Pri zjazdových disciplínach je zodpovedný ten čo prichádza zvrchu. Mal by ísť takou rýchlosťou aby dokázal korigovať smer, prípadne zastaviť.

Ale ak neni vidno križovatky, bolo by dobre tieto označiť.
03.09.2019 - 21:09:46
01
Podľa mňa je odpoveď úplne jednoznačná - na vine ten bajker, ktorý križuje asfaltku:
Zákon 8/2009 o cestnej premávke:
§ 21 Vchádzanie na cestu
(1) Pri vchádzaní na cestu z miesta mimo cesty, z poľnej cesty, z lesnej cesty, z cestičky pre cyklistov, z obytnej zóny alebo z pešej zóny vodič je povinný dať prednosť v jazde vozidlu idúcemu po ceste.
03.09.2019 - 21:14:40
04
Otazkou je ci vychadzal z lesa z nejakeho turistickeho chodnika alebo z nespevnenej lesnej cesty.
Aj tak si myslim ze prednost maju ti, ktori idu po spevnenej lesnej ceste (z Kamzika na Zeleznu) pred tymi iducimi z nespevnenej lesnej ceste...zvaznica a pod.
Príloha:
kamzik-zelezna studnicka.JPG
kamzik-zelezna studnicka.JPG 288.75 KiB thumb_up0thumb_down




Na základe normy STN 73 6108 „Lesná dopravná sieť“ sa lesné cesty delia na:
* lesné cesty 1. triedy – odvozné cesty (1L), cesty so spevnenou vozovkou s tvrdým povrchom,
vyhovujú celoročnému odvozu dreva,
* lesné cesty 2. triedy – odvozné cesty (2L), cesty s pomiestne spevneným povrchom, vyhovujú
sezónnemu odvozu,
* lesné cesty 3. triedy – priblizovacie cesty,
* technologické komunikácie a zariadenia - linky slúziace na vyťahovanie dreva z porastu, bez
spevnenia povrchu a zemných prác
03.09.2019 - 21:22:07
00
Ked nejdes podla stravy tak pribrzdis aj na tej asfaltke a aj na tej lesnej ked sa blizis ku krizovatke ... ale ak si na segmente tak ziaden ohlad predsa brat nebudes :P
03.09.2019 - 21:31:36
02
Jaroh Vidíš, na tento paragraf som úplne zabudol. Myslím, že by tu šiel aplikovať.
init Bolo to niekde v tej ľavotočivej serpentínke, najskôr prešiel z môjho pohľadu zprava na tú "skratku" cez lúku, z nej sa pustil niekam do lesa a potom znova križoval cestu zľava. A tam určite žiadne oficiálne traily ani turistické chodníky nie sú (najbližšie je červená značka po ktorej ide SNPčka ale tá tú asfaltku vôbec nekrižuje.
03.09.2019 - 21:39:07
00
cibojak napísal:
Jaroh Vidíš, na tento paragraf som úplne zabudol. Myslím, že by tu šiel aplikovať.
init Bolo to niekde v tej ľavotočivej serpentínke, najskôr prešiel z môjho pohľadu zprava na tú "skratku" cez lúku, z nej sa pustil niekam do lesa a potom znova križoval cestu zľava. A tam určite žiadne oficiálne traily ani turistické chodníky nie sú (najbližšie je červená značka po ktorej ide SNPčka ale tá tú asfaltku vôbec nekrižuje.

Mýliš sa je tam "C"-čko, ktoré pokračuje na päťbojársky trail (ak som správne pochopil miesto)
03.09.2019 - 21:45:59
01
Nie nie, kúsok vyššie to bolo, z takého úzkeho chodníčka, akých tieto lesné asfaltky križuje množstvo a určite sa nedá každá ustriehnuť za jazdy.
Príloha:
kmzk.jpg
kmzk.jpg 77.45 KiB thumb_up0thumb_down

03.09.2019 - 21:58:53
00
Jaroh napísal:
Podľa mňa je odpoveď úplne jednoznačná - na vine ten bajker, ktorý križuje asfaltku:
Zákon 8/2009 o cestnej premávke:
§ 21 Vchádzanie na cestu
(1) Pri vchádzaní na cestu z miesta mimo cesty, z poľnej cesty, z lesnej cesty, z cestičky pre cyklistov, z obytnej zóny alebo z pešej zóny vodič je povinný dať prednosť v jazde vozidlu idúcemu po ceste.


Odkial beries istotu, ze spominana asfaltka v lese je ucelova komunikacia a vztahuje sa nu zakon o cestnej premavke?
Paradoxne samotny § 21 nepriamo vylucuje lesne cesty (bez ohladu na povrch) z posobnosti tohto zakona.

Zákon 8/2009 o cestnej premávke:
§ 1
Predmet úpravy
Tento zákon upravuje pravidlá cestnej premávky, práva a povinnosti osôb v súvislosti s cestnou premávkou, pôsobnosť orgánov verejnej správy na úseku organizácie riadenia cestnej premávky, vedenie vozidiel, evidenciu vozidiel a správne delikty za porušenie tohto zákona.

§ 2
Vymedzenie základných pojmov
(1) Cestnou premávkou na účely tohto zákona sa rozumie užívanie diaľnic, ciest, miestnych komunikácií a účelových komunikácií (ďalej len „cesta“) vodičmi vozidiel a chodcami.
03.09.2019 - 23:19:59
02
Ublizenie na zdravi = zavinenie bude posudzovat znalec z odboru cestnej dopravy (vzhladom na podstatu deja, charakter cesty/miesta je nepodstatny) a bude sa zistovat ktory kus siel ako vacsi kus...
Podobne, ako ked ta na lyziarskom svahu zvalcuje daky expert.
04.09.2019 - 12:38:53
00
Na lyziach je vinny predsa vzdy ten vzadu a na krizovatkach zjazdoviek je vzdy cedula
04.09.2019 - 13:12:24
01
Palo TT napísal:
Odkial beries istotu, ze spominana asfaltka v lese je ucelova komunikacia a vztahuje sa nu zakon o cestnej premavke?
[/i]


Nemám istotu, nie som Bratislavčan, tak som predpokladal, že reč o ceste "z Kamzíka smerom na Železnú" je o normálnej verejnej komunikácii, na ktorej platí zákon o premávke. Nie je?
04.09.2019 - 16:21:09
00
1. Ako je to s mramorovym schodiskom pred meststkym uradom a podobne? Moze sa zjazdovat aj keby stali pri mne mestski policajti? A ked sa spustim a odlupne sa kvoli otrasu dlazdica a potom ju este niekto slohne ale na mna budu svedkovia ze som ju poskodil.
Zatial sa mi to nestalo. Po schodoch nejazdim. Netreba si nicit tlmic a kolesa. To je zabavka pre bmx deti co nemaju v dosahu pumptrack.

2. Ked sa rozbehnem a niekto pojde tesne za mnou, lebo bude mysliet, ze tadial sa da prejst, ked tadial idem a mne sa podari skok a on spadne a zrani sa?

To sa mi takmer stalo cez vikend. Siel som po cyklotrase a na jej konci krizivatka a dochodkyna na liberte. Nesli ziane auta, tak som sa rozbehol rovno, za mnou ma nasledovala dochodkyna.
Ja som presiel na parkovisko, ale nevsimol som si schody a zastavit sa nedalo. Rovny zjazd pre bicykle a kociky bol vedla. Na fulle som to dal. 10m za schodami som si uvedomil, ze sla za mnou dochodkyna. Otocim sa a nastastie tesne zabrzdila. Nevsimol som si schody a ona ich tiez nevidela a mozno ze kvoli mne ci uz pre vyhlad, alebo ze mi verila a myslela, ze viem kadial idem a nasledovala ma, i ked ma tiez predvidat. Etika hovori upozornit za mnou ludi na nebezpecenstvo a nie ze by som zjazdom presiel v 40km/h uzkou strbinou a za mnou by si ju dalsi kvoli mne nevsimol a narazil by. Ja radsej nejazdim tesne za niekym, ani na cestaku, aby sa mi lahsie islo.
04.09.2019 - 18:46:35
00
Hosť napísal:
... a zastavit sa nedalo..... nastastie tesne zabrzdila..

hmm, tak liberta ma lepsie brzdy ako tvoj full :D
04.09.2019 - 18:50:45
04
Ona sla pomalsie a ja som si schodov vsimol az ked som bol 1/4 kolesom za okrajom schodu. Uplne splyvali s cestou a horozontom za schodmi. Mali taky uhol ze to do poslednej chvile vyzeralo ako rovina. Ona z krizovatky vystartovala prva este prv ako som prisiel na krizovatku. V polke krizovatky som ju obehol a za krizovatkou schody.
04.09.2019 - 19:53:25
00
Nic ti nediktuje upozornovat ludi za sebou na mozne nebezpecenstvo. Ti maju praveze povinnost dodrziavat bezpecnu vzdialenost.
04.09.2019 - 20:05:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up