ake mate skusenosti s policiou?kontrolovali vas?skuska na alkohol,technicky stav,cislo ramu biku atd.napiste.apropo zas je tu jastrab.
19.09.2005 - 15:04:01
00
Nas s partiou raz kontrolovali 2 policajti - opisovali si cisla ramov. Vraj keby boli biky kradnute. Ked nas "prepustili", skoro sme sa od rehotu pozabijali (bolo to na dost frekventovanej Karloveskej v BA). Od nikoho si nepytali ziaden doklad totoznosti! Neviem, co by urobili, keby zistili, ze su kradnute. Ale asi mali len prikaz opisovat cisla ramov... :D
19.09.2005 - 15:18:18
00
hej, aj mne raz chceli opisovat cislo ramu... Lenze som mal ten spodok tak zasrany od blata, prachu a oleja, za to nevedeli precitat a isli "vo dum dal..."
19.09.2005 - 17:04:49
00
ja som raz jedneho jesenneho dna (tusim to bola nedela), vecer, presiel cez pesiu zonu na bajku, fakt tam nebolo ani nohy, iba dva kusy policajtov ktori si na mne proste zgustli :)
19.09.2005 - 18:56:10
00
A to si im nevedel ujst? :):)
Ja som tiez tak trochu cyklista aj cez pesiu zonu, ale nie nejaky blazon :) Raz ma zastavil policajt a chcel mi dat pokutu, ale som ho ukecal ze este nemam 15 :D:D ...keby ma este niekto chcel zastavit, tak nezastavim ani keby co bolo... hadam po mne nebude strielat :)
20.09.2005 - 12:56:35
00
v pesej zone sa nesmie ist na biku ???
to fakt ???
20.09.2005 - 17:15:18
00
veru nesmie, je to na tych ceduliach pred pesou zonou, alebo aj vo vyhlaske??? fakt neviem.

zistil som to az ked bolo neskoro :)

ale inak je predsa jasne ze chodim slalomovat medzi ludi na korzo... ;)
20.09.2005 - 22:28:38
00
Je to v zákone o cestnej premávke, číslo ti nepoviem :). Nesmieš sedieť na bicykli, ak ideš vedľa neho, si považovaný za chodca. Zbadám policajta, okamžite zliezam (aj kvôli povinnej výbave).
20.09.2005 - 22:34:43
00
Minule si tak idem po pešej v Poprade, computery ledva 15. Okolo mňa fagan na korčuliach, čo mal evidentne problém udržať rovnováhu, len si tak prefrčal. Čo myslíte koho posúložili policajti?
21.09.2005 - 07:58:50
00
tak mna v zivote nezastavili chlpaci...ale budem si davat pozor...
21.09.2005 - 09:02:21
00
Som z okresu Prievidza a vraj je tu už dosť bežné, že dávajú policajti cyklistom fúkať, tiež pri hromadných akciách ako je JASTRAB. Hrozí vraj pokuta (správne konanie) a dokonca ak je cyklista majiteľom vodičského oprávnenia, môže byť postihnutý aj inak (zdá sa mi to diskriminujúce voči vodičom). Občas sa stáva, že si cyklistov vytipujú priamo v pohostinstve a po nasadnutí na bicykel si ich vyčíhnu. Takže ak chlastáte, dávajte si bacha či na blízku nečíha nejaký zelený jastrab.
21.09.2005 - 09:30:42
00
Zákon 315/1996
§ 56
Jazda na bicykli
(1) Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre cyklistov. Po cestičke pre cyklistov sa jazdí vpravo. Kde cestička pre cyklistov nie je alebo nie je schodná, jazdí sa pri pravom okraji vozovky. Ak sa tým neohrozujú ani neobmedzujú chodci, smie sa jazdiť po pravej krajnici vozovky. Pri zníženej viditeľnosti cyklisti nesmú jazdiť bez osvetlenia bicykla.
(2) Cyklisti smú jazdiť len jednotlivo za sebou. Cyklista nesmie jazdiť bez držania riadidiel, držať sa iného vozidla, viesť počas jazdy druhý bicykel, ručný vozík, psa ani iné zviera a voziť predmety, ktoré by sťažovali vedenie bicykla alebo ohrozovali iných účastníkov cestnej premávky. Pri jazde musí mať cyklista nohy na šliapadlách. Na jednomiestnom bicykli nie je dovolené jazdiť dvom osobám. Ak je bicykel vybavený pomocným sedadlom na prepravu dieťaťa s pevnými opierkami na nohy, smie osoba staršia ako 15 rokov viezť osobu mladšiu ako 10 rokov.
(3) Osoba mladšia ako 10 rokov smie na ceste s výnimkou poľných ciest, lesných ciest a obytných zón jazdiť na bicykli len pod dohľadom osoby staršej ako 15 rokov, ktorá je dostatočne spôsobilá, aby na ňu riadne dozrela.
(4) Za bicykel sa smie pripojiť prívesný vozík, ktorý nie je širší ako 800 mm, má vzadu dve červené odrazky netrojuholníkového tvaru umiestnené čo najbližšie k bočným obrysom vozíka a je spojený s bicyklom pevným spájacím zariadením. Ak prívesný vozík alebo jeho náklad zakrýva za zníženej viditeľnosti zadné obrysové červené svetlo bicykla, musí sa prívesný vozík opatriť vľavo vzadu červeným svetlom.
(5) Iný účastník cestnej premávky než cyklista nesmie používať cestičku pre cyklistov. To neplatí pre osoby, ktoré tlačia bicykel, alebo ak je to potrebné na odbočovanie.

OSOBITNÉ USTANOVENIA O PREMÁVKE V OBYTNEJ ZÓNE A PEŠEJ ZÓNE
§ 60
(1) V obytnej zóne a pešej zóne chodci smú používať cestu v celej jej šírke, pričom sa na nich nevzťahujú ustanovenia § 52. Hry detí na ceste sú dovolené len v obytnej zóne.
(2) Do pešej zóny je povolený vjazd len vozidlám, ktorým to umožňuje dopravná značka.
(3) V obytnej zóne a pešej zóne vodič smie jazdiť rýchlosťou najviac 20 km.h-1. Pritom je povinný dbať na zvýšenú ohľaduplnosť voči chodcom, ktorých nesmie ohroziť. V prípade nevyhnutnosti vodič je povinný zastaviť vozidlo. V obytnej zóne a pešej zóne je státie vozidiel zakázané, ak dopravnou značkou nie je určené inak.
(4) V obytnej zóne a pešej zóne chodci sú povinní umožniť vozidlám jazdu. To platí aj pre deti, ktoré sa hrajú v obytnej zóne.
(5) Ak v tejto hlave nie je ustanovené inak, platia pre premávku v obytnej zóne a pešej zóne ostatné ustanovenia tohto zákona.

Vyhláška 90/1997
Značky Pešia zóna (č. D 57a) a Koniec pešej zóny (č. D 57b) vyznačujú územie (časť obce a podobne) určené predovšetkým pre chodcov. V spodnej časti značky alebo na dodatkovej tabuľke možno vyznačiť vhodným nápisom alebo symbolom, ktorým vozidlám je vjazd do tejto oblasti povolený a prípadne v akom čase a podobne. Koniec zóny sa vyznačuje značkou č. D 57b.

Toto hovoria paragrafy. Ak máš dobré právne vedomie, vieš aj v tom nájsť dieru (právnickú).
22.09.2005 - 08:31:09
00
Tak nam vysvetli tu dieru, ak mozes :) Ja som si to precital a ziadnu dieru som tam nenasiel. Asi nemam dobre pravne vedomie :(
22.09.2005 - 22:49:03
00
Skrátená verzia: Značky vyznačujú územie určené predovšetkým pre chodcov.
Diera: nie len pre chodcov.
Pozor! Ak je značka "Pešia zóna" doplnená značkou B 10 "Zákaz vjazdu bicyklov" je potrebné ju rešpektovať. V tom prípade sú diery už iba v asfalte.
Nie som právnik, tak ma všetci JUDr. zabite, ale mestskí policajti sú takí vzdelaní, že nevedia o čom hovorím, tak sa radšej so mnou nenaťahujú, aby nevyzerali blbo.
22.09.2005 - 23:12:25
00
Jaj tu su mestky policajti stary znamy.Napr raz sme skakali na lavicky s bunnym a nejak sme si nevsimli kamery(pri tomto mi asi ani diery v zakone nepomozu:)tak sa dovalili police a ze ci sme skakali po lavickach tak mi ze samozrejme nie a medzi casom prisiel znamy na maminej sobi 20 s kosikom v predu a nosicom v zadu co ledva drzal po kope.NO tak sa nam povyhrazali ze ci sa mame ist pozret na kameru a tak sa jeden floyd zahladel na toho znameho a na ten jeho strasny streetovy bike a pyta sa ze aj ty si skakal???To by sa nespytali ani moji stary rodicia:)potom nas poslali prec ze nech ideme domov a celu cestu nas sledovali.Stacilo ze kamarat vyhodil predne a zadne na obrubnik hned nas stavali a buzerovali ze nemame odrazka.Proste chlapci policajti boli straaaaasne velky machri ked buzerovali vtedy tusim 13rocnych chalanov za vsetko co sa da.
23.09.2005 - 09:37:04
00
keyboard_arrow_up