co sa tyka 1,5 odstup nezmeni sa nic a tym som si isty, ti co obiehali z dostatocnou rezervou ako ja aj vacsina z vas tu tak bude robit stale a ti ktory robia mysicky a liznu nas cyklistov na vzdialenost 10cm to tak budu robit stale. ak sa aj stane nehoda a nemas svedka nemas ako dokazat ze vodic ktory mohol zavinit nehodu nemal odstup 1,5.
Ak sa nezmeni pohlad vodicov na cyklistov bude to tu take iste a mozu sa robit peticie, menit zakony a bude to k nicomu...
19.06.2021 - 11:54:59
03
Hack3r, to sa uvidí až časom. Väčšina ľudí sa snaží dodržiavať zákony a keď dáš do zákona minimálny odstup (a spropaguješ to), tak prinajmenšom tí normálnejší sa budú snažiť taký odstup dodržať, takže vo výsledku sa zvýši počet vodičov, ktorí si pri predchádzaní cyklistu budú strážiť väčší odstup a teda sa zmenší počet tesných predbehnutí či dokonca zachytení.
Samozrejme, súhlasím, že hovädá budú hovädami aj po stanovení tohto odstupu.
19.06.2021 - 12:18:01
02
ivast napísal:
V krajine kde tĺci na moto bežne jazdia s diaľkovými svetlami a ospravedlňujú to svojou bezpečnosťou to bude mať určite pozitívny efekt. Som o tom úplne presvedčený, lebo veď títo cestno svetelni cyklisti sú na rozdiel od moto tĺkov fasa chalani ...


Problem je, ze to ma naozaj dopad na bezpecnost. Poznam z oboch starn. Za urcitych svetelnych podmienok, rano vecer motorku proste nevidno ani ked svieti stretavackami. Tie dlho dost pomozu hlavne na starsich moto co nemaju este xenon led. Ja som nikdy nesvvietil trvale dlhymi ale blikal som vzdy ked som mal pocit ze ma auto na vedlajsej nemusi vidiet alebo ked som isiel predchadzat a mal pocit ze auto predomnou o mnenevie. To je povolene (svetelne vystrazne znamenie) a zaroven este ucinnejsie ako trvale dlhe. Ale vyzaduje to uz celkom dost ukonov na raz, na moto. Nie kazdy to dava, tak svitia trvale dlhymi, Ak by sa zrusilo nelogicke denne svietenie, tak by na moto stacilo aj stretavacie.
19.06.2021 - 13:29:16
01
Vdaka bohu viac ako pol naroda ma este zvysky rozumu. To je podstatne viac ak ako som cakal.
Príloha:
Untitled.png
Untitled.png 35.81 KiB thumb_up0thumb_down


zdroj:https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/591953-narodny-cyklokoordinator-cyklistu-treba-obist-v-druhom-jazdnom-pruhu/
19.06.2021 - 13:34:19
01
Súhlasím, aj mňa prekvapuje, že až pol národa má ešte zvyšky rozumu a chce 1,5 metra. Očakávam totiž podstatne väčší odpor voči 1,5 m ako iba 50%. To je nádejné :-)
19.06.2021 - 13:47:50
00
Uhol pohladu, Ja by som sa hambil pretlacat nieco, co viac ako 50% ludi nechce pod zamienkou, ze viem co pe pre nich najlepsie. V tej anekte bude drviva vacsina cyklistov. Rozhodne niekto co nema bike na taky clanok ani nezabrusi.

Hack3r Uplne suhlasim a ak pridaju k tomu este moznost predchadzat cez plnu to az bude zabava. Je to tak trocha ako zo vsetkou legislativou, ked je moznost vyberu slusny clovek berie ohlad na ostatnych a hovado je proste hovado. Zaiden zakon neurobi z hovada slusneho cloveka. Jedine co dalsi zakon moze sposobit je ze viac ludi bude na cyklistov hovadom lebo im uz ta buderacia pojde krkom. Len tak z principu. Je uplne pochopitelne ze ak cyklista sposobi ze kazdy druhy den prides neskoro do roboty zacnes ich mat v zuboch.


Naposledy upravil Kenai dňa 19.06.2021 - 14:03:08, celkovo upravené 1 krát.

19.06.2021 - 13:58:05
00
Uhol pohladu, ... V tej ankete bude drviva vacsina vodicov. Rozhodne niekto co nesoferuje na taky clanok ani nezabrusi. :-) :-)
19.06.2021 - 14:01:36
00
Tak co tam robis? A preco je na to link na tomto fore ?
19.06.2021 - 14:09:41
00
Lebo som šofér a mimochodom je to na Pravde.
19.06.2021 - 14:12:28
00
A ako sofer tuzis aby ti pribudla dalsia povinnost, za ktoru mozes byt pokutovany ?
19.06.2021 - 14:25:26
00
Mne nepribudla, ja som slušný šofér, ktorý cyklistov predchádza s poriadnym odstupom.
A áno, auto je smrtiaci predmet a preto je potrebné regulovať jeho používanie.
19.06.2021 - 14:45:12
01
Smrtiaci predmet je aj nôž, sklenená fľaša, bejzbolka, bicykel, kolobežka a regulované nie sú.

K tomu 1,5m. Včera večer som šiel z BA do Šamorína po tej ceste cez Rovinku a Dunajskú Lužnú. V Rovinke som vychytal 3 cyklistov za sebou. Išli pohodových 10km/h, lebo šli v strede pruhu, tak som si vedel ich rýchlosť odmerať. Našťastie šoféri v protismere boli solidárny, dali to až na krajnicu, tak som ich mohol obehnúť. Keď som sa o 40 minút vracal zo Šamorína, stretol som ich na križovatke pri Lidli. Mimochodom, autom je to cca 10-15 minútová záležitosť, cyklisti to dali tak za cca 40 minút. Autobus SAD, ktorý v čase, keď som ich obiehal bol tak 15-20 áut za mnou, bol 3. v poradí za cyklistami. Krásna ukážka 1,5m v praxi. Dnes som bol v Piešťanoch, šiel som po okreske cez Senec a Trnavu. Stretol som dosť cyklistov na cestách. Keby som mal každého obiehať cez protipruh, tak cesta mi netrvá 1,5h ale tak 2-2,5h určite a to bola pomerne riedka doprava. Čo to bude ráno a večer v dopravnej špičke?
19.06.2021 - 15:37:02
11
Jano1987, nuž, neostane ti nič iné, než vyraziť kvôli tým škaredým a hnusným cyklistom o tú hodinu skôr :-) :-) :-)
19.06.2021 - 15:43:29
06
V Piestanoch a okoli jazdia bicykle od nepamati a miestni si vacsinou zvykli... A ak sa ponahlas, tak mozes ist po dialnici.. Jano1987
19.06.2021 - 15:51:38
02
Jano1987 včera si sem dával link na opitých cyklistov tak aby to bolo vyvážené: https://www.topky.sk/cl/10/2136019/FOTO-Tragedia-pri-Zlatych-Moravciach--Po-kolizii-s-autom-zahynul-cyklista---43---vodic-usiel-
19.06.2021 - 17:06:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up