šogi Co sa tyka uslej mzdy, tak zrejme mi budu dorovnavat zvysnych 45% z platu, ktory som stratil pocas PN, nakolko od socialky som dostaval iba 55%. Malo by to ist z PZP vinnika, iba tolko zatial viem, mudrejsi budem, az ked to bude realne vyplatene. Predpokladam, ze z prace Ti dali denny priemerny zarobok za predchadzajuci kvartal daneho roka, v ktorom sa Ti uraz stal, aby uslu mzdy vedeli vypocitat.

Co sa tyka dlzky vysetrovania, uz mi je v podstate jedno, ako sa to bude dalej natahovat a vyvijat sa (rezignoval som). Dolezite je, ze som relativne v poriadku, bicykel je pripraveny na sezonu a mozem zase jazdit :)
03.04.2013 - 20:32:03
00
Ahoj, ano tak ako pises, dostaval som PNku zo socialky a potom som si uplatnovat z PZP vinnika uslu mzdu podla denneho vymeriavaceho zakladu potvrdeneho od zamestnavatela, na 100% sa clovek nedostane, ale...aspon nieco, lepsie ako drot do oka ;)
04.04.2013 - 07:58:51
00
Ist skusat cez obciansky dorovnanie straty je riziko a ak by som prehral (lebo podla zakona som nejakym % odskodneny, i ked je to hlboko za realnou uslou mzdou, ktoru som vydokladoval od zamestnavatela), nahodou by mi dali platit trovy a jeho pravnika...tak prerobim aj gate.
Keby som aj vyhral a taha sa to roky, za pravnika zaplatim tolko co nevysudim.

Vygooglit sa da kopec pravnikov/spolocnosti, ktore sa zivia riesenim podobnych veci za proviziu zo sumu ktoru takto ziskaju, otazka je preco to nevyskusat.
04.04.2013 - 08:38:47
00
Vidis šogi, ja som si naivne myslel, ze mi to dorovnaju do 100%, aspon viem, ze nemam mat velke oci :)

PaloTT: ja to mam dohodnute s pravnikom, berie si % z vysudenej sumy. Pre mna tie % nie su az take zle.
04.04.2013 - 19:34:56
00
Odpoved je jednoducha. Nic nie je zadarmo, tieto firmy to robia za podiel z vymozenych penazi. Ak pojdes do nepreverenej firmy, v extremnom pripade sa Ti moze stat to, ze nespravia nic a Ty prides este aj o 20-30% toho (standardna taxa), co by si dostal z PZP aj tak. Preto by som do neoverenej firmy nesiel. Tieto firmy zvycajne prave preto idu iba sporov kde bude odskodne z PZP, pretoze tam je istota zisku.
Co sa tyka sudneho sporu s vinnikom, je to strata casu, pokial mal platne PZP, nie je sanca od neho nic vysudit, nakolko jeho zavazky v plnej miere prebera poistovna. Jedine, co sa da od takeho cloveka vysudit, su nepriame skody tj nemaju priamy suvis s nehodou, ale napriek tomu vznikli v jej dosledku. Napriklad, chlapik vas zrazi 2 dni pred dovolenkou a Vy kvoli neskoremu stornu pridete o 50% ceny zajazdu. Toto z PZP preplatene nie je a treba si to v sudnom spore vysudit od vinnika. Skody priamo z nehody si treba narokovat priamo od poistovne. Tu plati len jedno, poistovna nevyplati nic navyse, pricom zneuzije vsetku vasu nevedomost. V prvom kole Vam daju asi najnizsi odhad, aky len dufaju, ze akceptujete. Je to taky box, prve kolo je otukavanie, ak suhlasite s tym, co navrhnu, vyhrali. Preto sa treba odvolavat, argumentovat vecne, co sa Vam nezda. Oni musia na vsetko reagovat, zaroven zistia, ze sa Vas tak lahko nezbavia a prichadza casto rozumnejsia ponuka. Mnohy argumentuju, ze poistovne perfektne vedia, ako vyuzit zakony, aby dali co najmenej a neda sa s nimi vyhrat. To je ciastocne pravda, ale poistovne zaroven maju aj slabost a tou su uradnici. Ti nie su moc motivovany a casto sa im stava, ze nieco zapatrosia, zabudnu nejaky termin alebo neodpovedia. Vsetky tieto chyby sa zas daju vyuzit proti poistovni, pricom je fakt, ze cim viac s poistovnou komunikujete, tym je vacsia sanca, ze nieco pohnoja, co mozete vyuzit vo Vas prospech a zvysi to odskodne z minima, ktore ponuknu na zaciatku. Takisto treba vytiahnut vsetko co mate vo svoj prospech. Ak mate z nehody oskrete tretry, dieru v tricku, hocico, treba to nahlasit, nie si povedat, ze ved to za to nestoji. Treba ponahlasovat vsetko, co sa poskodilo, nech je to aj poskrabany lak. Pre Vas je to skoda a treba si narokovat odskodnenie. Opakujem, zaklad je, ze poistovna musi vediet, ze Vam nezapcha usta prvou ponukou. Vzdy sa odvolajte a napiste vsetky argumenty, co Vas napadaju, preco ma byt odskodne vyssie. Hociktory, co nedokazu absolutne spochybnit potom vyuzite Vo svoj prospech, a pripajajte chyby, ktorych sa dopustili pri komunikacii s Vami, napr, ze odpovedaju neskoro, neodpovedaju na konkretne otazky atd. Majte na mysli to, ze nemate co stratit, pretoze oni ponuku, co vyratali, uz znizit nemozu (uz to uznali za skodu), odskodne moze len stupnut, ak sa objavi argument vo Vas prospech.
04.04.2013 - 19:55:56
00
.


Naposledy upravil roxor221 dňa 15.05.2013 - 20:03:09, celkovo upravené 3 krát.

15.05.2013 - 12:47:45
00
Ked si nedal znamenie o zmene smeru jazdy, nie je o com. Vodic iduci za Tebou nemal ako tusit, ze si o 3 sekundy zmyslis vrhnut sa mu pod kolesa s cielom ukoncit svoj zivot. Takze bud rad, ze zijes, a nabuduce si spomen, ze nikto Ti necita myslienky a treba vodicom okolo dat zrozumitelne a vcas najavo svoj zamer odbocit/zmenit smer jazdy/skrizit im jazdnu drahu.
15.05.2013 - 13:21:30
00
A co by si s tym ako chcel robit, ked si sa przinal, ze to je Tvoja vina ?
15.05.2013 - 13:24:15
00
fuu, predstav si ze si vodic a stane sa ti nieco take...
15.05.2013 - 13:27:16
00
,


Naposledy upravil roxor221 dňa 12.01.2014 - 19:05:01, celkovo upravené 1 krát.

15.05.2013 - 13:28:46
00
no ved jasne,,vodicovi samozrejme nechcem sposobit ziadne problemy,,ale tak bicykel by preplatili zo zakonnej poistky on by nedal nic
15.05.2013 - 13:29:50
00
neverim vlastnym ociam, co citam.
15.05.2013 - 13:35:57
00
to by musel byt za nehodu zodpovedny on, to by tiez znamenalo, ze bude mat natahovacky s policiou....
no a teraz si zober taku situaciu, ze by si ho do toho prasproste namocil a on by mal v aute kameru
15.05.2013 - 13:38:20
00
Vsetci ti pisu spravne, spravil si chybu a bolo by blbe to teraz hodit na toho vodica. Ale...

Zakon 8/2009, § 19, Odbočovanie, ods. 6:
Vodič odbočujúci vpravo je povinný dať prednosť v jazde cyklistovi idúcemu rovno. Pri odbočovaní doľava vodič motorového vozidla nesmie ohroziť cyklistu odbočujúceho vľavo.

Vodic auta by mal ratat s kazdou blbostou a zvlast u cyklistov. Ak si siel v jazdnom pruhu smerujucom vlavo, vodic mohol predpokladat, kam pojdes aj bez tvojej smerovky. Ak si to strihol necakane a neukazal si smer svojej jazdy, mas ponaucenie. Priznal si si svoju chybu. Mohol by si svoje priznanie vziat spat s tym, ze si bol v soku, ale to by si bol riadnym chrapunom. Aj preto jazdim s kamerkou v aute.


Naposledy upravil jfab dňa 15.05.2013 - 13:44:10, celkovo upravené 1 krát.

15.05.2013 - 13:42:11
00
postav sa s autom do praveho pruhu a ked skoci zelena skus odbocit vlavo a potom cakaj co sa stane
15.05.2013 - 13:43:07
00
keyboard_arrow_up