A neviem či ste to tak mali aj pri jazdení, alebo to je len testovacia foto, ale nemala by mať kolená tak vysoko. https://www.mtbiker.sk/video/9292/video-spravne-nastavenie-sedla-vyska-predozadna-poloha-a-sklon-ako-na-to.html . Sedadlo trochu vyššie, ho napr. aj my sme spočiatku začínali nižšie, aby si syn zvykol na nový bike a kým sa bál že nedosiahne na zem, postupne som mu to zvyšoval vyššie. Ale pekný počin a inšpirácia.
05.05.2020 - 15:31:31
00
Cykloturista napísal:
...ale nemala by mať kolená tak vysoko...

keď dcéra stojí, ledva sa dotýka zeme špičkami, ešte nevie naklopiť bike pod seba...však ona na to časom príde...
A kľuky sú originálne (dospelácke) k motoru , mám doma nejaké staršie, ktoré plánujem skrátiť a prihnúť k zadnej stavbe,...dúfam, že zoženiem také závitniky na pedále...
05.05.2020 - 20:30:20
00
žubrienke sa skákať zachcelo...

Prílohy:

DSC_1240.JPG
DSC_1240.JPG 834.93 KiB thumb_up0thumb_down

11.07.2020 - 07:51:43
02
Super, najlepšie je keď to deti baví.
11.07.2020 - 08:03:11
00
No ja neviem, či je dobrý nápad učiť malé deti na ebajk. To je tá zhuba cyklistiky, o ktorej hovoria odporcovia ebajkov.
11.07.2020 - 12:10:56
02
peel - ako zhodnotíš zvyšok sezóny? Čo si nakoniec upravoval, menil? Koľko ste najazdili?
23.02.2021 - 20:37:55
00
Po výmene dospeláckych kľúk za detské vznikol problém, že v stúpaniach, ktoré trvali viac ako 30min. dcéra už nedokázala zatlačiť do pedálov dostatočne veľkou silou, tak aby sa aktivoval motor. Riešil som to dodatočnú montážou "plynu". Sú aj iné riešenia, ale toto bolo najjednoduchšie.Kapacita batérie dostatočná, výjazd Martin Jahodníky - martinky chata ponorka bol za dva dieliky zo šiestich.Dcéra najazdila asi 1000km. Hlavná výhoda je v tom, že na spoločnom výjazde si ja s manželkou dávame pekne do tela a dcéra nám v pohode stíha a ju to baví a má z toho radosť. Takže spokojnosť.
25.02.2021 - 17:44:42
00
Zdravim ta Peel, dobre si to vymyslel. Ja mam tiez plyn. Bezne mam stale pripomoc za "1" a povedzme pri rozjazde v prudkom kopci alebo ked uz nevladzem, tak si nim na chvilku pomozem a idem zas v klude dalej. To iste ked potrebujem rychlo vypadnut z krizovatky. Iné a lepsie riesenie pre tvoju holku ma nenapada...
25.02.2021 - 18:50:13
00
Nakoniec vzhladom na rozne synove zdravotne problemy aj ja sa aspon trochu jednym okom obzeram po ebiku pre dieta.
Mozno upravit jeho bike ma zaujala, len musim preratat ci a co mu vsetko treba, napr. info o plyne sa hodi. Vdaka peel.
Ebiky ako su apache tate 24, ktm macina, kellys su pri 24 palcoch na neho vysoke, aspon podla pozadovanych tabuliek vyska ramu v rozkroku cca 67cm, 7cm mu chyba. A penazenka tiez nieje bezodna. Zase je to vsetko uz od vyroby upravene a navzajom funkcne, nemusim na bicykli nic upravovat, coho sa bojim, vid Zdenik uprava.
26.02.2021 - 13:34:35
00
Cykloturista Montáž motora je bez problémov, tam sa nedá urobiť chyba. Horšie je to s kľukami, jednu som vystieral a druhú som ohýbal na druhú stranu, pričom ich bolo treba nahrievať autogénom. A ešte som musel urobiť úpravu na brzdových páčkach s vypínačmi , lebo dcéra na ne prstami nedosiahla. Vložil som do nich plastové valčeky. A ešte obaliť baterku a upevniť ju na rám. To je bolo asi všetko.
26.02.2021 - 17:59:20
00
Práve všetky tieto problémy ma zatiaľ odrádzajú od toho. Už len taký autogén v byte. 8-) Škoda, že sa to nedá jednoducho vymeniť, kúpiť u nás, otestovať. Nevenoval som sa tomu doteraz, skúsim pozrieť aké sú alternatívy, aby som mal ako taký prehľad.
26.02.2021 - 18:53:23
00
keyboard_arrow_up