj spávať... Toto bolo myslené tými termínmi, nie dĺžka úkonu, kapiš? ;-)
25.06.2021 - 10:02:26
01
Diki za info, čo pozerám možnosti na jednom vlákne čo sa tu spomínalo tak sa mi zatila pozdáva možnosť posunúť magnet na pedále, videl som riešenia na YouTube, alebo už potom ten Badass Box 4 lenže ten už stojí 149€. Neivem aký je tak rozdiel keďže princíp je rovnaký a idem tam aj baterka ? Rozmyslam že keby som v servise na Tomášikovej len chcel od nich posunutie toho magnetu na pedále, to by spraviť mohli nie ? Samozrejme by som si dokúpil a namontoval potom nejaký bežný display- tachometer aby som videl koľko skutočne idem a moj bosh purion používal len na prepínanie režimov. Zároveň by som ani nemal riziko ze mi bude soft hádzať nejaké errory, lebo tiež na fórach niekde pisu ze ako bosh spravil ten update z tých 75nm na 85 tak to môže byt problém myslím pre speedboxy atd kde už sa ide priamo do motora. Btw bežní bikeri na tých cestných závodkach jazdia tak 35+ a kolobezkari každý druhý to ma cipnute na 35, ti si idu po Ba cez premávku bez helmy medzi ľudí po nerovnostiach atd. Čiže keď ja pôjdem po ceste tých 30-32 podľa potreby “veľmi” vyčnievať budem
25.06.2021 - 10:49:56
00
Nazgul napísal:
Jasné, a ďalších 20 bajkov, čo majú rozrobené a natermínované len tak odložia, aby sa babrali s čipom na ebajk, ktorý u nich ani nebol kupovaný... :-D Neviem, či máš predstavu ako to teraz vyzerá v servisoch, my napríklad posledné týždne ostávame aj 2 hodiny po fajronte, aby sme to všetko postíhali... A to ešte musíme aj odmietať, alebo odsúvať termíny, lebo to by sme mohli v robote už aj spávať... Toto bolo myslené tými termínmi, nie dĺžka úkonu, kapiš? ;-)

Bicykel možno kúpený nebol, ale čip by tam kúpil, tak mi nevrav, že by si ako predajca, alebo servis odmietol montáž, keď u teba kúpim čip. Alebo mi predáš čip a povieš mi že montáž bude o dva týždne? Trošku porozmýšľaj ako podnikateľ z čoho žiješ a nevyhováraj sa stále na termíny a čakačky, nebavíme sa o generálnom servise. KAPIŠ bicykla ktorý u teba nekúpil?
25.06.2021 - 12:15:09
01
Ej ale si mi naložil :-D Sa tu nabudúce už vykašlem niekomu pomáhať... Nikto mu tu neporadil, tak som mu dal info o mieste, kde mu to určite budú vedieť spraviť... Akurát som ho medzi riadkami upozornil, aby nebol prekvapený, keď mu to na počkanie neurobia, toť všetko... Nikde som nenapísal, že by som ho ja, alebo chalani v BA odmietli... Tak klídek ;-)
25.06.2021 - 12:32:33
03
Nic si z neho nerob.
Usmej sa a nacerpaj z toho energiu😉
25.06.2021 - 13:00:08
00
Ja si ta tiež zastávam, máš pravdu situácia je dnes taká že nie sú ani len zvončeky na biky, a servis ? V kaktuse sa da tuším objednať najskôr na september mám pocit, iné servisy nestíhajú vôbec, nedávno som musel meniť kotúč brzdný potreboval som súrne, keďže robím na tom teraz toho kuriéra ako som spomínal, príplatok som si express servis 40€ že to bude do dvoch dni, a presne mi vraveli že sú tam do pol noci každý deň navyše aby všetko postihali, skratka korona dala bike sezónu na prvé miesto. A to bol taký mensi lokálny cykloshop tu v dubravke, a ešte poznám tých ľudí keby nie možno mi to nespravia ani za príplatok. A kľudne ako píšeš, by zvážili že či daju prednosť mne čo za to zaplatím 200€ aj s chipom alebo iným 30im objednávkam aj za 500€
25.06.2021 - 13:07:52
00
keyboard_arrow_up