Ak sa rozhodneš pre Velosprint, môžem len odporučiť, bral som s tadiaľ už 15 bikov. Super prístup, servis a výmena po záruke s poznámkou "vždy sa dá niečo urobiť".
06.02.2022 - 16:08:41
01
Keď tu čítam sumy za bicykle a zadanie je "jazdiť budem po Bratislave a niekedy po okoli:" tak mi sánka padá. Nie som nejaký odborník a bicykel som používal skôr ako praktické približovadlo a nie športové náčinie.Najdlhšia moja jazda bola do Prievidze. Ale keďže budem mať od apríla viac času spravil som si radosť a k vianociam som si kúpil pre mňa vysnívaný ebike KTM MACINA TEAM 292 model 2021 v cene 3490e. Mám k dnešnému dňu na ňom 163km a aj keď som krátko vyskúšal Fisher a Lapierre tak tento sa mi zdá byť až moc dobrý na moje použitie čo je mierny terén a prevážne výjazdy 50-100km denne.Možno smiešna otázka, prečo sa nikto nezamýšla nad kúpou ebike KTM?
https://youtu.be/qg_hLYP73-w
06.02.2022 - 17:24:11
01
KTM je super, len problem kupit …
06.02.2022 - 17:55:14
00
bajky sú to celkom pekné, ale pomer cena/výkon nič moc
06.02.2022 - 18:07:05
02
Tiez som mal tu istu dilemu a skoncil som v Levo gen. 2. Motor je presne ten isty ma len ine znacenie 2.1 vs 2.2. V tech. liste pisu ze si to po 4rokoch aktualizacii zasluzil ( myslim zmenit release number )
06.02.2022 - 19:42:12
00
Ja si myslim, ze v tej cenovej kategorii by mohli byt uz vsetky tie bajky dobre. Na vyber je toho dost, len mensia dostupnost. Kazda znacka ma aj klady aj zapory. Asi necham vyber medzi novym boschom 750W s tym smart systemom, alebo levom. Verim ze tie Cube su uz lepsie, len sa mi tieto modely vobec nepacia, ale tak to je kazdeho vec vkusu. Pozeral som aj KTM, zistim dostupnosti.
07.02.2022 - 20:29:16
00
keď je na bajku za 5700€+ základná vidla RS Gold 35 a pohon Sram SX či NX a na inom za 5300€- Fox 34, príp. 36 a pohon + brzdy SLX či XT, je to pomerne veľký rozdiel
08.02.2022 - 08:55:38
05
Přesně tak, za skoro 6tis. ten Gold apod. se základním Sramem je výsměch lidem.
08.02.2022 - 21:03:55
00
Skoda, ze niektori ludia opovrhuju bazarom.. a cuduju sa ked tam vidia nieco drahsie a spucuju predavajuceho bez toho, ze by si stav bicykla a vybavu dali do porovnania.. ,😕
09.02.2022 - 06:52:56
02
Nečuduj sa. Bazar, záložňa a podobné smrdia kradnutými vecami a bicykel je pre zlodeja lahká korisť. Je to anonímne a vo velkom sa to aj zneužíva. Jazdiť na bazárovom ukradnutom bicykli a že ho niekde na mojom výlete pôvodný majitel spozná by som kludný nebol. To nie je opovrhovanie ale slovenský inśtinkt.
09.02.2022 - 11:26:44
00
Ani ked k tomu dodam original papiere z kupy a servisu a clovek ma moznost ma na tom bajku vidiet na starych fotkach rsp, sa o nom vyjadrovat aj tu na fore? Skorej by som cakal ze sa na to pozera niekto pri lacnejsich bajkoch alebo pri podozrivo lacnych s dobrym osadenim.. ale ano slovensky naturel 😀
09.02.2022 - 11:47:09
00
tak samozrejme pri kupovani bazaroveho bicykla musis pouzivat aj rozum.

kupovat 5K bajk na kashime od nejakeho pofiderneho inostranca niekde na strku za vieskou, tak to asi nebude najrozumnejsi napad.

Staci par otazok a viem, ze s bicyklom neni vsetko v poriadku.

Na druhej strane ak prides k niekomu do garaze a a vedla ma dalsie dva a ma aj doklady o kupe tak je riziko minimalne.

Keby si kupoval bajk odo mna tak ho dostanes v technicky lepsom stave ako vysiel z niektoreho obchodu. Bezne dnes treba po par km urobit vyplet tenzmetrom, ludi trapia povolene stredy a pod.
09.02.2022 - 11:47:43
00
mavaf: druhá věc je že spousta cen na bazaru je blbost, když se zadaří, tak se dá nové kolo koupit se slevou okolo 20%, někdy i více a spousta lidí jetý kolo prodává dráž než se dá koupit nové se slevou a pak se diví že je neprodejný
09.02.2022 - 17:23:23
01
V tejto dobe zľava 20 a viac %, je podľa mňa nereálna, ak predajca nie je tvoj veľmi dobrý kamoš.
09.02.2022 - 19:22:19
01
Palo7 napísal:
mavaf: druhá věc je že spousta cen na bazaru je blbost, když se zadaří, tak se dá nové kolo koupit se slevou okolo 20%, někdy i více a spousta lidí jetý kolo prodává dráž než se dá koupit nové se slevou a pak se diví že je neprodejný


K zlave to co napisal kolega nado mnou ale hlavne mne ide o to, ze treba porovnavat jablka s jablkami a nie hruskami.. Aj ked je ten bajk novy a je s 20% zlavou a stoji tolko co ojazdeny ale komponenty celkovo su o 2-3 urovne nizsie nez na udrziavanom bazarovom stale to podla teba ma zmysel? To by ale asi nefungovali ani autobazary a podobne platformy kde kupis jednak lacne sunty ale predavaju sa tam aj drahe a znackove vozy za vysoke sumy..

Ale aby sme boli trosku relevantni - ja osobne predavam moj ebike co mam v popise (nesuri to, je tam cena aka tam je a nikto nepovedal, ze je konecna, je este zima na jar sa zaujem ozivy.. proste to neriesim nejako akutne) a nesmierne ma vytacaju niektore typy dopytov a otazok.. Nepredavam kopu srotu ale nieco co ma hodnotu tak nech sa ozvu ti, ktori vedia tu hodnotu rozoznat alebo nech su ticho.. Velmi rad by som videl _aktualnu_ cenu ebajku s takymi komponentami a nasledne mozme porovavat pomer medzi novym a jazdenym..

P.S. ked som bol raz v Shimano servise tu v BA koli nejakym dotazom tak som chlapikovi ukazoval retaz s takmer 1700km najazdom - nechapal v akom dobrom stave to je a hovoril, ze 90% ludi co chodi na servisy meni retaze po 700-800km lebo na tych nacipovanych strojoch jazdia ako *****.. a ze velmi malo ludi vie s tym bajkom rozumne pracovat a pouzivat ho.. ale to som uz odbocil a nejdem sa k tejto teme vyjadrovat..
09.02.2022 - 19:46:02
02
keyboard_arrow_up