Veď hej. Ak spôsobím škodu, musím ju nahradiť. To už je viac o charaktere daného človeka, ak nechce škodu nahradiť.
Len nie všetko sa musí riešiť cez PZP, lebo práve Tvoja teta mala smolu a k náhrade poškodenia sa žiaľ nedostala.
A ak sa nemýlim, tak pri poistení nehnuteľnosti/domácnosti je možnosť pripoistenia zodpovednosti, ktoré takéto škody spôsobené zo strany cyklistu vie nahradiť.
27.07.2021 - 10:43:35
01
Jano1987 napísal:
Srnka za to nemôže. Tam s tým človek nemá problém nemá. Ale ak spôsobí škodu druhý účastník cestnej premávky, mal by niesť zodpovednosť.


Zodpovednosť predsa nesie už dnes (narozdiel od srnky). Ty navrhuješ aby ju ebiker niesol aj formou PZP. Klasický cyklista alebo chodec takúto zodpovednosť niesť nemá?
27.07.2021 - 10:47:12
02
tr3mp napísal:
Zodpovednosť predsa nesie už dnes (narozdiel od srnky). Ty navrhuješ aby ju ebiker niesol aj formou PZP. Klasický cyklista alebo chodec takúto zodpovednosť niesť nemá?


ty asi netusis co je PZP ... PZP ti ziadnu zodpovednost nepridava, zmyslom PZP je prenesenie náhrady skody zo zodpovedneho vinnika na poistovnu
PZP vzniklo preto, aby sa zamedzilo prave takym pripadom ako vyssie, v oblasti, kde je vysoka pravdepodobnost sposobenia skody nemajetnym ucastnikom ...
27.07.2021 - 10:53:59
01
Ja som za to, aby ju niesli všetci. V zahraničí sa uvažovalo, že pre cyklistu čo má aj auto by sa nemenilo nič, že by sa to vzťahovalo aj na bicykel. Veľa ľudí zabúda aj na to, že z PZP sa nehradia len škody na aute, ale aj prípadné zranenia chodcov/cyklistov.

PZP chráni poškodenú osobu, aby nemusela 10 rokov ťahať peniaze od niekoho, kto ich nechce zaplatiť, alebo nemôže.
27.07.2021 - 11:32:00
01
Ja mám poistenie zodpovednosti za škodu, už takto poisťovňa preplatila asi 2000€, čo som ako cyklista zrušil zrušil auto...
27.07.2021 - 12:14:25
00
Poistenie je základ. Moje poistenie zodpovednosti zamestnanca (hovorovo poistka na blbosť) tiež už vykryla peknú čiastku neraz. Poistenie domácnosti zatiaľ len nejaké spotrebiče, chvalabohu
29.07.2021 - 09:37:16
01
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/pravidla-silnicniho-provozu-velka-britanie-bezpecnost-chodci-cykliste-doprava.A210730_124502_automoto_taj
30.07.2021 - 16:18:32
00
Moj nazor len kratko. Zodpovednost za svoje konanie kazdy nesieme ci chceme alebo nie. Tvarime sa totiz ze tu mame pravny stat. Ci sa k tomu niekto postavi celom, alebo bude utekat, bude sa nutne s nim sudit a vymahat nahrady je uz vec kazdeho chrbtovej kosti. PZP ale podla ,mna nie je spravny krok. Mam 3 auta a 1 motorku. Na PZP som zaplatil tisice a v zivote som nemal jedine plnenie. Preco ma clovek ako ja ladovat peniaze do krka poistovne, ked zjavne nesposobuje skody. A to iste zdravotka, socialka .,.... v zivote neuvidim to co som tam nalial. A to len pre to, ze sa staram o seba a svoje zdravie. Tak platim na tych co sa nestaraju. Poistenie je zlo z ktoreho prekvitaju len poistovne.

A este jedna kalkulacia k havarijke. Mam doma porsche boxter S 2004 jeho trhova hodnota je okolo 20000E jeho poistna cena je 84 000E (cena sa urcuje z nove auta) a v pripade rozbitia na totlaku mi bude uhradena jeho zvyskova cena podlas poistovne 3500E lebo je to skoro 20 rokov stre auto a p[odla poistnych tabulik tak straca hodnotu, bez ohladu na jeho skutocny stav. Cize mopje rocne poistne pri havarijke je skoro na urovni ktoru mi vyplatia v pripade totoalnej skody na vozidle. No nekup to!


Naposledy upravil Kenai dňa 03.08.2021 - 12:31:24, celkovo upravené 2 krát.

03.08.2021 - 12:26:15
00
Nazýva sa to solidarita a v značnej miere je na tom postavená civilizovaná spoločnosť.
03.08.2021 - 12:29:14
02
JJ solidarita nahradila vychovu. Namiesto toho aby sme ludi motivovali k zodpovednost a starostlivosti o seba, ubezpecujeme ich ze mozu fajcit pit a nestarat sa o seba, lebo niekto na nich prispeje.
03.08.2021 - 12:32:40
03
Napr takej ze pravfepodobne dosledkom znecistenia (napr aj od "tvojich" aut) mam alergicku astmu a aby som nezdochol potrebujem brat lieky a mat nejaky lekarsky dohlad/treatment?
04.08.2021 - 08:51:35
00
Ano, moje auta toho znecistia strasne vela, ked v sucte na nich najazdim 3000km za rok a najnovsie z nich ma 12 rokov. Podla priemeru by som uz mal mat minimalne 6 aut kupenych za ten cas a tieto by mali niekde hnit na vrakovisku. Skor by si mal vinit travy a pele najlepsie ich vyhladit, zdanit, aleob pokutovat. Pozri si korelaciu medzi poruchami imunitneho systemu (aj astma) a ockovanim novorodencov.... len tak pre zaujimavost. Ale samozrejme to je na tebe, comu to pripises. Tiez mi diagnostikovali astmu a alergiu na skoro vsetko. Keby som v tedy bral lekarov vazne, asi dopadnem ako ty. Nastastie o 20 rokov neskor, pretlkania sa po svojom, som pri opakovanom teste nemal reakciu na nic okrem paliny a aj to podpriemernu. Momentale mam alergiu len na ludi co si vlastnu flustraciu vybijaju na ostatnych.
04.08.2021 - 10:46:51
01
3000km za rok tu a v inych prispevkoch pises stovky tisic az miliony najazdenych km :)

Pan korelacia a kauzalita
04.08.2021 - 12:47:15
03
u mňa na súkromných autách tak 6-8 tisíc km ročne (asi ako na bikoch) ... no na služobnom cca 25+ tisíc ročne ... Služobné nevyužívam na súkromné účely.
Takže človek môýe mať najazdených celkovo pár 100 tisíc km a na súkromných ibá "pár" km
04.08.2021 - 12:57:09
10
ono je to take zaludne, vsakze, ale co ja mam z toho ze ty/on ste najazdili 100-ky tisic km aj ked to je pracovne? V niektorych pripadoch aspon tovar co si kupim, ovsem nie v jeho pripade (army shop-u a volajakeho "survival" zazitku ci co to mal na svojom profile)....
Inak povedane, tie km najazdil primarne kvoli sebe a svojej vyplate, nie kvoli mne, a teda to je to co z mojho pohladu je pre MNA zaujimave lebo to potencialne negativne vplyva na MOJ zivot, a dana osoba by sa rada "zbavila" zodpovednosti za tento negativny vplyv. Ovsem dalo by sa to iste spravit inak, napr. zaviest dan zo skodlivin, co ma ale svoje tazkosti.

Navyse, ako "zodpovedne" je mat 3 auta a 1 motorku, ked, vyroba auta vypusti tolko skodlivin ako jeho prevadzka +- autobus, a teda pri jeho uvadzanom najazde je to asi aj vyrazne viac a navyse (*3auto + *1 motorka). A nehovoriac o tom, ako sa tu minule rozculoval o korelacii medzi cenou a ekologickou zatazou, a hen 84k/20k/3.5k porschatkom sa tu chvali...

cele by to bolo pre mna irelevantne, keby tu tento clovek furt nepisal veci typu: "ja som genialny, vy ostatni ste nic nevediaci. Co vyhovuje mne to musi vyhovovat/fungovat pre kazdeho. Co si myslim ja, to je spravne a nijak inak to nemoze byt"...
04.08.2021 - 13:44:01
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up