Zaradit sa k lavemu okraju vozovky pred odbocenim vlavo by ma nikdy nenapadlo. Neviem si predstavit sposob prejazdu krizovatkou. Ak tam bol odbocovaci pruh, tak mal pred krizovatkou stat v tomto pruhu na jeho pravej strane. Zatial sa u nas jazdi vpravo a ak tomu nebrania ziadne okolnosti, tak pri pravom okraji vozovky (prava cast odbocovacieho pruhu) a to aj vtedy, ked odbocujeme vlavo.
15.05.2013 - 16:02:59
00
Konecne som sa dockal rozumnej odpovede -WT- dakujem
15.05.2013 - 16:06:06
00
Jfab keby to zalezalo na tom prvom obrazku tak som nevinny :D neviem ci som vybocil 15cm
15.05.2013 - 16:08:20
00
ak je to iba odbočovací pruh, tak samozrejme sa držať na pravej strane, ale ak je to aj priebežný pruh, takže môžu ísť aj rovno, tak to si moc neviem predstaviť dať priestor vozidlám aby ťa mohli obehnúť zľava potom sa snažiť odbočiť doľava, to ťa už všetky tie zvery začnú obiehať, ak za tebou nezastaví niekto a nechá ťa odbočiť, ja vždy pred križovatkou, ktorá má iba jeden pruh, prejdem na ľavú stranu pruhu, tak aby pri odbočovaní doľava sa vedľa mňa zľava už nemohlo napchať vozidlo idúce rovno ale mohlo ma obísť už z pravej strany, prakticky tak isto ako autom, tiež sa zaradíš bližšie k stredovej čiare, počkáš kým prejdú vozidlá idúce oproti a ak je cesta dosť široká, ostatní ťa medzi tým obiehajú vpravo


Naposledy upravil -WT- dňa 15.05.2013 - 16:20:34, celkovo upravené 2 krát.

15.05.2013 - 16:08:38
00
Kamov ked budem jazdit ako ty po Komaranoch,Cicave,Merniku,Kručove a podobne,,tiez budem opatrny,,bol som totiz vo vacsej premavke jak mas vo VT okrese
15.05.2013 - 16:15:28
00
Jfab keby to zalezalo na tom prvom obrazku tak som nevinny :D neviem ci som vybocil 15cm

Na akom prvom obrazku? Kde? Ukaz mi ho.
15.05.2013 - 16:56:13
00
Zaradit sa k lavemu okraju vozovky pred odbocenim vlavo by ma nikdy nenapadlo. Neviem si predstavit sposob prejazdu krizovatkou. Ak tam bol odbocovaci pruh, tak mal pred krizovatkou stat v tomto pruhu na jeho pravej strane. Zatial sa u nas jazdi vpravo a ak tomu nebrania ziadne okolnosti, tak pri pravom okraji vozovky (prava cast odbocovacieho pruhu) a to aj vtedy, ked odbocujeme vlavo.

V odbočovacích pruhoch sa zásadne staviam do jeho stredu aby auta za mnou sa ma nepokúšali v križovatke obiehať.
15.05.2013 - 17:51:48
00
http://www.zachranari.sk/Default.aspx?catID=370




prvy
15.05.2013 - 17:56:39
00
roxor, s tebou je tazka debata. Mna nezaujima obrazok z netu, ale miesto, kde sa ti to stalo s popisom. Ale nechaj tak, uz ma to nezaujima, povedal si toho o sebe viac, nez si mozno chcel.

milos21, vyzera to ako dobre riesenie, ale radsej zostanem pri svojej opatrnosti na chodniku.
15.05.2013 - 18:24:32
00
Na akom prvom obrazku? Kde? Ukaz mi ho.






co si sa pytal ?

a ze som o sebe napisal viac ako som chcel ? nebud smiesny :D
15.05.2013 - 18:29:06
00
miesto s popisom je uz zbytocne,,hovoril som s dopravnym policajtom,,cize uz ma nezaujimaju niektore blbe naražky,,dik za tie normalne
15.05.2013 - 18:31:54
00
Zaradit sa k lavemu okraju vozovky pred odbocenim vlavo by ma nikdy nenapadlo....

lavy okraj tvojho pruhu, nie vozovky.
Pokial nie je ziadny odbocovaci pruh, tak najneskor na hranici krizovatky som pri odbocovani dolava uz zaradeny na lavej strane svojho pruhu. Je to analogia situacie zaradenia sa do odbocovacieho pruhu pred krizovatkou, pokial existuje.
Tiez na cervenej na krizovatke (bez odbocovacieho) by mi nenapadlo stat vpravo, pokial chcem ist dolava. Prave stanie vlavo je jasny signal vodicom, kam idem.
Nepriamo je to napisane aj tu http://www.zachranari.sk/Default.aspx?CatID=383
( presunúť do ľavej časti svojho pruhu)
15.05.2013 - 23:12:17
00
To vsetko beriem, tak by to malo byt a pre mnohych vodicov aj dobrym signalom o umysloch cyklistu. Len predsa cestnych hajzlikov je prilis vela, aby som takto riskoval.
16.05.2013 - 09:19:27
00
lavy okraj tvojho pruhu, nie vozovky.
Pokial nie je ziadny odbocovaci pruh, tak najneskor na hranici krizovatky som pri odbocovani dolava uz zaradeny na lavej strane svojho pruhu. Je to analogia situacie zaradenia sa do odbocovacieho pruhu pred krizovatkou, pokial existuje.
Tiez na cervenej na krizovatke (bez odbocovacieho) by mi nenapadlo stat vpravo, pokial chcem ist dolava. Prave stanie vlavo je jasny signal vodicom, kam idem.
Nepriamo je to napisane aj tu http://www.zachranari.sk/Default.aspx?CatID=383
( presunúť do ľavej časti svojho pruhu)


Nuž, ja toto vôbec neriešim a stojím či jazdím v takých prípadoch v strede príslušného pruhu. Šofér nemá možnosť ma predbehnúť a teda zraziť (teda pokiaľ ma nechce nabrať zozadu, čo iste nechce, lebo by som mu odrel lak a preliačil kapotu :-) ).
16.05.2013 - 09:24:15
00
Dnes KONECNE vysetrovatel postupil moj pripad prokuratorovi, do 2-och tyzdnov by to malo byt definitivne uzavrete. Ked prokurator jasne oznaci vinnika (co aj podla spisu je jasne, kto je vinnik), poistovna zacina konat.
20.06.2013 - 17:24:24
00
keyboard_arrow_up