vcera na vyjazde som zazil maly incident:
siel som na cyklokrosovom bajku riadne osvetleny vo svojom pruhu mierne pri krajnici, nie vsak uplne na kraji (kvoli bezpecnosti). predbiehal ma vodic na aute a ked bol zarovno mnou zacal odbocovat dolava. to by nebol ziaden problem, keby si "nenadbiehal" ako s kamionom, teda keby ma nevytlacil az mimo vozovky do strku..
pritom som mu buchol do zrkadla, co chlapika asi mierne vybudilo, tak vystupil z auta a chcel si to so mnou vybavit. pritom do mna sotil a zacal ma urazat. zavolal som policiu, on samozrejme usiel, znacku som si odfotil ako aj chlapika samotneho. policajti to vyhodnotili ako priestupok proti obcianskemu spolunazivaniu a budu to riesit jeho predvolanim

chcem sa spytat, vidite to rovnako ako ja, ze na vine bol on ? myslite ze som aj ja spachal nejaky dopravny priestupok ?
04.01.2012 - 11:16:14
01
kedze ste tam boli iba vy dvaja (predpokladam), zalezat bude aj od toho, ci to nahodou nie je nieci kamos :D
04.01.2012 - 11:30:26
01
Ak je vsetko tak, ako si opisal, neporusil si nic. Z tvojho opisu je zreme porusenie predpisov na strane vodica auta. On to pri vysluchu opise zo svojho pohladu a ver, ze uplne inac ako ty.

citat zo zakona 8/2009
Pred odbočovaním vľavo vodič je povinný zaradiť sa čo najďalej vľavo v časti vozovky určenej pre jeho smer jazdy s ohľadom na rozmery vozidla alebo nákladu a šírku vozovky.

Tazko posudit z tvojho opisu sirku cesty a velkost jeho auta.
04.01.2012 - 11:37:46
01
kua kua je to zle , pises ze si bol osvetleny cize to bolo v nocnu hodinu , bolo uz uplna tma ci len zapad slnka ? predpokladam ze si to policajti overili a uznali tvoju oblecenie a osvetlenie za vyhovujuce zakonu , ak to nezapisali do zaznamu bude problem to spetne dokazovat...
04.01.2012 - 11:46:01
01
dalsia vec je to, ze ucastnik cestnej premavky nemoze svojim konanim obmedzit a ani ohrozit ineho ucastnika.

Len aby si este neskoncil vinny Ty za to, ze si mu buchol do zrkadla. Staci, ked povie, ze si nebol dostatocne osvetleny, no a dalsia vec, pravidla si porusil aj ty, cyklista ma ist za krajnicou, ak to situacia nedovoluje, tak co najblizsie k pravemu okraju vozovky - sam si napisal, ze si nesiel uplne po kraji, kolko si isiel od krajnice ku stredu cesty ?
04.01.2012 - 11:58:59
00
"policajti to vyhodnotili ako priestupok proti obcianskemu spolunazivaniu a budu to riesit jeho predvolanim"

imo je uplne jedno kde isiel, nevyhodnotili to ako dopravny priestupok ale ako priestupok proti spolunazivaniu. inak povedane budu riesit to ze ho "napadol a urazal"
04.01.2012 - 12:07:02
00
aj tak sa nic nevyriesi ..

Tu vetu som prehliadol, ked sa to bude riesit ako prestupok proti obcianskemu spolunazivaniu, tak mozes byt vinny aj Ty, v podstate si zacal Ty potom to napadnutie.
04.01.2012 - 12:09:44
00
ak ho ohrozoval automobilom tak sa len branil...

v kazdom pripade daj potom vediet ako to dopadlo.
04.01.2012 - 12:12:13
01
predpokladám, že to bude tvrdenie proti tvrdeniu. A tu to aj skončí... On aj ty si budeš dávať nabudúce lepší pozor. Ale na výsledok som aj ja zvedaví.
04.01.2012 - 12:20:29
01
patoo: pomaly a pozorne čítaj... "tak vystupil z auta a chcel si to so mnou vybavit. pritom do mna sotil a zacal ma urazat."
04.01.2012 - 12:20:54
01
naozaj sa niekde píše že cyklista je povinný jazdiť ZA krajnicou .. inými slovami na odstavnom pruhu?
04.01.2012 - 12:43:28
01
dalsia vec je to, ze ucastnik cestnej premavky nemoze svojim konanim obmedzit a ani ohrozit ineho ucastnika.

, cyklista ma ist za krajnicou, ak to situacia nedovoluje, tak co najblizsie k pravemu okraju vozovky -



OBMEDZIŤ môže
OHROZIŤ nemôže

žiaden učastnik cestnej premávky (okrem chodca) nemá chodiť po krajnici
04.01.2012 - 12:53:54
00
njn aj pre taketo skusenosti inych si chcem zriadit kamerku, lenze v noci mi bude asi plat prdna :(
04.01.2012 - 13:07:54
01
OBMEDZIŤ môže


- mozno tak u vas na vychode ..
http://www.poradca.sk/SubPages/OtvorDokument/Clanok.aspx?idclanok=97041 kde tam je napisane, ze sa iny ucastnik moze obmedzit ?!

http://natankuj.sme.sk/c/6197546/policia-zverejnila-novy-sadzobnik-pokut.html z toho citujem "Pokuta sa zvýšila aj v prípade ohrozenia, či obmedzenia iného účastníka cestnej premávky a to z pôvodných 100 eur na 150 eur"
04.01.2012 - 13:08:12
00
naozaj sa niekde píše že cyklista je povinný jazdiť ZA krajnicou .. inými slovami na odstavnom pruhu?


Pamatam si to tak z autoskoly ( nikdy som tak ale nesiel ), pozeral som teraz zakon a je v nom :

§ 55 Osobitné ustanovenia o cyklistoch

(1) Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre cyklistov. Po cestičke pre cyklistov sa jazdí vpravo. Kde cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí sa pri pravom okraji vozovky. Ak sa tým neohrozujú ani neobmedzujú chodci, smie sa jazdiť po pravej krajnici vozovky.
04.01.2012 - 13:14:31
01
keyboard_arrow_up