sogi - tak jak pise canopus, nemohol by si toho vodica zazalovat priamo ty? ci by to bolo moc drahe? neviem
testne oznamenie moze podat aj tretia strana,rodina,kamarat a z toho by sa nevyvliekol tak lahko,navyse ty by si bol ako svedok=obet a nie nejaky prisediaci na sude
12.01.2013 - 18:36:33
00
Chystam sa stretnut s inym pravnikom ako mam, snad to prinesie nejake ovocie.
Asi nie nadarmo sa vravi, kolko pravnikov, tolko vykladov zakona ;)
07.02.2013 - 07:07:16
00
vyraz pravny stat je len fraska......uz len pikoska > na sude, ked bolo pojdednavanie....policia "musela" zo zakona podat trestne oznamenie za ublizenie na zdravi kedze ma zrazil, cize ja som "nezaloval" a preto na sude som nemal pravo vypovedat a reagovat na klamstva, ktore panko na sude vo svojej vypovedi uviedol (paradox je, ze ziadne zvasty o krivej vypovedi a prisahe vypovedat pravdu na sude neodzneli..tak asi nebol pod prisahou...neviem)....neskutocne, ked som chcel reagovat, sudca ma poslal do **** ze nie som ucastnik konania,


Ked policia/vysetrovatel podava trestne oznamenie (lebo podla zakona to musi urobit), tak defaultne ti ponukne podpisat (dobrovolne) vyhlasenie o vzdani sa prav poskodeneho (osobna skusenost). Takyto ukon sa spomina tu: http://www.epi.sk/EShop/Images/STPK06MON001.pdf bod 7.
To si im podpisal? Ale netusim to akej mieri to oplyvni veci, ktore spominas.
07.02.2013 - 08:06:25
00
Drzim palce šogi, nech Ti zmena pravnika pomoze ;)

PaloTT: zaujimave citanie
07.02.2013 - 09:23:41
00
....To si im podpisal? Ale netusim to akej mieri to oplyvni veci, ktore spominas.


Nie, policii som daval len svedecku vypoved. Uvidim co povie iny pravnik (bud. tyzden)
Dakujem za tip

Drzim palce šogi, nech Ti zmena pravnika pomoze ;)

Dakujem, ja si uz zaluzie nerobim....beriem to sportovo...cakame babatko, to je pre mna dolezitejsie, uz len par tyzdnov ;)
07.02.2013 - 14:33:36
00
walec
hlavne všetky dohody s vinníkom, ktoré maš si, nechaj potvrdiť na papieri, tak aby tam okrem teba, jeho, jeho rodičov, bol ešte niekto tretí ... nestranný....
keby nahodou chceli cukúť v budúcnosti ...
aby si mal aspoň niečo v zálohe a nohol ho aspoň občianskoprávne žalovat o náhradu škody ...keby nechcel platit ...
predpokladám, že mladík (a jeho rodičia) nechcú, aky mal zapis v registri ....a toto im treba aj nenápadne ale dôrazne pripomenúť ...
ak sa ti zdá, že poistovňa nepostupuje seriozne, alebo robí neprimerané prietahy, písomne sa stažuj, priamo človeku s ktorým komunikuješ a vzdy zašli na vedomie kontrolnému oddeleniu poistovne a na generálneho riaditeľa..... pripadne ak je tam zahraničný akcionár aj na vedomie jemu...
poistovne maju interne určene kolko sporov o náhradu možu mat a preto sa radšej vždy dohodnú, medializácia im nerobí dobre .., prichadzaju ľudkovia o prémie a niekdy aj o fleky
ak je zle, skús TOTO
http://www.investujeme.sk/dohzad-nbs-najviac-staznosti-je-na-poistovne/

a to plati aj pre šigiho minimálne 2 násobne

veľa šťastia a hlavne sa netreba vzdávat .... ked je celkom zle a máš na TO podklady
BULVÁR a TV vie až zázračne pomôct, hlavne keď sa začne nepríjemne pýtať na vyšších "poschodiach" v poisťovni ... a následne to zverejní ...
e ešte jedna podstatná rada: "VŽDY VŠETKO PÍSOMNE" ... žiadne ústne dohody a s dodatkom že vyjadrenie bolo dobrovoľné a bez nátlaku


Naposledy upravil LL dňa 07.02.2013 - 16:04:52, celkovo upravené 1 krát.

07.02.2013 - 15:56:02
00
inak existujú "špeci právnici proti poisťovniam" takého si treba najat , vo vačšine su to byvalí zamestnanci právneho odd. poisťovne a TEN sa vyzná a neprehráva NIKDY
07.02.2013 - 16:02:34
00
šogi Gratulujem :) Verim, ze tato prijemna udalost zatienuje patalie s vymahim odskodneho, ja by som to bral na Tvojom tak isto :)

LL S vinnikom nemam ziadne dohody, bol sa mi asi tyzden aj s rodicmi ospravedlnit, ale potom sa po nich zlahla zem. Ja som podozrievavy clovek v niektorych veciach a v dnesnej dobe by som bez pisomnej zmluvy nic neriesil. To je samozrejme, ze chalan nebude chciet byt trestne stihany, ale vsetko hra zatial proti nemu. Viac ukaze vysetrovanie.

Poistovna zatial mlci. Predpokladam, ze asi bude problem s uplatnenim si nahrady skody za znicene veci. Tento pocit vo mne ostal po komunikacii s likvidatorkou, ktora sa mi zdala neznala veci. Navyse bicykel po oprave vyzera inak ako pri nehode. Tie staznosti pridu na rad az vtedy, ked nebude s nimi ziadna rec, takze to je este daleko.

Vsimol som si, ze su spolocnosti, ktore sa zaoberaju vymahanim skody na zdravy a majetku od vinnika a poistovne, ale neviem, kolko si v konecnom dosledku zoberu za taketo sluzby. Po cennikoch sa mi nechcelo patrat. Ale ak sa mi nepodari uspiet s mojim pravnikom, obzriem sa za takym, akeho spominas :)
07.02.2013 - 19:55:31
00
D.A.S. - poisťovňa právnej istoty
Žiadni šuflikanti, hrubokrkí vymáhači ale pobočka nemeckej firmy... Samozrejme, musíš mať poistenie pred poistnou udalosťou, takže asi nič pre teba. Ale do budúcnosti? Kto vie?

Pred rokmi som bol vo firme, kde sme mali 5-6 áut a občas sa vyskytla nejaká tá nehoda, vykradnuté auto... Po poistení áut u nich (okrem havarijného a zákonného) sa urýchlilo vybavovanie poistných udalostí. Mali call-centrum dovolateľné 24 hodín 7 dní v týždni, ktoré pri prípadnej nehode poistenému poradilo, ako postupovať, aby neskôr neboli problémy s poisťovňou (havarijnou alebo zákonnou). Po ohlásení nehody do normálnej poisťovne sa ich zamestnanec pravidelne informoval ako postupuje vybavovanie náhrady škody, dokonca na základe splnomocnenia chodil kontrolovať, či likvidátor niečo nezabudol, neodflákal, nechcel pomôcť druhej strane. V prípade väčšej nehody rovnako cvičili s vyšetrovateľmi.
Akurát sa vyzúvali z pomoci vodičom, ktorí mali zistený alkohol alebo návykovú látku - tam bola výluka z poistného plnenia z ich strany.

Mne osobne pomohli pri riešení dopravnej nehody v Rakúsku. Jeden rýchly rakúsky junáčik ma trafil, policajti na zavolanie prišli, ale za protokol pýtali 500 šilingov. Keďže junáčik uznával vinu, tak sme to nechali tak - a zrazu mi prišlo predvolanie na rakúsky súd, pretože som spôsobil nehodu... Posunuli sme to na DAS-ku, na súd som išiel už len ako svedok. Vypovedal som, bol kvalitný tlmočník, ktorý mi šuškal, čo mám povedať a videl som, že k žalobcovi (junáčik, ktorý spôsobil tú škodu) sa sudca správa ďaleko horšie ako k žalovanému (moja havarijná poisťovňa). Rakúsky zástupca DAS-ky bol špicový, zástupca našej havarijnej poisťovňa sa mi potom na chodbe vyjadril, že bez neho by museli asi platiť, ale s ním to majú vyhrané... Teda, nevyhral to právnik DAS-ky, ale znalec, ktorého zavolala a zaplatila DAS-ka a ktorý jasne dokázal, že som v tom nevinne - totiž hrozilo, že podľa rakúskych zákonov budem platiť havarijnej poisťovni regres za to, že nebol oficiálny protokol od žandárov. Ten znalec dokonca našiel policajta, ktorého sme zavolali a ten písomne potvrdil, že vinník zaplatil pokutu a dal mu aj kópiu strán notesa s našimi údajmi a popisom nehody.

Dokonca isté obdobie stačilo mať na okne nalepené ich logo a policajti boli okamžite opatrnejší, dokonca možno aj miernejší - asi ich párkrát nachytali pri porušeniach postupov a pomohli vodičovi od pokuty, resp. ju dokázali skresať na minimum.

Ponúkali mi vtedy aj poistenie domácnosti (pomoc pri vybavovaní poistnej udalosti týkajúcej sa poistenia domácnosti, pomoc pri vymáhaní škôd spôsobených na domácnosti napr. po vytopení nepoisteným susedom, ale aj pomoc pri zodpovednosti - napr. po vytopení suseda).

A ponúkali mi aj osobné poistenie - právnu pomoc napr. pri riešení udalosti z úrazového poistenia, právne zastupovanie pri pracovno-právnych sporoch, pomoc pri riešení prípadov zodpovednosti za škody iným ale aj spôsobených inými osobami - opäť s nejakými výlukami.

Avšak už viac ako 10 rokov nemám na DAS-ku kontakt. Takže ani netuším, aké majú portfólio poistenia a či sú furt takí dobrí.
07.02.2013 - 22:55:31
00
http://www.das.sk/
11.02.2013 - 18:37:37
00
Ukoncenie vysetrovania sa posunulo na april, dovod, preco sa to tak natahuje nepoznam. Inicioval som doobhliadku bicykla technikom z poistovne, nakolko sa pri servise vyskytol problem na prednej brzde.
19.03.2013 - 08:01:19
00
Napisem sem svoju skusenost...ja som rad, ze sa mi podarilo vyviaznut z podobnej situacie ako napisal luck...fakt to bol asi zazrak, kedze som isiel vyse 40 km/h spolu s kamaratom v zavese po hlavnej a odbacajuce auto nam skrizilo cestu a nedalo prednost...preleteli sme cez kapotu obidvaja, ja asi 5 metrov za autom, kamarat vedla dalsich 5 odo mna...nestalo sa nam nic, musel to byt fakt zazrak...ked clovek bezne spadne z bicykla minimalne sa oskrie...my sme ani skrabance nemali, iba kamarat mal jeden drobny na lakti...bicykle boli samozrejme znicene, daval som sem aj foto niekedy v septembri...hned bola pri nas policia, dali nam fukat, co je asi bezne a do nemocnice nas odviezli sanitky...potom sme vypovedali na policii, sofer bol nastastie seriozny a spolupracoval s nami...poistovna nam nakazala, ze mame si zdokladovat potrebne opravy na bicykli, poslat im faktury a tak sa tym zacnu zaoberat oni...vsetko sa nastastie poriesilo, tahalo sa to asi 4-5 mesiacov, ale teraz uz mame pokoj a vsetko je ok :) sme asi z tych stastnejsich...
23.03.2013 - 13:03:39
00
To ste mali naozaj stastie a o to lepsie, ze sa Vam nic nestalo. Tie fotky bicyklov si pamatam. Ja som v podstate preletel ponad strechu auta, mohlo sa to skoncit aj horsie, ako to skoncilo (operovane rameno + dalsie zranenia). Ale patalie okolo toho su dost velke.
25.03.2013 - 12:21:09
00
no vsetko asi zalezi na tom n aakeho zmrda narazis, ak je normalny uzna svoju vinu a bajky preplati, ale ak je to daky zmrd tak bude hadzat vinu na vas a prekrucat co sa da - bohuzial tychto druhych je viac
25.03.2013 - 21:04:55
00
To ale nie je moj pripad, nakolko islo o tazke ublizenie na zdravi. Netusim, o akeho cloveka ide v mojom pripade (nikto sa so mnou o nicom nedohadoval, iba sa prisli ospravedlnit), ale poistovna caka, koho vysetrovatel oznaci za vinnika a na zaklade toho zacne poistovna konat resp. nekonat. Vysetrovatel bude davat trestne oznamenie na vinnika nehody. Kedze zatial svedci vsetko proti tomu, co ma zrazil, tak je mozne, ze poistovna mne preplati moje naroky a tie si nasledne bude vymahat od vinnika. Ale v tomto state moze byt este vsetko inak...
25.03.2013 - 21:21:37
00
keyboard_arrow_up