Poprosím o radu, či pomoc s výberom E-bike. S týmto nemám doteraz žiadne skúsenosti, niečo málo som prečítal.
Bicykel bude primárne využívaný na denné dochádzanie do práce – cca 8–9km tam a nazad. V podstate rovina, mesto.
Z času na čas ( 4–5× za rok) by som rád túto vec využil v horách, nejaké tie menej náročné horské cyklochodníky. takže tu by som asi mestský bicykel celkom vylúčil. Som pomerne vysoký (187cm) a štíhly ( 77kg) starší pán, sily ubúdajú, preto takéto rozhodnutie.
Rozpočet nemám pevne stanovený, no rád by som sa zmestil do 2300, pri zažmúrení oka 2500€. Tento rozpočet nemienim za žiadnych okolností prekročiť !!! Ako to už býva zvykom, ak dám 2500, dám aj 2800 či 3000. V tom mám jasno. Bývam v AT, preto pozerám iba AT a DE e-shopy.
Zatiaľ mám vo výbere toto.
https://www.radon-bikes.de/e-bike/mountainbike/jealous-hybrid/jealous-hybrid-500/
Je to už cca cenový strop
Ešte rada ohľadom veľkosti. Podľa tabuliek som presne na veľkosti 20. Keďže je väčšina ponúkaných rozmerov 19 či 21 , som na vážkach
Ďakujem za každú radu
18.10.2018 - 20:58:18
00
Esteze mame slovenske platy,
preto si tu kupujeme ine masiny...

Baterka mimo ramu je uz teraz prezitok.
18.10.2018 - 21:09:02
00
No moc si mi nepomohol, nepýtal som sa výšku príjmov. Nepotrebujem nejaký špičkový bike, za niektoré veci naozaj nie som ochotný zaplatiť viac ako potrebujem. Mám kde dávať peniaze. Chcem iba niečo čo ma odvezie z bodu A do bodu B , pár krátkych víkendových výletov v nenáročnom teréne . V AT sú cyklotrasy naozaj všade , to tu ale asi nemusím písať.
18.10.2018 - 21:22:06
01
Myslim si ze nato co pises ti bude ebike skoda. Silu motora vyuzijes v kopcoch. Na rovine dosiahnes 25km/h lahko a potom sa ti pomoc vypne. Byt tebou skor sa obzriem po nejakom krosovom biku. Natom sa moc nenarobis a uslapat tam rychlost okolo 30km/h nebudes mat problem. Ak ale trvas na ebaiku tak ten co si tu dal ti bude bohato stacit. Ale odporucam ti ten bike skusit a skor by som sa v tvojom pripade pozeral skor po "mestskom" biku. Kupit si bycikel pre 4-5 vyjazdov do roka je podla mna chyba. A by si sa cudoval co vsetko meskac zvladne...
18.10.2018 - 22:00:36
03
Ďakujem za názor. Možno máš pravdu s tým mestským. Rád by som niečo podobné kúpil aj pre ženu, nejaký ten nosič za auto, sem tam do tých hôr vybehnúť. Naozaj príležitostne. Myslím aj tak že s tým hardtailom sa dá jazdiť tak po meste ako aj nejaký ten kopec, s tým mestským skôr nie ako áno.
Krosový bike som celkom vylúčil, jazdím denne, u nás dosť veterno, čo ti poviem starý som už a proti tomu vetru sa mi neraz čelo orosí. Nie to iba na odľahčenie. Naozaj som rozhodnutý pre ebike. Je mi jedno či sa vypne pri 25kmh, dôležité že mi sily ušetrí. K tomu motoru, Bosch Performance CX , viem niečo som počítal, Shimano je údajne lepšie, batéria 500W, to by bolo v poriadku. Ak máte nejaký iný konkrétny model, kľudne sem s ním, rád si nechám poradiť, preto som tu. Inak v AT má samozrejme veľké zastúpenie KTM, mám tu tiež jeden kus v hľadáčiku,
https://www.ktm-bikes-online.at/content/pdf/000000-5ba1ef9fd87cd_1375.pdf
no osobne sa mi viac pozdáva ten Radon. Neponáhľa mi to.
18.10.2018 - 22:22:49
10
Pokiaľ tá Macina nie je výrazne pod 2000,- Eur, tak nebrať... Radon je výbavou úplne inde, a je za dobrú cenu (veď zľava, no nie)... Dôležité je ale aj to, aby si mal dostupný servis...
19.10.2018 - 12:40:06
00
A čo tak niečo takéto s integrovanou batériou od CUBE? V Rakúsku bude aj cena možno lepšia...
https://ride.sk/eshop/horske-elektrobicykle/horske-elektrobicykle-s-pevnym-ramom-hardtail/2019-cube-reaction-hybrid-exc-500-blackngrey/
...alebo
https://www.coolbike.sk/produkt/giant-fathom-e-3-power-2019-l
19.10.2018 - 12:40:43
01
Pružina? Za tie prachy? To už asi nie... Aj keď taký Haibike ju dokázal plesnúť aj na jeden Flyon... A to už nechápem...
19.10.2018 - 12:49:31
00
Jasné, že vidlu vzduchovú...Ja len aby sa v dnešnej dobe už nepozeral po ebiku s batériou mimo rámu...
Ale koľko ľudí, toľko chutí...ako sa hovorí:-)
19.10.2018 - 13:03:01
00
Naložené batérie tu ešte určitý čas budú... Hlavne v low budget segmente... Pokiaľ sa človek nesnaží skryť to, že je e-biker, tak v tom nevidím problém... A pokiaľ má výrobca "normálne" natvarovaný rám, tak nie je problém ani s umiestnením košíka na fľašu, resp. nejakej rámovej kapsy... Ale jasné, súčasný trend je taký, že keď neintegruješ, ako keby si nebol... :-)
19.10.2018 - 13:09:07
00
Ďakujem za názory a rady. Som vážne neznalý v ebike. K tej integrovanej batérii. Je nejaká výhoda okrem toho že ju nieje vidieť?, Ak to má byť iba estetický zmysel, v tom ja žiadny problém nevidím. Pozrel som tie Cube , v porovnaní s tým Radon sú o skoro 7 kg ťažšie, ( 25,3 ku 18,75 kg ) čo je myslím tiež nie zanedbateľný rozdieľ. Servis mám na ten Radon cca 23km. Čo sa na takom bike obyčajne servisuje , resp. ako často s tým treba pri normálnom zaobchádzaní do servisu?
19.10.2018 - 17:27:49
00
Dvenohy napísal:
Myslim si ze nato co pises ti bude ebike skoda. Silu motora vyuzijes v kopcoch. Na rovine dosiahnes 25km/h lahko a potom sa ti pomoc vypne. Byt tebou skor sa obzriem po nejakom krosovom biku. Natom sa moc nenarobis a uslapat tam rychlost okolo 30km/h nebudes mat problem. Ak ale trvas na ebaiku tak ten co si tu dal ti bude bohato stacit. Ale odporucam ti ten bike skusit a skor by som sa v tvojom pripade pozeral skor po "mestskom" biku. Kupit si bycikel pre 4-5 vyjazdov do roka je podla mna chyba. A by si sa cudoval co vsetko meskac zvladne...

Pocuvaj "anderson" moj nazor mi skrsol v hlave skor nez som si precital prispevok od "Dvenohy" a plne sa stotoznujem s jeho nazorom. lepsie by som ti neporadil. Este mozes spekulovat, ci voci tomu Radonu vies postavit iny bike,ale z vlastnej skusenosti viem, ze tento ked to padol do oka, postupne skumanim trhu sa k nemu oklukou zas vratis. Kup si Radion a nestracaj uz cas vyberanim a tes sa z pohybu na nom. ver mi, nezostane len pri dochadzani do prace. Je to silno navykove.
19.10.2018 - 20:38:54
01
Ďakujem , čo s tou veľkosťou - 19 či 21?
Geometria - https://www.bike-discount.de/de/kaufen/radon-jealous-hybrid-714306
19.10.2018 - 20:52:47
00
Velkost radsej mensiu ako vacsiu. Ale treba ten bike skusit. A hlavne si to kup zo shopu co mas vedla domu. Rataj s tym ze to budes reklamovat....
19.10.2018 - 23:25:21
00
Dvenohy, to si ma nepotešil. Radon nejde kúpiť fyzicky v žiadnej kamennej predajni v AT, dokonca aj v DE je shop v Kolíne čo nemám teda zrovna poruke ( 700km )
Všetko ide cez eshop https://www.bike-discount.de. Servis pre Radon v mojom okolí , ako som písal , mám niečo cez 20km. Teda aspoň tak to uvádza samotný výrobca .
Čo myslíš - rátaj s tým že to budeš reklamovať? Je ebike nejaká väčšia šanca na reklamácie oproti iným druhom tovaru? V kamennej predajni nakupujem iba potraviny, oblečenie, obuv a auto. Konkrétne z DE kupujem často, vrátane elektroniky, zatiaľ som mal asi šťastie, žiadna reklamácia. Máš nejakú vlastnú skúsenosť s reklamáciou ebike? Či sú u ebike reálne reklamácie vo väčšej miere?, Ak by tomu tak bolo, to si radšej niekde v kamennej kúpim nejaký tan Cube či KTM.
20.10.2018 - 07:20:39
00
keyboard_arrow_up