Netrénovaný človek na ebiku je nebezpečný pre seba aj svoje okolie, tým, že nezvláda základnú techniku jazdy v teréne. Dnešné maratóny, XC či nehovoriac o endure ponúkajú slušné terénne prekážky a práve tam vidím nebezpečenstvo ebiku. Preto by mali štartovať 30-60 minút pred ostatnými, podľa dĺžky trasy.
06.11.2018 - 13:26:45
00
takto zložito to plánujú riešiť v tej E-EWS-ke...

Anti tuning
Motor tuning is doping and cheating! One suggestion to prevent illegal motor tuning sounds very effective to us. A special “Black Box” will connect with the motor and transmit real-time data to the judges. This could show at what speeds the motor is still powered or whether the rider is accelerating under their own steam.

https://www.emtb-news.de/news/en/e-ews-testrace/

tu to mať v živote nebudeme, teda aspoň nie v dohľadnom čase a tak si môžeš čipovať koľko chceš :D
06.11.2018 - 13:58:06
01
AdMich napísal:
Netrénovaný človek na ebiku je nebezpečný pre seba aj svoje okolie, tým, že nezvláda základnú techniku jazdy v teréne. Dnešné maratóny, XC či nehovoriac o endure ponúkajú slušné terénne prekážky a práve tam vidím nebezpečenstvo ebiku. Preto by mali štartovať 30-60 minút pred ostatnými, podľa dĺžky trasy.

A netrenovany clovek na normalnom biku zvlada zakladnu techniku?
06.11.2018 - 14:00:58
00
Nenatrenovany clovek na klasickom bajku sa v baliku neudrzi v netechnickej slapacej casti a teda v zjazdoch si ide sam kludne podla svojich moznosti. Netlacia ho borci co to zvladaju hore aj dole.
06.11.2018 - 14:58:45
01
Pokial sa nespajaju kratsie a dlhsie trasy...
06.11.2018 - 15:36:18
01
Maratony na zapade velmi nepoznam. Na vychode kazdy zacina tiahlym stupanim kde sa oddeluju rakety od hobikov. A potom sa to uz moze delit kadejako. Najhorsie je, ked na singli chytis pred seba niekoho kto nevie co robi a nemozes ho ani preskocit a ani sa dobrovolne neuhne.
06.11.2018 - 15:57:08
00
Lenze to sa stava aj na klasickych XC maratonoch, hlavne ked sa krizuju trasy - to nie je nic specificke pre e-biky. Ja sa rychlejsim uhybam, ale tiez sa to neda vsade...
06.11.2018 - 16:05:46
01
Asi ste ma nepochopili... skúsený aj neskúsený pretekár s normálnym bicyklom, ktorý, váži 13kg sa nebude v kopci tlačiť, lebo to neudýcha, kdežto človek na ebiku, ktorý nemá skúsenosti, bike má 22kg si bude skôr myslieť, že to dá...proste to je ľudská povaha. Idem čo to dá, lebo bicykel dovolí. A byť zavalený 22kg ebikom nie je taká sranda ako tým 13kg (áno, naschvál som prehnal... možno 11 by bolo lepšie).
Ebiky mi nevadia, práve naopak, no sú situácie, kde sa stáva nebezpečným práve z dôvodu, že dostane človeka bez kondičky a techniky na miesto, kde by sa bez motora ani nedoplazil.
06.11.2018 - 16:36:06
00
AdMich a nie je to prave to, kvoli comu sa e-Biky vyrabaju? ono to nemusi byt negativne, je to len a len o ludoch - a zial zijeme v dobe, ked sa navzajom nerespektujeme a potom to tak vyzera. Ale aspon si mozme hladat nejakeho nepriatela v eBikeroch - co na tom, ze som zatial stretol podstatne viac idiotov na bicykli ako na eBajku...
06.11.2018 - 16:47:11
02
Muso myslím, že sa vyrábajú pre ľudí, ktorým zdravie, vek či čas nedovolí venovať sa cyklistike pravidelne a takisto aby mali možnosť voziť sa aj inde ako "okolo domu"(presne do toho posledného prípadu smerujem aj ja sám).
No my sa tu bavíme o pretekoch... čo je celkom iná situácia, ako bežný výjazd
Ty ideš stále po tom, že som proti ebikom....pritom len uvažujem o tom, aby sme si pojazdili bezpečne všetci. Lebo už som dvíhal zo zeme pani, ktorá si myslela, že môže na ebiku všetko, lebo motor dovolí. Dolu kopcom jej tenké vetvičky (ruky) nezvládli 20kg htčko a zletela do priekopy.
Samozrejme, nebezpečný je aj premotivovaný chrt, loviaci KOMy, či pretekár hľadiaci len na seba a svoje umiestnenie.

Ak mi potrebuješ zas argumentovať, že vytváram nepriateľa z ebikerov, tak ti to uľahčím. Dávam túto tému do koša.
06.11.2018 - 18:07:28
00
Ako to tu čítam, tak na budúci rok na tie električkové preteky prisámbohu pôjdem...
Hádam bude v Topoľčiankach hojnejšia účasť v tejto kategórii ako tento rok.
06.11.2018 - 18:27:03
00
Tému som založil aby napísali, tí, ktorí majú skúsenosti s pretekmi na ebajku a zase sa to zvrtlo tam, kam nemalo.
06.11.2018 - 21:04:10
01
E-bike preteky? 😂 A to už je na čo dobré? 😄😄😄
06.11.2018 - 21:59:22
03
Luckass napísal:
E-bike preteky? 😂 A to už je na čo dobré? 😄😄😄

Mňa *****...ďalší mudrc
06.11.2018 - 22:26:06
01
torres80 dá sa odpovedať aj bez nadávania, aj keď je pravda, že dosť príspevkov odbočuje od toho na čo si sa pýtal.
07.11.2018 - 10:17:02
01
keyboard_arrow_up