Kam ideš? Do ktorého mesta?
29.06.2018 - 14:29:33
00
po preratani to fakt nevychadza vyhodne takze skor kde je dobre pozicat bike, 85€ na 8 dni je genialna cena a ze je to hlina mi nevadi ak to nebude uplny srot.
Ako je to tam s pedalmi? mam look kufre, treba zobrat aj SPD-SL pre istotu alebo svoje pedale?
Wladix no to este neviem co zozeniem a nie je uplne iste ze aj pojdem ale nechcem dopadnut ako minuly rok a potom na poslednu chvilu som zhanal info tam a nic som nezohnal
29.06.2018 - 14:32:12
00
scarinko napísal:
no napr v com si to prepravoval


..stretch folia by mala stacit :D
29.06.2018 - 14:33:16
00
scarinko napísal:
po preratani to fakt nevychadza vyhodne takze skor kde je dobre pozicat bike, 85€ na 8 dni je genialna cena a ze je to hlina mi nevadi ak to nebude uplny srot.
Ako je to tam s pedalmi? mam look kufre, treba zobrat aj SPD-SL pre istotu alebo svoje pedale?
Wladix no to este neviem co zozeniem a nie je uplne iste ze aj pojdem ale nechcem dopadnut ako minuly rok a potom na poslednu chvilu som zhanal info tam a nic som nezohnal

Tak vyber miesta je zaklad predsa. Ist na Mallorcu v lete a skoncit niekde na juhu, to nie je moc dobry napad si myslim. :-)
Ak pojdes na k Alcudii/ Playa de Muro, tak mas istotu. Frajerka sa moze valat na plazi a bikeshop tam mas kazdych 100m a kopce nie su daleko.
Napr - https://www.huerzeler.com/en
A pedale, konkretne z tejto stranky:
Pedal systems
We have the following pedal systems:- SPD-MTB, SPD-SL, Look Keo, flat and caged pedals.
Feel free to bring your own if we do not have the system you use. The pedals are included in the rental price.
Ale ja som mal vzdy svoje, aj sedlo.
29.06.2018 - 14:49:17
00
bol som v Cales de Mallorca a to bola teda diera, aj co sa tyka rentov aj plazi, ale bol to charter a LM tak to si nevyberies. Sever alebo severozapad by som bral radsej.
Dik za tip na ten rent, klikol som si tam aj insurance pre istotu a tych 10 eur nie je tak vela. nikdy nevies kedy sa nieco stane s bajkom. celkova cena na 7 dni s poistenim za ALU je 95€
29.06.2018 - 14:59:59
00
insurance je jasna volba, ako by marecej napisal: "tebe nikdy nevies co sa stane" :-)
29.06.2018 - 15:08:24
03
Zakazdym, ked som mal bike v prepravnej taske, bolo cosi poskodene.Po prilete na Maltu som vyjavene cumel cez okno lietadla na3 kusy kartonovej bikovej krabice s nalepkami FRAGILE, v ktorej bola taska pre istotu zabalena.
Odvtedy bike nebalim do nicoho, penove rury okolo ramu a vidlice su proti skrabancom, a kedze je jasne co to je, tak s tym tak *****.
03.07.2018 - 20:41:33
04
Uvažujem o ceste do exotiky a chcem so sebou zobrať aj cesťák. Najlacnejšia verzia by bol originálny kartón (nejako spevnený) ako nadrozmerná batožina, ale s transportom kartónu po letisku by to bola značná sranda. Máte s niečím podobným skúsenosť? Čo by ste poradili? Tých vakov a kufrov je v e-shopoch celkom dosť.
07.02.2022 - 17:58:18
00
Nadrozmerna batozina ta vyjde vacsinou mierne viac ako ked priznas, ze to je bike. Tam mas viac moznosti - niektori bezne pouzivaju krabicu od biku s tym, ze si v danej krajine dohodnu rovno prvy den krabicu na cestu spat, niekto pouziva specialny obal.

Skusil si pogooglit, ci to niekto na SK nepoziciava? Viem, ze zijem v trochu inej cyklo dimenzii, ale mame tu cca 3 pozicovne cyklokufrov a 10 dni stoji cca 70€ za pekny Evoc a to sa celkom oplati.

Pre seba som skusal x kombinacii, ale nechystam sa lietat tolko aby sa mi pozicovna nevyplatila. Ak chces kupovat, tak na cestak bol najlepsi asi na bike-discounte za necelych 200€
07.02.2022 - 18:31:19
00
Tiež som uvažoval napr. nad týmto. Ale do tej exotiky lietavam aj 2-3 krát do roka, tak by sami možno oplatil aj vlastný kufor. Alebo upravený kartón. Ešte je čas, tak sa možno pohrám s polystyrénovým jadrom a niečo "zmastím". Ale vďaka za tip.
07.02.2022 - 18:50:35
00
Pri 2-3 krát by som to vôbec neriešil a kúpil napríklad toto:

https://www.bike-discount.de/de/b-w-bike-box-ii

Dajú sa zohnať obaly aj pod 200€, ale to je na občasné nosenie, prípadne autobus alebo vlak a často pri tých lacných býva každá časť za príplatok - napríklad obal na kolesá, kryt reťaze a tak ďalej.

Práve som videl evoc v akcii za 300€, ale netuším, či posielajú aj na Slovensko. Ak by si mal záujem, posli ss a pohľadám kde som to videl.
07.02.2022 - 20:45:37
00
Nelietam, ale videl som; kartonova prepravna krabica, na ochranu vybranych casti PUR penová ochrana trubiek (ako izolacia kurenia). Lacne, funkčné a ľahké.

Navyse,priznane ako bike ma vacsiu sancu na (trochu) lepsie zaobchadzanie ako obycajna nadrozmerna batozina
07.02.2022 - 21:37:13
00
Presne niečo podobné som mal na mysli. Dalo by sa to aj vyrobiť. Uvidíme...
07.02.2022 - 21:38:34
00
Urcite youtube bude mat (ja som to videl u nejakeho cestovatela,nebolo specialne 'technicke' video)

Hlavne, aby to nehrkalo a neodieralo sa.

Myslel som,ze aj dcrainmaker mal nieco k veci,ale nenasiek som.
07.02.2022 - 21:46:11
00
Mountain lovers to vysvetľovali, že tak bežne lietajú, ale ja osobne mám môj Bike až príliš rád
07.02.2022 - 21:59:27
00
keyboard_arrow_up