Kontext nikoho nezaujíma, zákon jasne definuje, čo je a nie je dovolené. Ale ďakujem za potvrdenie, že niekto odviedol diletantskú robotu.
29.11.2021 - 10:33:18
02
Už som nechcel, ale predsa len zareagujem, nedalo mi, lebo pobavilo: jasné, Jano z Bratislavy prišiel na to, že legislatívny odbor ministerstva urobil diletantskú robotu :-) . Už táto myšlienka sama o sebe je zábavná, nehovoriac o tom, že evidentne si s legislatívcami z MV nikdy nebol v kontakte, pretože oni sú všetko iné, len nie diletantni. Už som s nimi na zopár pripomienkových konaniach a konzultáciach sedel, oni sú iná klasa ako my tu na internetoch.

Ale kľudne si ži na svojej planéte, doprajem ti ju.
29.11.2021 - 10:43:51
02
Jano je druhy Kenai, len kazdy si ide to svoje :)
29.11.2021 - 11:07:54
02
Jaroh máš môj obdiv akú máš trpezlivosť komunikovať takym exotom.
29.11.2021 - 11:10:58
01
Pardón, ospravedlňujem sa, máte pravdu. Bicykel nie je vozidlo. Takže v tomto kontexte pre cyklistu neplatí červená, STOPka, Daj prednosť v jazde. Lebo zákon to definuje pre vozidlá, čo sú vlastne autá podľa tejto logiky. Celý život som sa mýlil, idem vrátiť vodičák. Preto už chápem, že prečo cyklisti jazdia na červenú, nezastavujú na STOPke, neriešia Daj prednosť v jazde.
29.11.2021 - 11:16:49
02
tak potom ja nie som cyklista, lebo stojim na cervenu, davam prednost jazde a aj vsetko ostatne podla pravidiel cestnej premavky :)
29.11.2021 - 11:18:41
01
Zaujímavý pohľad na vec: https://blog.sme.sk/drahovsky/auto-moto/zakon-o-bocnom-odstupe-medzi-vozidlom-a-cyklistom-dopadol-ako-na-slovensku
29.11.2021 - 12:01:57
23
Dakujem Pali65, prinosne, aj diskusia pod ukazuje nezmieritelne postoje oboch extremistickych skupin. Za mna, budem parafrazovat (som aj vodic aj cyklista a obcas aj chodec), ked je niekto hulvat, tak sa tak bude spravat v ktorejkolvek z tychto pozicii. Zjavne nedokonalosti a chyby tejto novely len nahravaju roznym vykladom (a ukazuju, kto tentokrat silnejsie zaloboval, eesp ako to u nas chodi). Vkladam aku-taku nadej do pravnikov PR (prezidentky).
29.11.2021 - 17:32:49
00
@MArli, nie sú tam žiadne zjavné nedokonalosti a chyby.
29.11.2021 - 17:36:30
01
Jaroh napísal:
Marli, v pôvodnom návrhu bolo "iných vozidiel", niekde v procese prípravy to vypadlo, neviem, či úmyselne alebo nie. V kontexte ostatného textu je jednoznačné, že sa to netýka bicyklov, ale hej, škoda, že to vypadlo, bolo by to jednoznačnejšie.

EDIT: Tak som sa práve dozvedel, že to "iných" vyhodili legislatívci na ministerstve vnútra, lebo že je to nadbytočné slovo. Asi vedia, čo robia ...

Dakujem, specialne za edit zo zakulisia. Vidis, jeden myslel a vymyslel...
Bud nevedia,co robia, alebo je to zamer? Neviem. Netrufam si posudit. Obe zle. Kazdopadne maju o budúcu prácu postarane (alebo aj ich nasledovnici a ini pravnici).
29.11.2021 - 17:38:41
01
Pockam, aky bude dalsi pribeh (osud/priebeh) tohto novelizovania, pokusim sa zdrzat dalsich komentarov.
29.11.2021 - 17:41:47
02
Nebude Jano1987 Drahovsky? Celkom sa ich nazory na ten "rozsiahli pozmenovaci navrh bez pripomienovania" zhoduje. Drahovsky sa rozumie "odbornym veciam"? Ci tiez nie?
29.11.2021 - 17:52:18
01
Nie, nie som Drahovsky.
29.11.2021 - 18:23:17
01
Uz datum narodenia (ak to je ono) napoveda,ze nie ;)
29.11.2021 - 22:05:36
00
Jaroh napísal:
Pozri, je mi úplne jedno, že sa nevyznáš v odborných veciach a napriek tomu vypisuješ na internety. To je tvoja vec a tvoja vizitka, máš na to právo, ktoré (niekedy s pobavením) rešpektujem a niekedy ti (tiež s pobavením) aj odpoviem.
Ale aby si ma verejne obviňoval, že klamem, to je cez čiaru a nemám potrebu s takým človekom komunikovať.


Unika ti bohuzial zasadny fakt. Zakony su pre beznych ludi a kazdy obcan sa v nich musi vediet orientovat. Ak to tak nie je, mame but debilnych obcanov, alebo debilnych zkonodarcov, ale s najvacspou pravdepodobnostou oboje.

Povedz mi, na co je dobra pravna uprava, ktoru nechapu ani ludia zaujimajuci sa dlhodobo o poroblematiku, nie to bezny ucastnik cestnej premavky ?
01.12.2021 - 13:36:46
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up