Smutný si ty.
24.12.2018 - 08:51:46
04
K tomu videu od kapraka. Porovnavaju dva specificke druhy bikov. Kazdy je vhodny na nieco ine a pre ineho jazdca a jeho financne moznosti, lokalitu bydliska, fyzicke telesne moznosti, atd.
Ked niekto silno chce, aby vyhral klasicky bik, nastavi pravidla inak.
V tomto videu sa zas snazia ebik vychvalit. https://www.youtube.com/watch?v=D3EPQ0DXl4A

1.) Kludne mozu do porovnavacky zapojit 53kg nevysportovaneho jazdca s http://www.mojekolo.cz/merida-scultura-superlite-ltd-ml-54-cm/
a beh s bikom v jednej ruke po schododch na 10te poschodie v panelaku byvajuceho v rovinatej oblasti bez auta, ktory jazdi sam nepotrebuje za nikim stihat a vsade v okoli ma len zafajcene krcmy bez zasuviek. Hadam nepovie krcmarovi, aby vytiahol zo zasuvky telku a dovolil mu nabit bik a este mu zapltit za nejaku chemicku kofolu v neumytom pohari. Pride z motaze po 2 tyzdnoch domov, ma iba 5 minut, aby vysadol na ebik, ktory zabudol pred 2 tyzdnami nabit a dopravit sa na nom niekam okamzite. V 4 obchododch v okoli nechcu odblokovat ebik, aj ked mu nevadi strata zaruky, tak si ho nekupi.

2.) 90kg jazdec nevysportovany (kvoli ebiku a jazdeniu iba 2 vikendy) 50Kg kolegu z montaze si da s nim pretek 100km po rovine na asfaltke, co obaja maju naslapane iba 1500km.
Obaja nemaju sajnu, ked sa da po ceste nabit ebik, nebudu si davat a platit v krcme kofolu plnu chemie v neumytom pohari, ktora im nechuti, ked maju vo vaku vodu a vo flasi dzus a nebudu stracat cas dlhou pauzou, kedze by nastihli prist nacas. A nahradna bateri by mu tazila na chrbte, na jej mieste bude mat prepoteny chrbat a zarezane popruhy batohu do klucnych kosti. Obaja nemaju ziadneho kamarata bikera, lebo stale robia za minimalku v praci 12ky, a obaja byvaju vysoko v panelaku, kde sa bik nevymesti do vytahu.
________________________
Ja mavam priemerku 36km/h a stupania mi nevadia presne ako 53-58kg vrcharom v tdf a vobec niesom zadychany. Poriadne kopce vidim len v TV. Auto nemam, tak do bikeparkudo Kalnice, ci Ruzomberku, ci BA, to mam daleko. Kde si odlozim bundu a dalsie vrstvy, ked vyrazim skoro rano v 10 stupnoch a na obed bude 30stupnov.?

Ked niekto zije v podnajme, vysoko v panelaku z minimalneho platu, bez auta a naspori si na 7-8kg cestny karbon bik a na nejake cyklorestauracie 150km od jeho bydliska ,kde ma nabijanie v cene jedla mu uz nezostanu peniaze.

Hlavne, ked ma alergie na lepok, laktozu, tak nebude jest v restauracii. Nema peniaze na kupu novej baterie, ledva si naspori na novu retaz a cyklooblecenie. 5000euro na kvalitny ebik by ma vystrelo Karbon cestaky su za 1200euro. A v bazare este lacnejsie. Ebiky z bazaru, su asi starsie modely s ojazdenou bateriou a motorom. To nevymenim len tak ako retaz za 11euro..

KED SA IDE POROVNAVAT EBIK S KLASICKYM, TREBA URCITE SPOMENUT AJ KOMPLET VSETKY NEVYHODY EBIKU, aby niekto nebol nespokojny, aj ked to mozno uskodi predaju ebikov.


Cestak pridrzim na ceste malickom a ho tlacim vedla seba jednym prstom a jednou rukou ho prelozim cez plot. Na bikelike ho zdvyhnem jednou rukou nad hlavu a druhou rukou fotim.
Vybehnem po strmych schodoch, prehodim cez zvodidla na ceste a vobec sa nezadycham. 26" kolesovy klasicky horsky bik vo vytahu po vyske, nemozem kvoli riadidlam zavret dvere. Ebik som na ceste drzal a viezol sa. Pokial som rozbehnuty a idem rovno, je fajn, ale ak zastavujem, ci nabehnem na kamen, ci do zlabu, tak ma zhodi ako poleno. Prvy dojem 1400e ebiku je ako drzat v ruke babettu. Pretoze som zvyknuty na cestak. To je logicke.


:sun: Ebik ma zas vyhody, ze nahradza motorku, ale nevztahuju sa nan pravidla cestnej premavky motorovych vozidiel a poplatky a je to univerzal aj na cesty aj do hor. Pritom chudobnejsi clovek to dokaze vyriesit kupou bazaroveho cestaku a bazaroveho mtb a vyjde ho to menej ako najlacnejsi ebik.
24.12.2018 - 15:08:25
00
Kamo, ty na com ficis?
24.12.2018 - 15:18:59
03
clxno1 napísal:
Kamo, ty na com ficis?

Ja? Ak ano treba moj predchadzajuci prispevok precitat dosledne cely.
Kazdy nieje bohaty, kazdy nieje tazsi ako 50kg a kazdy nedokaze zdvyhnut 50kg vreco cementu, kazdy nema auto ani garaz, kazdy nema kamaratov co sa venuju cyklistike hlbsie aby mu poradili rovno na mieste, nie na internete. Niekto ledva zaplati zivobitie ale bik chce mat najlepsi aky sa da podla svojich financnych moznosti a radej si odtrhne od ust aby ten bazarovy bik kupil. Niekto nema na com dopravit bik do bikeparku 100km vzdialeneho aj nechat si osobne veci v aute. Vsimam si tu ludi, ako odfotia svoje dva 5000eurove biky v garazi, kde vidiet este nejake suvcko. Syty hladnemu neveri. ;) :) Ebiky cenovo dostupne sa zacali predavat len nedavno a v bazaroch este takmer nepouzite ale o polovicu lacnejsie niesu. Jedine klasika. ;) Kazdy nema rodinny dom, aby nemusel 78 schodov vynasat tazky ebik.
Sam mas 5199eurovy bik. https://www.yt-industries.com/en/detail/index/sArticle/1937 ak som trafil. ale ak nie aj tak nestal urcte 450euro. ;)
24.12.2018 - 16:24:34
00
Netrafil https://www.yt-industries.com/en/detail/index/sArticle/1917/sCategory/509
A k tomu porovnavaniu...
Podla mna je to ako porovnavat napriklat Nissan GTR a Mercedes G wagon.
Tazko porovnavat.Bike je bike a ebike je ebike.
24.12.2018 - 16:53:01
01
spravne. :y: ;) pretoze sa moze porovnat 50kg jazdec na najlepsom 3,2kg klasiku, so 100kg jazdcom na najhorsom diskontnom ebiku v preteku do vrchu a na rovine. Alebo dat 65 rocnej dochodkyny co vie trochu jazdit 5000eurovy odblokovany ebik 1000w a Saganovy dat podhustenu libertu a dat si pretek cisto do vrchu na 15km s 12% stupanim.
Mne sa nepaci ze vo vsetkych porovnavackach ebiku s klasikou nespomenu nevyhody ebiku.
Nech porovnavaju 2 ebiky medzi sebou a nie bik s ebikom, ked uz zamlcuju nevyhody. Mozno im ide o zvysenie predaja? Bik uz ma skoro kazdy. Tak nech funguje trh a nech si ho ludia vymenia za ebik. Aj ti, ktorym az tak netreba. Sam riaditel samsungu povedal, ze ak by tv vydrzal 20 rokov, nemal by na vyvoj novych tv a mohol by zavriet fabriku.
_________
nevadi, ale za 2800e mozem mat az 6 bikov
24.12.2018 - 17:18:27
00
Ale zase povedzme si na rovinu,bajk za 3-4 litre je neporovnatelne lepsie spracovany ako zaklad za 5kileciek.To uz ale odbacame od temy uplne.Takze z mojej strany koniec OT.
24.12.2018 - 17:23:20
01
https://www.mtbiker.sk/shop/elektrobicykle/horske-elektrobicykle/celoodpruzene/lapierre-overvolt-xc-300-w-yamaha-400-wh-model-2018.html
Najlacnejsi, ale dost drahy full ebik v tomto eshope nato ze je tak tazky, aj ked asi na to ze je to full ebik, je lahky v ramci svojej kategorie a pomere ceny.
23,6kg. Dost vela na manipulaciu s nim. Sam som mal kedysi obycajny trekovy 18,5kg. Jazda urcite super, ale ak ma prevrati v zlabe tak ho neudrzim, ked nezdvyhnem vrecko cementu. Na bunny hop ani nepomysliet u mna. To uz vyklopit stojan a zamknut na ulici pred panelakom a dufat ze nezmizne, alebo poziadat suseda, aby sme ho spolu vyniesli hore tak ako postel po schodoch, kedze to je 78 schodov.
Ale bral by som ho ak by som mal garaz. To nieje urcene pre socku z garsonky aj ked bude setrit vodu na splachovani aby si ho kupil za posledne peniaze a chodil s deravou ponozkou. To je jednoduchsie kupit za 1000e enduro motocykel v bazare a vybehnem aj tam kde ebik nevladze.
To by som musel 250 rokov chodit v deravych ponozkach aby som sa mohol prestahovat do rodinneho domu s garazou.

    24.12.2018 - 19:57:28
    00
    Ty už nepi alebo prestaň si dávať to čo si dávaš, čím skôr tým lepšie pre teba aj pre nás všetkých.
    24.12.2018 - 20:40:29
    00
    Tak ake mate skusenosti zazitky z mtb pretekov na ebiku?
    17.07.2019 - 15:33:27
    00
    Neviete kde na sk budu mtb preteky aj v kategorie ebike? Dik
    05.08.2019 - 08:58:58
    00
    najbližšie v Brezne - e-enduro

    https://spdh.sk/event/propozicie-spen4-brezno/
    05.08.2019 - 09:05:45
    01
    17.08.- Kráľovský MTB, 07.09. Znojmo Burčák Tour, 14.09. Košice MTB, 28.09. Bratislavský MTB...
    05.08.2019 - 10:45:55
    01
    takto to má vyzerať :D

    23.08.2019 - 09:39:18
    02
    Úplne nezaujímavá trať, toto by ma nebavilo ani jazdiť ani pozerať. Oproti motokrosu pomalé, nezáživné. Bajk patrí do lesa. Aj v začiatkoch pretekania na horákoch sa skúšalo jazdiť na motokrosových tratiach a vôbec sa to neosvedčilo.
    23.08.2019 - 12:54:48
    01
    keyboard_arrow_up