ako keby zaviedli povinny kondom pri sexe lebo mozes dostat aids
23.08.2007 - 13:44:20
00
s tou prilbou sa trochu mylite... ulohou statu je chranit obcana, ak to sam nedokaze, otazka miery zasahu je uz vec ina... to je rozdiel socialne-orientovanych statov od pravicovych...

to plati napr. pri povinnej skolskej dochadzke, pri dochodkoch atd a na to platime dane...

ale v extremnom pripade mate pravdu, pojdem bez prilby, ale potom si cvakam lekara a osterenie z vlastneho a necakam od statu nic... ale toto je extrem existujuci len v teorii...

ja osobne som za MINIMALNY zasah do mojho zivota, ale 40% volicov si zvolilo INE...
23.08.2007 - 14:32:40
00
Ja sa tu poniektorým divím :shock: že vôbec rozmýšľajú či mať prilbu alebo nie, kto ma všetkých 5 po hromade tak sa nad tým ani nepozastavuje. PRILBA NECH JE POVINNA :!: pokiaľ by policajti pokutovali len nosenie prilby tak mi to vôbec nevadi :!: a taktiež sa čudujem rodičom ktroých ratolesťi sa prehánaju na bicykloch bez prilby.
Zdvôvodnovať sa mi to tu nechce :wink:
23.08.2007 - 14:33:35
00
ako keby zaviedli povinny kondom pri sexe lebo mozes dostat aids

Odveci prirovnanie.
23.08.2007 - 14:35:41
00
Moja vec!
23.08.2007 - 14:37:47
00
Moja vec!

Je to tvoja vec ale ako moderator by si sa tej osvety mohol zúčastniť, len mi tu nezačnite vypisovať aky som magor len preto že súhlasim aby bola prilba povinná, stačí len trocha porozmýšlať a rozumný človek príde na X argumentov prečo je to správne, ale od teba to nečakám :P
23.08.2007 - 14:40:45
00
tak aj KONDOMY NECH SU POVINNE :)
inak tadeas, neviem z akeho dovodu mas pocit, ze som proti noseniu prilby, bavime sa o tom, ci to ma riesit stat
23.08.2007 - 14:41:59
00
kazdy si je panom svojho stastia a zdravia, ked je niekto strasne coolovy ze neni ochotny nosit prilbu tak nech sa dokalici..je to jeho problem, ja budem nadalej necoolovy ale s hlavou v jednom kuse
23.08.2007 - 14:43:14
00
tak aj KONDOMY NECH SU POVINNE :)
inak tadeas, neviem z akeho dovodu mas pocit, ze som proti noseniu prilby, bavime sa o tom, ci to ma riesit stat

A prečo by nemal, ty ako cyklista si účastnik premávky a na premávke platia zákony ktoré sa schvalia v parlamente :idea: Tak potom o čom :?: Ale ja sa tu nechcem s nikým hádať, mňa to len udivuje že sa stále nájdu bikeri ktorý sa tomu fakt venujú a na hlave ani v nej nič nemajú :lol: V podstate mi to môže byť jedno, ja tu prilbu na hlave mám, má ju aj moja maželka a budú ju mať aj moje deti.
Kto si chce hlavu rozje...ť nech sa páči len nech potom nevyplakáva, pretože niekedy nemusíš byť na vine ty a môžeš si ublížíť, nasledky potom bývajú aj celoživotné, potom je ale už neskoro.


Naposledy upravil tadeas dňa 23.08.2007 - 14:50:01, celkovo upravené 1 krát.

23.08.2007 - 14:46:47
00
no chlapci chlapci....skludnite hormon.... :-) mohlo by to TAK byt, ako navrhujete s tou PRILBOU...ale potom by malo taktiež recipročne platit, že ak si spôsobíš nejaký uraz a nedodržal si nariadenie, zakon, odporučanie...
následné celé liečenie si musiš komplet cvakat zo svojho....
napriklad tak ako ti poistovňa kráti plnenie pri dopravnej nehode AK nafukaš....a ani nemusiš byt vinnik

to by sa vám asi velmi nepáčilo ?? však
a tak radšej tu prilbu na hlavu......
aj ked niekomu ani to nepomôže
:-) :-) :-)


Naposledy upravil LL dňa 23.08.2007 - 14:51:19, celkovo upravené 1 krát.

23.08.2007 - 14:47:35
00
to tadeas a ll ak ste si nevsimli, tak som napisal, nech to riesi niekto iny a nie stat, nech to riesi poistovna, teraz mi stat nariadi jednu vec a zachvilu mi bude diktovat, co mam jest, nie?
kazdy kto je rozumny si to zvazi sam, nie?
neviem odkial furt tadeas beries, ze som proti prilbe?
23.08.2007 - 14:51:06
00
v tomto suhlasim s tadeasom a LL, ak chce byt niekto coolovy, tak nech si za to nesie zodpovednost, ked si rozbije kokos, ja sa nemienim nikomu skladat na osetrenie dutej hlavy(aj bez toho sa uz skladame na kopu sprostosti)
23.08.2007 - 14:51:44
00
dotm: prečo máš pocit že sa stebou hádam :?: ja tu píšem vo všeobecnosti, vyjadril som sa na marecejov príspevok.
23.08.2007 - 14:53:12
00
niektoré veci musi riešit štát....
je to tak bežne v demokracii aj v iných spoločnostiach :-)
a táto vec sa dotyka cestnej premávky.... napríklad - a tým aj nás všetkých
a preto ju mal štát v tejto podobe riešit už dávno...
keby bolo všetko LEN na rozhodovani jednotlivca ...bola by to anarchia...
aj ked netvrdím, že toto, čo máme "doma" je domokracia :-)


Naposledy upravil LL dňa 23.08.2007 - 14:59:20, celkovo upravené 1 krát.

23.08.2007 - 14:56:05
00
ak sa nemylim, tak si reagoval aj na mna a merecej takisto nie je proti noseniu prilby
nemam pocit, ze sa hadas, iba sa udivujes, ze su tu bajkeri, ktori na hlave nic nemaju...neviem, z coho to usudzujes
ako mi raz povedal robert: "stime na rovnaku stranu plota, len s tym, ze ja som si ju zvolil sam pretoze som uznal, ze je to lepsie a ty zrejme potrebujes, aby to niekto prikazal, ze kde maju ludia stat"
23.08.2007 - 14:58:12
00
keyboard_arrow_up