to ll, nemyslis, ze vsetko by mohol riesit stat?
napriklad aj to, co mame robit a co mame jest?
vies kolko ludi rocne zomrie na srdcovo-cievne ochorenia v dosledku nespravnej zivotospravy?
alebo tych, co zomru na zlyhanie organov v dosledku pitia nadmerneho mnozstva alkoholu, pripadne na rakovinu pluc...?
nemyslis, ze ich nie je ovela viac, ako tych, co zomru po pade na bicykli?
peace :)
23.08.2007 - 15:03:52
00
máš uplnu pravdu......
tiež nechápen PREČO by som sa mal skladat na liečenie fajčiarom a vyžratým "michelinom"
idem radšej jazdit (s prilbou) v sobotu je maraton :-)
a mimochodom nikde som nepoužil slovko VŠETKO :-)
23.08.2007 - 15:06:43
00
Tak sme si tu vyliali srdiečka, ideme ďalej :!:
23.08.2007 - 15:13:44
00
2muffin s tymto radsej ani nezacinaj...kebyze zacnes rozmyslat comu a komu si prispel cez svoje dane atd., tak z toho zcvoknes velmi rychlo. napriklad nedavno som na sme cital, ze premier udelil so svojich rezerv(ktore asi nie su celkom jeho, kedze predpokladam, ze su z verejnych financii) dar nejakemu huslistovi Mrenicovi pol miliona na auto. ked si ja rozbijem gebulu, tak ma liecenie mozno ani tolko nevyjde.

to len ako priklad. a marecejove prirovnanie je podla mna na mieste. ak nebudem nosit prilbu, dokalicim sa ja a bude to moj problem takisto, ako ked sa nakazim AIDS, lebo nebudem pouzivat ochranu pri sexe.

ako uz aj dotm povedal, co nam ustanovia nabuduce? ze mozme zjest maximalne jednu klobasu za tyzden, lebo je skodliva? chore...
23.08.2007 - 15:41:33
00
akurat pri sexe vacsinou nie si ucastnik cestnej premavky...a tam plati viacero nariadeni a obmedzeni...ak sexujes napity, tiez ti nik nebrani, aje ak sadnes na bike a vyjdes s nim na cestu, porusujes predpisy...
z ineho sudka, ak ta zrazi auto, ked ides na biku, nemas prilbu a rozflakas si hlavu, je to tvoj problem, ale zaroven problem vodica, ktory ta nabral...
23.08.2007 - 16:07:25
00
akurat pri sexe vacsinou nie si ucastnik cestnej premavky...a tam plati viacero nariadeni a obmedzeni...


a tym, ze nebudem mat prilbu nejak ohrozim cestnu premavku? ak ano, ako?
23.08.2007 - 16:11:24
00
Dost protichodne nazory.
Skusim ja: chlapci, prosim, nosme prilbu. Vdaka nej tu budeme pravdepodobne dlhsie a s mensim poctom stehov na hlave.
23.08.2007 - 16:12:19
00
jfab, tak by to malo byt...stat nech robi osvetu, prednasky a ja neviemcoeste, ale nech to neprikazuje.
23.08.2007 - 16:14:09
00
tu ale nejde len o prilbu ... ale to ze tato vlada schvaluje socialne zakony, ktore zatazia penazenku a zdravy rozum ... ale nepomozu nikomu povedzme ze to na toto forum nepatri ale tak co uz ... zdrave rozculenie obcas dobre padne

a jfab uvidis za chvilku budeme nosit aj lekarnicky povinne
23.08.2007 - 16:14:26
00
Dost protichodne nazory.
Skusim ja: chlapci, prosim, nosme prilbu. Vdaka nej tu budeme pravdepodobne dlhsie a s mensim poctom stehov na hlave.


tiez som za vychovu a osvetu v prvom rade...
23.08.2007 - 16:16:52
00
Chlapci vy ste uz asi dlhsie neboli na dedine. Odporucam navstivit krcmu alebo podobny podnik niekde na Kysuciach/Orave a spomenut tam prilbu. Vas tam kazdy vysmeje. Na niektorych ludi treba proste prikazy, osveta pri ich IQ nic neznamena.
Ale mna teda ako gramohonica skor trapia tie svetla, sak ktovie aku povinnu vybavu nam este nakazu.
23.08.2007 - 16:37:40
00
zigo ;-] ty ocakavas ze dedkovia a babky na dedinach budu jazdit s prilbou ked to bude v zakone? sak oni tam na tych dedinach jazdia na autach bez stk a pod ;-]
23.08.2007 - 16:52:32
00
ides bez prilby a spadnes. rozbijes si hlavu a musi prist sanitka ktora kludne moze chybat pri inych urazoch. a toto uz nie je az tak iba vec toho co padne. :wink:

ps: nevravim ze sa to stava vzdy pri pade bez prilby ale stat sa to moze
23.08.2007 - 17:08:40
00
2garyfisher zaujimalo by ma kolko je takych pripadov do roka(nielen obycajnych padov, ale takych padov, ked by bol zaroven nedostatok sanitiek v danom mieste-ako popisujes ty).

moze sa stat, ze niekto je obezny, nezdravo sa stravuje, fajci, pije atd a dostane infarkt. pojde pre neho sanitka a bude chybat inde...zakazeme vsetko mastne, alkohol, cigarety, atd?
23.08.2007 - 17:24:17
00
2garyfisher zaujimalo by ma kolko je takych pripadov do roka(nielen obycajnych padov, ale takych padov, ked by bol zaroven nedostatok sanitiek v danom mieste-ako popisujes ty).

moze sa stat, ze niekto je obezny, nezdravo sa stravuje, fajci, pije atd a dostane infarkt. pojde pre neho sanitka a bude chybat inde...zakazeme vsetko mastne, alkohol, cigarety, atd?


to bol len priklad a dovod preco to niue je zly napad...
a ked to je v zakone tak trkne mozno aj niektorych rodicov aby to dali detom napr.
23.08.2007 - 17:27:00
00
keyboard_arrow_up