nemam vodicak, chodim autobusom, vlakom a v pondelok idem pre obciansky ..

V zakone som nasiel, ze sa nesmie ani obmedzit ani ohrozit.
04.01.2012 - 14:42:11
00
chcem sa vás opýtať aj ja na názor, ak idem z vedľajšej cesty na hlavnú a odbočujem doprava, samozrejme že sa obzriem na oba smery, z ľavej strany prázdna cesta, z pravej strany ide asi 7 - 8 áut, tak som vyšiel na hlavnú a v tom len tak tak som sa vyhol nejakému vodičovi, ktorý obehoval v dosť veľkej rýchlosti tú kolónu, nechcel ustúpiť, ak by som už nebol na tej ceste mimo mostu tak neviem neviem. išlo o cestu mimo mesta...
04.01.2012 - 14:44:08
00
neplánovali zaviesť povinnosť preskúšania aj pre neprofesionálnych vodičov vždy po pár rokoch? :) to by bola pekná sranda a najmä zadržaných VP
04.01.2012 - 14:44:39
00
vychádzanie autobusu zo zastávky je iná vec, mal som na mysli vychádzanie autobusu vedľajšej cesty na hlavnú,

Martinelli: prakticky by to bola tvoja chyba, lebo si nedal prednosť autu na hlavnej ceste, súčasne však aj on porušil pravidlá, lebo predbiehal v križovatke, je to nejasná situácia ktorá sa ťažko rieši a nie je zákonom riešená, ak začal predbiehať vtedy, keď si už bol na ceste, tak by to bol asi jeho chyba, ak on začal predbiehať skôr, tak by to bola asi tvoja, ale to ak nemáš v aute kamery na 180°, tak to nedokážeš, že si bol ty skôr na ceste, takže výsledok by už závisel od policajta, tak isto, ako keď na neoznačenej križovatke nedáš prednosť vozidlu zprava aj keď je to jednosmerka a ide v protismere, pravidlo pravej ruky platí aj tak...
04.01.2012 - 14:54:50
00
nemam vodicak, chodim autobusom, vlakom a v pondelok idem pre obciansky ..

V zakone som nasiel, ze sa nesmie ani obmedzit ani ohrozit.

To mnohe vysvetluje:)
Citaj uplne znenie zakona platne od 1.11.2011 napr. tu: hladaj si sam. Tie predchadzajuce ta matu viac, nez tvoj vek.


Naposledy upravil jfab dňa 04.01.2012 - 15:13:18, celkovo upravené 1 krát.

04.01.2012 - 15:01:06
00
Preitam si to, ked pridem domov.

Ty si dovtedy prosim nastuduj, co je ironia ..
04.01.2012 - 15:05:58
00
Myslim, ze k tebe uz nemam co dodat. Doteraz som sa ti snazil pomoct. Aj preto edit mojho predchadzajuceho prispevku.
04.01.2012 - 15:12:12
00
no, takze z tejto diskusie som vydedukoval:

1. nase zakony su na .....teda maju diery
2. je potrebne este viac ohladuplnosti, predvidavosti a to v oboch taboroch (cyklisti i vodici)
3. ak ta niekto ohrozil a nasledne fyzicky napadol, rozkop mu hned hlavu, pretoze zakon ti nepomoze ;-)
4. jazdit radsej mimo vozoviek
5. niektori slovenski vodici su tak arogantni, ze mu je jedno ci cyklista ma, ci nema prednost


este otazka:
ked mam v aute kameru a stanem sa ucastnikom nehody, bude ten zaznam akceptovat sud? Nie je to nejak definovane v zakone o ochrane os. udajov? Pretoze niekedy napr. v TV novinach ukazovali SPZ normalne a poslednych par XY mesiacov/rokov ich stvorcekuju.
Vdaka za odpoved
04.01.2012 - 16:28:12
01
ochrana osobných údajov sa vzťahuje len na zverejňovanie informácii, na dôkazy pri súde nemá vplyv, bol však zákon, ktorý neumožňoval súdu brať do úvahy záznamy natočené bez vedomia páchateľa :fubar:
aj keby ešte platil a nemohli sa použiť, policajt pri riešení dopravnej nehody by ho ich určite akceptoval, dopravný inšpektorát tiež, súd by to maximálne mohol zrušiť pre nedostatok dôkazov, určite by neodsúdil teba keď máš jasný dôkaz o svojej nevine, aj keď ho nemôže ho akceptovať
dokonca tuším že na jeho základe iba nemôže odsúdiť páchateľa, ale pre dokázanie svojej neviny ho môžeš kľudne použiť, lebo v tom prípade si súdený ty, záznam je o tebe a ty si so záznamom súhlasil

hm, asi by som sa znova mal pokúsiť o tú právničku, aby moje dohady mal kto potvrdiť :)


Naposledy upravil -WT- dňa 04.01.2012 - 16:43:56, celkovo upravené 1 krát.

04.01.2012 - 16:36:39
00
angel1, to ti vyplynulo az z tejto diskusie? Mne z vlastneho zivota.. :\
04.01.2012 - 16:43:42
00
no pekne som to tu spustil...
nesiel som v noci, boli sotva 4 hodiny, napriek tomu som bol vysvieteny ako vianocny stromcek, mal som na lavej ruke a nohe tie zelene reflexne pasiky.. nesiel som tesne pri krajnici, pretoze v mokrom pocasi a hlavne v zime to povazujem za velmi nebezpecne - biela farba sa zvykne dost smykat a za ciarou su teraz nanosy strku a hliny..
chlapik do mna raz sotil, neslo fakt o nic vazne, bol to taky dedinsky trtko, ziaden mafo. keby som nemal vysoku tepovku a nestal by som obkrocmo cez bajk, vezmem malu pumpu a narvem mu ju rovno doprdele..

policiu som v podstate zavolal len preto ze to nebolo prve bezohladne hovado ktore som za tych par dni noveho roka stretol. je mokro a smyklavo, svetla je malo, pozor si treba davat dvojnasobne
ci dostane pokutu alebo nie mi je jedno, dufam ze ju nedostanem ja, nie som si vedomy nejakeho priestupku.
04.01.2012 - 20:48:50
01
tak drzim palce nech to dobre pre teba dopadne ....
04.01.2012 - 20:54:38
01
:)) možno v tom bol problém .. si bol prípiš vysvietený a si ho oslepoval :)
05.01.2012 - 08:14:59
01
vezmem malu pumpu a narvem mu ju rovno doprdele..


asi si to mal spravit, pretoze na tychto dedinskych trtkov, ktori sa hraju na mafiu asi ine neplati. Pripadne este 3x sedlovkou cez hlavu a otlacok tretry na celo :-))
05.01.2012 - 08:43:43
01
3. ak ta niekto ohrozil a nasledne fyzicky napadol, rozkop mu hned hlavu, pretoze zakon ti nepomoze ;-)
...asi si to mal spravit, pretoze na tychto dedinskych trtkov, ktori sa hraju na mafiu asi ine neplati. Pripadne este 3x sedlovkou cez hlavu a otlacok tretry na celo :-))

Ty si o co lepsi, ako ten najvacsi hulvat na ceste?
05.01.2012 - 09:13:08
00
keyboard_arrow_up