sak tam sa dvaja s 800mm rajdami ani nevyhnu :lol:


Triezvi sa nevyhnú, ale keď si drcnú dve-tri dvojdecky tokajského, tak v pohode... :-)
22.04.2014 - 12:41:30
00
Páni vidíte sami aké skvosty s názvom cyklochodník a cyklopruh sú na Slovensku. Spĺňal aj vôbec niektorý nejakú normu, lebo ak nie, tak označenie cyklochodník je potom neoprávnené a správca komunikácie by mal túto nápravu urobiť odstránením dotyčnej značky na podnet polície.

Inak presne príklad, ktorý uviedol Jezus je na vlas opísaná situácia na Prístavnej v BA. V smere do centra ak ide cyklista od kruháču na Bajkalskej tak po chvíli sa pripojí obojsmerný cyklochodník idúci popri Prístavnej. Cyklista, ktorý ide po ceste na opačnej strane ulice, nemá šancu si vôbec vštimnúť, že sa tam odrazu zjavil a nemá ani šancu sa na neho dostať, keďže v strede je ostrovček na komunikácii 2+2 pruhy.
22.04.2014 - 12:52:26
00
Ukážka, že nezaostávame ani v BA.
www.bakurier.sk
22.04.2014 - 12:56:08
01
Inak presne príklad, ktorý uviedol Jezus je na vlas opísaná situácia na Prístavnej v BA. V smere do centra ak ide cyklista od kruháču na Bajkalskej tak po chvíli sa pripojí obojsmerný cyklochodník idúci popri Prístavnej. Cyklista, ktorý ide po ceste na opačnej strane ulice, nemá šancu si vôbec vštimnúť, že sa tam odrazu zjavil a nemá ani šancu sa na neho dostať, keďže v strede je ostrovček na komunikácii 2+2 pruhy.

Ved na tento pripad som aj narazal. :) Ale chyba je v Tebe. Na tomto jedinom mieste http://goo.gl/maps/wU7c2 si predsa mas vsimnut nalavo to oznacenie. :)

A ked sa pripajas na tu cestu neskor, napr. z Votrubovej (http://goo.gl/maps/IggS3), tak to je Tvoj problem, ze tam nie je ani priechod pre cyklistov, ani znacka oznacujuca cyklochodnik na druhej strane cesty za deliacim pasom. Mas to predsa vediet a deliaci pas mas dat bunny hopom! :)
22.04.2014 - 13:20:15
00
Ukážka, že nezaostávame ani v BA.

Toto kuzlo na Botanickej je iny skvost :-) Radsej tam nemali dat vobec ziadne ciary.
23.04.2014 - 07:51:53
00
Na botanickej bol tuším v chodníku kus vypílenej značky a nenápadne trčal, ten už odstránili?
23.04.2014 - 08:29:30
00
Vsetko mi to pripada tak,akokeby sme sa chceli opicit po vyspelych cyklistickych krajinach a "dokazat" im,ze aj u nas "budujeme" a "podporujeme" cyklistov a tym,ze namalujeme ciary na zem a osadime dopravnu znacku cyklochodnika, tak statistika a kilometraz "vybudovanych cyklochodnikov" nam krasne rastie a uradnici v Bruseli "musia" vidiet kde a ako tie peniaze predsa "rozumne" vynakladame.
23.04.2014 - 10:01:20
01
Mne to zas pripada tak, ze sa chceme dostat do zbierky failov na internete. :)
23.04.2014 - 10:08:25
00
jujo: v Bruseli o nasich cyklotrasach nemaju paru. Eurostat uvadza nejake udaje z urban auditu, ktory ale vyplnaju samotne mesta, ktore vacsinou uz nemaju predstavu kedy a kde namalovali nejaku ciaru. Vynimkou su mozno BA, TT a par dalsich. Minuly rok som spravil prehlad http://www.cyklodoprava.sk/cyklodoprava/cyklisticke-komunikacie/ - posledny stlpec su moje cisla. Nech to porovnavas podla mojich cisel http://www.cyklodoprava.sk/porovnanie-cyklistickej-infrastruktury-vo-vybranych-stredoeuropskych-mestach/ alebo podla tych z eurostatu stale sme na tom blede. Treba na to mysliet aj pri najblizsich komunalnych volbach a zodpovednych patricne odmenit, neni to uz daleko a tento rok sa budu snazit cosi narychlo zhlobit, napr. bikesharing v BA.
23.04.2014 - 12:17:00
00
Co sa tyka rychlosti, tak by som bol rad ak by sa konecne presadilo, ze by cyklisti so sirkou plastov napr. pod 3,5 cm nemuseli pouzivat cesticky pre cyklistov, vzhladom k tomu, ze prave navrhova rychlost na tychto komunikaciach je nizsia ako max. povolena rychlost v obci. Uvidime pri najblizsej novelizacii vyhlasky.

Zase žiletkári :lol: Napríklad ja tu v MT chodím cez mesto aj cez 30 km/h...
23.04.2014 - 13:44:30
00
Tá Botanická ulica bola pôvodne ako tak zmysluplná (aj keď to bol a je slalom pomedzi stĺpy), ale po rozšírení cesty o jeden jazdný pruh bol zastávkový prístrešok presunutý priamo do cyklopruhu. Zo strany od centra je síce zvislá značka, ktorá tu určuje zmiešaný pohyb chodcov a cyklistov (čiže vodorovné značenie by asi nemalo už platiť), napriek tomu sa pri tej úprave malo radšej zmeniť aj vodorovné značenie. Mimochodom, tá farba je celkom trvácna, podľa mňa už má takých 10 rokov :)

Mňa fascinuje cyklocestička na Karadžičovej (hoci podobné je to aj na Trenčianskej): http://goo.gl/maps/jTlwz

Som povinný použiť takú cestičku, na ktorú sa legálne nedá dostať? Keďže použitie priechodu pre chodcov je iným účastníkom cestnej premávky ako chodcom zakázané. (Aj keď nielen cyklisti ale aj vodiči motorových vozidiel si z toho ťažkú hlavu nerobia a jazdia a parkujú na chodníkoch či priechodoch.)
23.04.2014 - 15:10:27
00
Keďže použitie priechodu pre chodcov je iným účastníkom cestnej premávky ako chodcom zakázané.

Riesenie je velmi jednoduche. Zides z bicykla, potlacis potrebny usek (uz si chodec), znovu nasadnes. Vsetko v sulade s legislativou. Nerobim to tak, ale da sa to :)
23.04.2014 - 17:15:06
00
zas odtial potial :) ochvilu uz bude treba pouzit mhd aby si sa dostal k zaciatku cyklocesty, to tiez bude ok? :), podla mna ked sa tam neda legalne dostat na bajku tak ta tam nik nemoze donutit ist pesi s tlacenim bicykla

kopcu tras chyba hlava a pata, len tak su vrhnute do priestoru ale nik netusi ani kam to ide. keby mali oznacenia kam idu tak by sa dalo usudit ze ked idem tym smerom tak radsej pouzijem cyklotrasu. ale ked to clovek nepozna a v dobrej viere behne na cyklotrasu ze na zaciatku ma rovnaky smer, tak potom moze zistit ze odrazu ho to stoci uplne inde a uz sa ani nemusi nazad dostat kym sa nevrati tam kde na nu vliezol. stalo sa mi to neraz v zahranici a tak radsej kde to nepoznam a potrebujem sa presne niekde dostat tak idem po ceste
23.04.2014 - 17:39:12
00
Neprehanaj. Ide o priechod pre chodcov.
23.04.2014 - 19:15:46
00
no ved ok, alebo dajme tomu ze cyklocesta je vedla nejakej stvorprudovky a jednina cesta krizom je dakym nadchodom a schodmi, cize bys isa musel trepat po schodoch s bikom... to je taky extremnejsi pripad prechodu pre chodcov :)
23.04.2014 - 22:30:54
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up