Ranna romantika na zastavke Bukova.

Prílohy:

DSCN4098.JPG
DSCN4098.JPG 393.84 KiB thumb_up0thumb_down

22.08.2021 - 10:42:52
06
ten isty rychlik co ma pred pol mesiacom nedoviezol kam mal, prekvapil znova - prisla suprava s kupeckovymi voznami :lol: v celej suprave nebol ani jeden hak na bike. ale hlavne ze mame povinne miestenky :lol: bol som rozhodnuty to vopchat do kupecka a cele ho obsadit ale nevosiel som sa cez dvierka do ulicky. tak som vlhky od teplej klepal kosu do puchova pri hajzliku, ked som nasiel sprievodcicku ze co to je - ta ma poslala do vozna ktory bol sice bez haku ale podarilo sa mi bike nejak vzpriecit do chodbicky pri wc kde drzal aj sam.
cyklistov slo viacero - celkom chaos.
nervy mi tiekli ale zachranila to druha sprievodcicka - velmi mila baba, bolo vidiet ze so mnou suciti :lol: vraj menili vozne vecer predtym.
05.09.2021 - 18:55:47
00
Napíš im klasicky sťažnosť aj na : https://www.zssk.sk/zakaznicke-podania/
Nenapíšeš, nabudúce to zariadia rovnako. Napíšeš, možno sa nič nezmení a možno si to niekto prečíta a zareaguje. Aspoň budeš mať kľud na duši.
05.09.2021 - 19:40:26
03
Ktory rychlik to bol?
05.09.2021 - 20:57:48
00
Gusto0 napísal:
ten isty rychlik co ma pred pol mesiacom nedoviezol kam mal, prekvapil znova - prisla suprava s kupeckovymi voznami :lol: v celej suprave nebol ani jeden hak na bike. ale hlavne ze mame povinne miestenky :lol: bol som rozhodnuty to vopchat do kupecka a cele ho obsadit ale nevosiel som sa cez dvierka do ulicky

Výhoda trištvrtemetrových riadidiel... Keby boli háky, zaberieš dve miesta...

Stalo sa mi, že boli tri háky, junáčik s takými si ho zavesil na prostredný, a ďalší sme sa na krajné už nezmestili.
05.09.2021 - 22:47:35
00
Hák som skúsil jeden krát a pri mojom xc Cube 29" kolesá xl (23") rám bez teleskopky sa okolo mňa nedalo po uličke prejsť
05.09.2021 - 23:07:01
00
JoKo napísal:
Výhoda trištvrtemetrových riadidiel... Keby boli háky, zaberieš dve miesta...

Stalo sa mi, že boli tri háky, junáčik s takými si ho zavesil na prostredný, a ďalší sme sa na krajné už nezmestili.


Dufam, ze si potom junacika poucil, ze ma uvolnit predstavec a otocit riadidla o 90 stupnov. :-)
06.09.2021 - 06:47:13
01
matko001 sedlovka sa Ti nedá vytiahnuť z rámu?
06.09.2021 - 06:56:14
00
JoKo napísal:
Výhoda trištvrtemetrových riadidiel... Keby boli háky, zaberieš dve miesta...

Stalo sa mi, že boli tri háky, junáčik s takými si ho zavesil na prostredný, a ďalší sme sa na krajné už nezmestili.

divné, v tých vlakoch čo ja nimi občas cestujem sú haky výškovo na striedačku, aby sa podobne nestávalo ... riadidlá mám viac ako 3/4m a ešte sa nikdy nestalo že by som vyblokoval celý vagón ...
06.09.2021 - 07:33:32
01
Chodíme partia a nemáme problém tam zavesiť tri bicykle s 800 mm rajdami. Tuna junáčik si len potreboval zase podrýpnuť ;)
06.09.2021 - 07:38:48
05
zalezi na type vagonu, do niektorych hakov sa ani normaly mtb plast nevojde, do inych sa L/XL bike nezmesti na dlzku, ze bike cestuje a vypadava z haku atd. Najviac ma fascinuje ale ten typ, kde zavesene rozmernejsieho biku na hak zablokuje vlez ktory je v strede prepazky a vchadzajuci ludia sa musia predierat - na opacnej strane kde nie su haky ma vlez offset, takze tam by to nezablokovalo.... netusim ci je na to nejaka norma, ale vysledok je dost ubohy a hlavne smutny kedze ide v nemalej miere o nove vagony :)
06.09.2021 - 07:59:18
03
Palo TT RR 767 Tatran maju posahanu celu supravu asi - lebo v krompachoch nakoniec odisiel ale posledne vozne museli ostat prazdne. teraz prisli tie vozne stare kupeckove - zrovna tie urcene pre bike
no a na haky som nikdy nemal problem - teraz sme tam boli 3 mtb so sirokymi rajdami. musela mi sice jedna pani pomoct ale normalne sa to tam zmestilo. treba ale zaradit tazky prevod lebo si ohnes salter o tu spodnu cast kam ide koleso. jeden chalanisko si to zavesil opacne - zadnym kolesom hore :-)
06.09.2021 - 09:57:21
00
aJoN napísal:
matko001 sedlovka sa Ti nedá vytiahnuť z rámu?


Nedá. Teda teraz už dá, ale pevná tam bola vlepená lebo sa zasúvala a už som z nej bol zúfalý (zvažoval som aj lak na vlasy - tak zúfalý)
06.09.2021 - 10:39:45
00
Ja takmer kazdy raz co cestujem slovenskymi vlakmi s bikom narazim na nejaky problem. Vsetko to uz tu bolo spomenute - nie je spravny vozen s hakmi aj ked tam mam miestenku alebo nie je vozen vobec, aj ked mam miestenku tak su miesta obsadene, ... Par krat sa mi stalo ze bol iny vozen s menej miestami na sedenie takze aj ked som mal miestenku tak som nesedel lebo to miesto proste v tom vozni neexistovalo. Takze sa to bohuzial nestava len s bikovymi miestami.
Co ma ale dokaze neskutocne vytocit je ked si den vopred kupim miestenku na bike na hak do vozna pretoze viem ze ho budem mat nalozeny brasnami a obcas treba brasne zlozit do batozinoveho, prijdem k hakom a vsetky vratane mojho miesta su obsadene bikami ktore su zamknute. Bajker co tam ma bajk si ho odmieta zlozit (je zamknuty inak by som ho zlozil sam), sprievodcicka to vyriesi stylom ze vsak jemu sa to uz neoplati skladat dole ked ho tam uz ma a prenasat do batozinoveho (lahka ziletka) a ze si teda v dalsej stanici mozem presunut moj bikepackingovo nalozeny bike presunut do batozinoveho vozna. Takze stojim v ulicke v rychliku pri biku a cakam na dalsiu stanicu, potom 20kg bike zbytocne prenasam a este mi v batozinovom zahlasia ze mam dat dole brasne. Toto ma zakazdym mega vytoci - stalo sa mi to uz 2x s tym ze som musel dat dole brasne a 1x s tym ze brasne museli zostat.
S cim som ale problem nemal ani s endurom ani s bikepackingovo nalozenym bikom bolo ze sa zakazdym zmestili na haky k dalsim bikom a ludia mohli chodit ulickou kedze som zasunul sedlo. S vysunutym sedlo to sice ludi trochu otravuje ale tiez sa dostanu na druhu stranu. Enduro je k tomu zvacsa polozene zadnym kolesom na dlazke a nikdy sa nestalo ze by z haku vypadlo.
06.09.2021 - 11:03:06
01
Dalsi z mojich "vtipnych" vlakovych zazitkov zo vcera, Shinkanzen Tornala-BA.
V Ulanoch nad Zitavou vypustili vsetkych z vlaku pre havariu na trati, autobusy prevezu cestujucich do Palarikova, kde cakal dalsi vlak pokracujuci v smere BA. Opytal som sa, kam chcu dat tych 10 bajkov z vlaku, vraj do batozinoveho priestoru autobusov. Radsej sme to ani neskusali, sadli na bajky (ca. 14km), dohodli sa so sprievodcom, nech na nas cakaju a vyrazili na nocne cesty. Vlak sme stihli, nakoniec sa cestovanie predlzilo o 2 hodiny... :tmi:
06.09.2021 - 16:27:40
010
keyboard_arrow_up