To sedlo mám na spodnej úrovni v rozsahu, ktorý sa normálne používa, takže to nie je vôbec niekde mimo.
Je ťažké pochopiť, že niekto radšej jazdí na bajku so sedlom v minimálnom zdvihu ako na bajku so sedlom v maximálnom zdvihu?
Nie som pretekár a preto sa mi hnusí toto zmenšovanie veľkosti aj u moto. V 1997 mala honda cbr 1000F takmer 300 kg a bol to mastodont, dnes obdobné stroje sú ako detské hračky. Niečo podobné badám aj u bicyklov. Ešteže sa 26-ky už takmer prestali robiť.
01.07.2022 - 19:55:41
02
Si poriadne zadrbal a totálne sa tým degradoval - CBR1000F takmer 300 kíl.
Ani nejdem netom surfovať a predkladať dôkazy proti tejto megahovadine.
Potom už píš čo píš....
01.07.2022 - 21:43:04
01
Bol som otestovat ten CTM Areon expert. Nakoniec mi velkost M sadla fajn, Zistil som ze ten bajk ma namiesto Shimano MT200 brzd, cinske Zoom HB875, 2 piesty predok zadok. Tie brzdy boli naozaj velmi vlazne .. slusne povedane. Na predne bez vyraznej podpory tela sa tomu vobec nechcelo. Zadok zasa cinkal lebo soudruzi z CTM asi zabudli niektore srobiky (2) a dotiahnut zadny kotuc. Ja som to zistil az ked som dorazil z testovacky spat. Rukou som dotiahol zvysne skrutky .. Tie brzdy by sa fakt museli upgradnut na min nieco 4 piestove vpredu ( MT520, Deore, Slx ) a min. 2 piestove vzadu. Pripadne dopredu vacsi 203 kotuc.
Ten bajk ma dlhsiu zadnu stavbu, tak mi to prislo take ine, nie tak hrave ako Merida eone sixty s ktorou mam tiez nejake mini skusenosti. Dilema pretrvava. Najma to ci by taky bajk stacil aj na take "santenie" aj nejake tie prirodne skoky co byvaju na trailoch a aj taku prevadzku realne vydrzal. Alebo radsej pozerat inde. Inak som bol prekvapeny, nebol som z neho nejak sklamany. Praveze fungoval celkom ok.
01.07.2022 - 22:21:26
00
Chlapci, to je pekna hovadina, kupit si o cislo vacsi bike a potom sa ho snazit "skracovat". ;)
02.07.2022 - 13:49:25
02
marano napísal:
Si poriadne zadrbal a totálne sa tým degradoval - CBR1000F takmer 300 kíl.
Ani nejdem netom surfovať a predkladať dôkazy proti tejto megahovadine.
Potom už píš čo píš....

Prepáč, pomýlil som sa presne o 45 kg, aspoň viem, že tvoje príspevky už mám ignorovať.
PS: k suchej hmotnosti treba pripočítať plnú nádrž.
https://bikez.com/motorcycles/honda_cbr_1000_f_1997.php
02.07.2022 - 14:09:26
00
DaDo.Bzz napísal:
Chlapci, to je pekna hovadina, kupit si o cislo vacsi bike a potom sa ho snazit "skracovat". ;)

Áno, veď preto som ho "neskracoval". Podložky pod predstavcom som neuberal, riadidlá nemenil. Akurát mám sedadlo v spodnej štvrtine výsuvu.
02.07.2022 - 14:13:07
00
No zacnite sa hadat o vahe motoriek v ebike fore. ;))
Opustam asi tento cirkus tu.
02.07.2022 - 17:30:27
00
Tiež ma to napadlo, trebalo by to tu asi premazať.
02.07.2022 - 17:43:42
00
DaDo.Bzz, esteze ty tu udrziavas diskusiu v spravnom smere... Nic k veci, maximalne blbosti o tom, co ostatni nemaju pisat...
02.07.2022 - 18:29:54
01
Ok, takze nic k veci nedavam. A ano, fora su uz iba preplnene samym balastom a hlavne domniekami. Niekto uz musi zacat davat spatnu vazbu, aby sa tu nezacala rozoberat vaha motoriek.
02.07.2022 - 19:57:09
00
Hosť napísal:
DaDo.Bzz, esteze ty tu udrziavas diskusiu v spravnom smere... Nic k veci, maximalne blbosti o tom, co ostatni nemaju pisat...


Zmenil si vlákno teraz budeš spamovať tu?
02.07.2022 - 21:27:04
01
Co budem, ked tu aj tak nikto nic nepise...

Aky enduro ebike by ste mi odporucili? 29" (mullet skor nie, ale ak vsetko ostatne by bolo dobre, tak moze byt), vpredu by mal byt ZEB/FOX38 a nieco adekvatne vzadu (pruzina by bola super alebo aj moznost vymeny za pruzinu by bol pekny bonus), Brzdy 4-piestove (radovo SLX/Code R alebo lepsie) a pohon na urovni okolo SLX/GX alebo lepsie samozrejme. Ale je pre mna VELMI podstatny pomer cena/vykon a spolahlivost pohonu. Vzhladovo, cim menej do oci bijuca hrubocizna spodna trubka, tym lepsie. Na vykone ani dojazde velmi nezalezi, nizsia hmotnost je preferovana. Hlinikovy preferujem viac ako karbon, ale nie je to podmienka. Cenovka do 7? (neviem ani sam, ci je to realisticke). Na aktualnej dostupnosti nezalezi, kedze zatial by som len tak predbezne chcel zistit moznosti a preskumat viac potencialnych kandidatov. Predbezne dakujem vsetkym za navrhy, ak by som priamo neodpisal.
02.07.2022 - 21:51:10
00
Na necelých 180cm 21,5 ve 29 je prostě hovadina a koupí si to opravdu jen někdo kdo si myslí že tím nazene pocit že jede na velké motorce. Sám to tak píše a tak to je. Jiný důvod to mít nemůže ;-) . Jako jezdit s tím pak po silnici určitě jde, ale tady se řeší ebike do terénu a ne kolo kde narves sedlo až do rámu, řídítka máš jak na choperu a jedeš s tím na výlet s pocitem že drtis GS 1200 :-D
04.07.2022 - 09:09:20
00
Vetronar: nic ve zlém, ale na cyko fóru fakt nerad takový blbosti. Klidne si na tom jezdi, klidně si dal mysli jak se ti na tom jede skvěle a jak to vypadá dospele, ale neraď že je to lepší než když se zvolí správná velikost. Ono to jezdeni na kole není jen o tom jak na tom vypadáš a čím větší tím lepší ;-) :-)
A není ani pravda že 26 M bylo větší než 29 M apod. Je to spíš naopak. Rámy jsou spíš delší, ale máš pravdu že jsou třeba více snížené a někdo má pak sedlo až komicky vytažený.
04.07.2022 - 09:16:56
01
Najlepšia veľkosť je samozrejme tá správna, lenže nie každý model robí všetky veľkosti a nie vždy sú skladom. Okrem toho som kupoval z 300km diaľky, tak som radšej vsadil na istotu, lebo menší by som nepredýchal... Ale po pol roku jazdenia som si sedlo dvihol, na úkor "dotiahnutia na zem", aby som pri pedálovaní správne vystieral nohy a teraz je to OK, žiaden extrém.
Samozrejme veľkostné tabuľky mám naštudované, dosť sa to prelína u jednotlivých modelov.
04.07.2022 - 11:47:14
00
keyboard_arrow_up