- to nemá s elektrobicyklom nič spoločné, takých konceptov už bolo a nič z toho
- sú to len hračky automobiliek pre potreby výstav
16.09.2021 - 12:39:16
01
Jarolobo napísal:
- to nemá s elektrobicyklom nič spoločné, takých konceptov už bolo a nič z toho
- sú to len hračky automobiliek pre potreby výstav

Okrem toho sú tieto koncepty častokrát hnusné až to bolí.
16.09.2021 - 13:07:26
01
ahojte,pomôžte z výberom lacnejšieho e-biku pre známu,má len 160 cm,takže velkosť "S" , výber je biedny,našiel som toto,čo myslíte?
https://www.mtbiker.sk/shop/elektrobicykle/trekkingove-mestske/damske/rock-machine-catherine-e90-29-touring-500-wh-seda-mint.html?itm_medium=forum#popis
hlavne napíšte niečo o tom motore SPORT DRIVE middle motor MD250S , čo je to zač? dá sa,alebo od toho ruky preč-potrebuje to na také bežné vozenie po cyklotrasách,sem tam aj viac do kopca,váčšinou asfalt,prípadne lesná cesta,nič viac-dík
alebo dajte link na niečo podobné do 2000 eur,pre malú postavu ;)

    20.09.2021 - 09:17:52
    00
    je to Dapu v nejakej uprave / po premenovani... urcite uz o tom info najdes sam
    20.09.2021 - 09:28:16
    00
    Nazgul napísal:
    Tak ono žiadna značka ebajkov (pokiaľ viem) Ti neumožňuje pri integrovanej batérii upgrade na väčšiu kapacitu - jednoducho to neumožňuje konštrukcia rámu... Jediné, čo je možné, je downgrade na nižšiu (Yamaha má rovnaký rozmer pri 500Wh a 400Wh, a pri Boschi sa to dá z 625Wh na 500Wh pomocou dištančného adaptéra), ale kto by to už robil... :-) Pri rámovkách to firma E-bike Vision umožňuje bez posunutia konzol až na 745Wh Yamaha/Bosch, ale tie baterky sú/boli značne nespoľahlivé...



    Nazgul mohol by si prosím ťa, napísať k tej spoľahlivosti Vision batérií niečo viac? Láka ma kúpiť výkonnejšiu batériu, tak aby som neurobil nejakú chybu:) Momentálne používam originálku Yamaha 400wh.
    vďaka
    24.09.2021 - 10:41:20
    00
    Z 10ks boli 3ks vadné (čo je teda dosť, väčšina výrobcov považuje už 10% kazivosť za varovnú), všetko na Yamahu... Z toho 1ks bol mŕtvy už od nova a 2ks odišli do 2 mesiacov... Možno sme mali len smolu, ale aj tak... Ale najväčší problém je, že pri reklamácii je potrebné batériu zaslať priamo výrobcovi do Nemecka/Švajčiarska, a to nie je v rámci Európy vôbec jednoduché, nakoľko batérie sú považované za nebezpečný tovar a je problém s prepravou, nakoľko lajsnúť si to poslať "na tajňáša" ako bežný tovar sa môže vypomstiť... :-( Keby mali zastúpenie na Slovensku, bolo by to omnoho jednoduchšie... Ale zas - z pohľadu zákazníka je to jedno, v rámci reklamácie sú tieto problémy na strane predajcu... Ale keďže my sme tieto problémy zažívať už nechceli, tak sme ich prestali predávať...
    24.09.2021 - 10:53:28
    02
    Dano5 napísal:
    ahojte,pomôžte z výberom lacnejšieho e-biku pre známu,má len 160 cm,takže velkosť "S" , výber je biedny,našiel som toto,čo myslíte?

    trocha viac, ale ho mali v akcii za cca 2200€, tak mozno este bude

    https://www.alltricks.com/F-187976-velo-ville_voyage_vtc/P-1654385-kona_dew_e_electric_fitness_city_bike_shimano_alivio_acera_9s_500_wh_650b_metallic_root_beer_2021
    29.09.2021 - 08:00:12
    00
    To si teda poradil, niečo sa jej pokazí a opravovať jej to budeš v záruke ty?
    V takýchto cenách je nutnosť kúpiť niečo z predajne "poblíž", kam vieš aj zájsť.
    29.09.2021 - 09:34:25
    00
    nevidel by som v tom nejaky problem, ale musis si byt vedomy do coho ides. Rozhodne je dnes len o stasti ak najdes to co chces v lokalnom eshope. Nuz, taka je doba. Cena postovneho do Francuzska/Nemecka TNT Economy co ja si pamatam vychadza nieco okolo 100-200€ pre balik do 40kg. 3-4 dni.

    Rozhodne taky luxus ze viem si zbehnut na bajku do servisu dnes je pre vacsinu utopia. Taki Kanadania napr. povazuju vzdialenosti 200-300km za "neighbourhood" :D.
    29.09.2021 - 10:08:24
    01
    Zaruka je iba 2 roky, asi sa moze nieco prihodit pocas toho, ale pravdepodopnost je mala, komponenty su v celku kvalitne a osvedcene. Asi nie kazdy sa nato pozera tak, ale opravit pre mna nie je problem, vsetko su to standardne komponenty, vsetko sa da objednat a spravit si sam, alebo v nejakej dielni. Ale chapem ak niekto ma ine priority, potom je naozaj odkazany na lokal, kde ten vyber (specialne teraz a na slovensku) je fakt ubohy. BTW som si teraz objednal odtial bike, postovne je 70 Eur, mal by prist cca do tyzdna. Tak uvidime.
    29.09.2021 - 10:34:43
    00
    Zabudol som napísať,že ten bike je už u spokojnej majitelky:
    https://www.mtbiker.sk/shop/elektrobicykle/trekkingove-mestske/damske/rock-machine-catherine-e90-29-touring-500-wh-seda-mint.html?itm_medium=forum#popis
    asi posledný kus na SK,cena pre mňa bola 1979 Eur,čo sa mi zdá vzhladom na osadenie a aktuálnej situácii fajn,dal som ho priviezť so predajne MTBiker v novej budove cvernovky v BA,čo je len 15 min. autom z Rače-to beriem tiež ako velkú výhodu oproti nákupu zo zahraničia.
    Postrehy-motor ťahá velmi pekne,potichu,je to Japonský Dapu v úprave pre Rock Machine (má podla popisu 90Nm) bike má osadené aj osvetlenie,dokonca vidlicu,ktorá aj skutočne funguje,blatníky,držiaky atď.
    Ešte jeden postreh-ochota predavača sa len tak nevidí,aj keď mali plno,všetko jej vysvetlil,ponastavoval,na dvore sa konali skúšobné jazdy v rôznych režimoch podpory,takže pre MTBiker dávam velký :y:

      29.09.2021 - 17:13:49
      03
      Ahojte,
      vyberám si môj prvý celoodpružený ebajk. Cena do 5000€. Vo výbere sa ocitli tri bajky:
      Cube Stereo Hybrid 140 SL
      https://www.cube.eu/sk/2022/e-bikes/horske-e-biky/fullsuspension/stereo-hybrid-140/cube-stereo-hybrid-140-hpc-sl-29-flashgreynorange/

      Focus Jam2 6.8 Nine
      https://www.focus-bikes.com/int/1069721-jam-6-8?color_combo=119927

      Canyon Spectral:ON CF 6
      https://www.canyon.com/cs-sk/elektrokola/horska-elektrokola/spectral-on/spectral-on-cf-6/2940.html?dwvar_2940_pv_rahmenfarbe=GN


      CUBE 2022 má 750Wh batériu + nový Smart systém od Boschu, čo ma celkom zaujalo (a možno aj zlomilo, keďže konečne urobili niečo aj s tou geometriou) . No bude sa musieť na neho čakať (čo mi však neprekáža, chcem ho na novú sezónu). No bojím sa, či tú cenníkovú cenu udržia (skôr predpokladám, že nie).
      CANYON je zase karbón, no horšia výbava a direct sales predaj (big problem do budúcna s pripadnými reklamáciami)
      FOCUS viem mať hneď. A počul som na neho len chválu.
      Dík za rady :-)
      03.10.2021 - 17:17:04
      00
      Aj Cube je karbón. Aspoň teda hlavný rám. Mal som rovnakú dilemu (Focus vs Cube 2022), aktuálne čakám na tebou uvedený Cube, ktorý mám rezervovaný.
      04.10.2021 - 07:43:39
      00
      za mna ako ex majitela cube - top komponenty v danom segnente, no 2x by som si uz cube nezobral. dane "cost money" su schovane v rame, vybave atd....

      z toho co si poslal by som bral asi canyon, potom focus a tak cube.
      04.10.2021 - 08:32:53
      02
      podla mna momentálne je doba ber co je. Zažiť nepríjemný pocit v Máji a to byt bez bicykla v sezóne ktorý mal prísť vo februári
      04.10.2021 - 09:14:37
      01
      keyboard_arrow_up