Ja na ebiku kľudne prekonávam priemerné tepovky z klasiky na tej istej trase. Cca 850 výškových metrov za 53 minút. Pri priemernej rýchlosti vyše 21 km/h. Napríklad.

Mám 59 rokov, takže tie maximálne tepy sú už o dosť nižšie.
02.09.2020 - 23:31:26
02
Milos7529 ja jazdím tento: https://www.citybikeshop.sk/kategoria/elektro-bicykle/horske/agogs-max-r-1030wh-28ah/ Za 3 mesiace niečo cez 1000km, veľká spokojnosť. Batéria fantastická a v skutočnosti vyzerá o dosť lepšie :)
02.09.2020 - 23:49:12
00
double napísal:
Nemám rád keď sa v súvislosti s e bikom hovorí zamakať. Snažil som sa na e biku zamakat ale blížilo sa to len polovici toho keď makám na normálnom biku.


...na ebiku sa dá zamakať podstatne viac ako na normálnom...stačí šlapať bez asistencie motora:-) Hlavne na 29 kolesách s plášťami 2.6 a viac :-) Je to iba o preferenciách majiteľa ebiku či sa "iba" vozí alebo aj maká.
03.09.2020 - 08:59:31
03
ja nehovorím,že sa nedá ale nemá ale nikto na tom e-biku nechodí tak aby simuloval normálny bike. Skúste si zmenit bicykel a dat si tú istú trasu na klasickom bicykli. Ved ja ked ma e -bike ani ma nenapadne aby som sa nicil ako na klasickom biku. A to som este s tých zaritejsich cyklistov. Ked budem mat vlastný e-bike co plánujem tak budem dost vyuzívat aj boost aby som si trail otocil viacej krát alebo usetril cas. Podla mna nikto z Vás tu nemá e-bike na budovanie kondície čo sa vyrovná tým čo jazdia na klasických bicykloch. Podla mna je hlúpost jazdit natom s vypnutým motorom alebo minimalnou podporou. Ano kondicku nejaku budete mat ale nebude sa blížiť tej ktorú by ste nadobudli na klasickom biku. Neviem prečo nadobudate presvedcenie, že sa vyrovnavate borcom čo jazdia na klasikách alebo nebodaj tým,že prejdem viac tak sa rovnako narobím ako keby prejdem menej na klasike. Ved ked je to tak jazdite aj na normálnych bikoch v kopcoch:) E-bike je otom,užiť si prírodu a kopce bez toho aby ste sa trápili, poprípade užiŤ si výlet v kopcoch aj bez vybudovanej kondície. Pár výnimiek tu je určite čo sa vytrapi na e-bikoch ale dalších 90% vlastníkov to využiva kvoli účelu spomínanému účelu
03.09.2020 - 09:17:27
02
Vies co mne sa viackrat stalo ze ten pozitok z rychlejsej a sviznejsej jazdy horekopec a po cestickach ktore bezne obchadzas skoncil tak ze som po hodine a pol blbnutia zistil ze mi dosiel cukor a uz sa mi len nohy triasli aby som bol doma za dalsiu pol hodinu. Ten boost efekt tych motorov je strasne zabavny a zvadza to k blbnutiu a vydaju dalsich kalorii. Je ale asi pravda ze to vyzmychanie je postupnejsie a neni to ako ked na normalnom biku prides pod kopec a potom si na pokraji infarktu az kym nevyjdes hore
03.09.2020 - 09:21:57
03
presne, ebajk je zradný práve v tom, že keď cítiš podporu v nohách, pomyslene ťa to núti dupať čo to dá a ani nevieš ako sa unavíš. bežne mávam v stúpaniach max tepy ku 180 keď sa nechám uniesť a jazdím bez rozumu. na druhej strane, regenerácia po výjazde 80+ km trvá oveľa kratšie ako po 60 km na klasike, aspoň u mňa
03.09.2020 - 09:27:22
01
https://mtbs.cz/clanek/super-e-bike-custom-hand-made/kategorie/preview#.X1CgnFwzaUk
03.09.2020 - 09:56:30
00
este ze kazdy tu moze mat svoj nazor a nemusi o nom presviedcat ostatnych...

@Milos7529 spis si konkretnejsie, co cakas od ebajku (aky motor, full/hardtail, bateria kapacita/externa/interna aj interne sa daju vacsinou rychlo vytiahnut, vies si nieco opravit/vymenit aj sam? nemusis az tak riesit kamennu predajnu, ale aj ta ma zase svoje vyhody) a kolko do toho chces dat.
Komponenty budu podla vyslednej ceny bajku, da sa kupit velmi rozumny pomer cena/vykon v takej bohatej ponuke, aka je dnes. Kazdy predajca ti potlaci/vychvali co predava on, to je normalne.
Ja som isiel podla motora, zvysok sa doladoval podla dalsich mojich preferencii, plus nejaky kompromis a nakoniec som velmi spokojny s ebajkom.
Jazdim viac, bavi ma to viac, vladzem viac (kto nesuhlasi s podobnymi recami, nech si to necha pre seba alebo niekoho, koho to zaujima) ale aj minam viac na vymenu/udrzbu - logicky.
03.09.2020 - 11:16:26
01
O novom kellyse už aj na embn. Marketing alebo ozaj nová technológia sa dostávajú aj za naše hranice do najsledovanejších redakcii o bicykloch.
03.09.2020 - 18:01:38
11
martinerbr, da sa samozrejme kupit aj za rozumne prachy... ale nakoniec som sa rozhodol ze pockam asi na dalsiu sezonu.. co som obvolaval tak vacsinou je skoro vsetko prec, vraj mali dobre predaje dopredavaju len zvysky. V tej kamenej mi predajca povedal ze v Lku maju toho ghosta uz tiez len 5ks v ramci celej siete predajni... Tak som sa rozhodol, ze pockam fo dalsej sezony, cosi posetrim a bud to vyjde na lepsi HT alebo co by bolo mozno lepsie daky full v strednej triede. Piatok ma na bajku zas chytilo koleno ( asi odozva po dovolenkovej turistike ) takze tuto sezonu este dako povozim na klasike a uvidim co dalsia. Co som pozeral co zacali vychadzat nove modely na 2021 tak to vyzera ozaj zaujimavo. Kazdopadne diky za rady. Pojdem isto, ale do e-bajku :) klasika ma svoje caro.. ale uz sa mi nechce asi tolko trapit telo.
05.09.2020 - 13:10:23
00
Správne rozhodnutie. Na 150 km týždenne do práce po asfalte a 20 km cez víkend po poľňačke je full ideálny.
06.09.2020 - 00:21:38
11
cauko, nejaky momentalny tip idealne na vypredajovy ebajk okolo 1500€ nemate? Pre otca, 180cm. HT s nejakou normalnejsou vidlicou aj radenim.
11.09.2020 - 13:05:25
00
canyon ma teraz vypredaj, ale tam je to od cca 2400 https://www.canyon.com/cs-sk/global-campaigns/end-of-season-sale/?cgid=end-of-the-season-sale&prefn1=pc_welt&prefv1=E-Bike&srule=sort_price_ascending&start=0&sz=7
11.09.2020 - 14:16:59
00
bol som dnes v Auto Kelly pre olej,majú tam toto,cena je síce skoro 2000 eur,ale myslím že sa oplatí :
https://www.autokelly.sk/Product/YK-EGOIST-19/12776840/39051198;38908681
11.09.2020 - 16:02:49
00
v mountfielde som bol, a mali tam vystavenych zopar bikov, tak som troska pozrel. Cena spolu s bateriou do 1800Eur. Mali tam aj s bosch motormi. Nevyzerali tie ebike az tak zle.
11.09.2020 - 20:57:44
00
keyboard_arrow_up