Tak je jasne ze ak by sa to postavilo bola by ta trasa velmu popularna,, co by mohlo ludom v chatach popri ceste vadit. Ostatne argumenty o masivnej vystavbe a vyrube a ochrane prostredia a ekologii su blaboly.
01.12.2020 - 20:42:15
00
Ked im desatrocia nevadi zeleznica a frekventovany cestny tah na brehu priamo oproti, resp. s tym hlukom desatrocia existuju, tak cyklisti su oproti tomu v podstate nic. A dalsia vec je, ze si nemozu narokovat na sukromie mimo svojho pozemku / sprivatizovat si verejny priestor. To je akoby si niekto v nejakej dedine cez ktoru ide statna cesta povedal, ze on nechce, aby po tej ceste chodili ine auta nez miestnych dedincanov.
01.12.2020 - 21:52:44
03
škoda na tej celej petícii je, že nerieši ešte druhý problém tejto cyklotrasy..a tou je práve spomínaná privatizácia verejného priestoru. Aktuálne celá cyklotrasa končí na obecných zastupiteľstvách v obci Nezbudská Lúčka. Vydarené miestne zastupiteľstvo začína dávať nezmyselné požiadavky ako má čo vyzerať a ako má byť čo naprojektované. Ak sa to splní, tak vždy nájdu novú požiadavku. Cieľom je presne to, že si miestni v dedine jednoducho turistov neprajú. Momentálne blokujú trasu požiadavkou na rozšírenie lávky pre peších a cyklodopravu medzi Strečnom a Nezbudskou Lúčkou na šírku 3 metre. Požiadavka síce skvelá, ale keďže sa jedná ten istý typ lávky ako v Mojši, tak realizovateľná len za cenu odstránenia starej lávky a vybudovania novej lávky...takže okrem Jánošíkova treba myslieť aj na Nezbudskú Lúčku. 😉
01.12.2020 - 22:38:08
00
Jezus myslel som si, že to pôjde len po pravom brehu Váhu, takže bude nutné postaviť 2 vážske mosty. Ale dúfam, že to má byť asfaltová cesta, lebo na MTB je prepojení Vrútok a Strečna veľa...
02.12.2020 - 19:27:55
00
Kto sa nudi moze studovat https://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/-zilina-vrutky-martin-usek-strecno-lipovec-vrutky-martin-mimo-cestneho
02.12.2020 - 19:31:44
10
Len tak premýšľam o tom prepojení Vrútok a Strečna na MTB. Ja viem z tých veľa možností o jednom a to som priamo zo Strečna. Potom zopár ilegálov cez MT hole a ešte potom cez Valčiansku dolinu. Len to už je tak 60km navyše 🙄🙄
02.12.2020 - 19:46:09
00
A nič vhodné pre rekreačných cyklistov, prípadne rodiny s deťmi a už vôbec nie na bežné dochádzanie. Pritom Strečno a okolie je zaujímavé kvôli hradom, Panoráme atď. aj pre deti.
02.12.2020 - 19:54:44
02
Hlavne to nekonečné stúpanie z Vrútok na Polom odradí veľa ľudí :)
branomelis klacické zelené C z Vrútok cez Javornú dolinu alebo z časti aj cez Kamennú dolinu, stará žltá TZT začínajúca za Dubnou skalou.
02.12.2020 - 20:00:49
00
Veď ja viem Miloš, ktoré trasy asi myslíš :), len to nekonečné stúpanie po zelenom C je v podstate jediné také, že sa tam neuvaríš po výlete napríklad z CHPCH, alebo z Turca všeobecne...tam je naozaj priateľské priemerné stúpanie 5%. Tieto ostatné čo spomínaš sú super len majú určité nevýhody v podobe ozaj výživných stúpaní a potom to za Dubnou skalou, tak tam určitý úsek musíš ísť po hlavnom ťahu 1/18 a najhoršie že aj cez miesto kde sa napája D1.
02.12.2020 - 20:12:02
00
milos21 napísal:
... lebo na MTB je prepojení Vrútok a Strečna veľa...

no daj, nech viem, kolko je pre teba vela ;)

prepac - prehliadol som tvoj posledny prispevok
takze si napisal 2 a 1/2 trasy (tu cez kamennu dolinu - zelenu TZT od Karvasa-Blahovca si asi nemyslel moc vazne predpokladam)

branomelis napísal:
...potom to za Dubnou skalou, tak tam určitý úsek musíš ísť po hlavnom ťahu 1/18 a najhoršie že aj cez miesto kde sa napája D1.

tam sa da dostat aj poza zvodidla, ale nie je to bohvieco :)
02.12.2020 - 20:12:06
00
Inak ak by bolo fukcne planovanie a obnova zeleznicnych trati aspon na 160km v rozumnom case, co zial nebude, dali by sa na cyklotrasu vyuzit stavajuce tunely, kedze modernizovana zel. Trat by mala nove tunely.
02.12.2020 - 20:21:57
00
KinDo potom nejaké odbočky od ATC po Martinky, či aj zo Stráni. Samozrejme, kto chce priamu jednoduchú cestu pôjde zeleným C (najkratšia a najlepšia je vždy len jedna cesta) :) Pre toho, pre ktorého je cesta cieľ, ten nájde veľa alternatív :)
02.12.2020 - 20:38:12
01
Ale super Miloš, že to máš z takej diaľky také pochodené. Tiež to mám všetko prejdené a niečo z toho by sa dalo urobiť ako alternatívna cyklotrasa. Samozrejme s vybudovaním prípojnej infraštruktúry. Napríklad ja chodím do Vrútok cez CHPS najradšej, len už opačne to je kopa nepríjemného nesenia. Ale zas sme na Jánošíkove , kde neznášajú cyklistov :D :D
02.12.2020 - 20:46:34
00
Zopár rokov bol viac Martinčan ako Oravec :)
02.12.2020 - 20:56:16
01
soson napísal:
Samodeštrukcia ľavobrežnej "magistrály" sa už začala. A toho bordelu okolo... Okamžite odobrať projektantovi okrúhlu pečiatku :-).

Cele to zarovnali. Uz aj to mini koryto je fuc. Vsetok bordel pojde rovno na ten chodnik. Skvele riesenie |(
06.12.2020 - 14:54:07
00
keyboard_arrow_up