motto SloMBY
1.SloMBA-Pre radost z jazdy... 16% [ 12 ]
2.Jazdi,respektuj a buduj 9% [ 7 ]
3.Bajkeri pre les - les pre bajkerov 22% [ 17 ]
4.Jazdime v lese 1% [ 1 ]
5.S bicyklom do lesa... 3% [ 2 ]
6.SloMBA - pre spoločnú radosť z prírody 4% [ 3 ]
7.Jazdi a chran/Jazdi a staraj sa 3% [ 2 ]
8.Jazdi a rešpektuj 18% [ 14 ]
9.Kto inému jamu kope, je u SLOMBY na brigáde 7% [ 5 ]
10.SloMBA - Slobodne jazdit 5% [ 4 ]
11.Jazdim slobodne,respektujem okolie 1% [ 1 ]
12.SloMBA - pre krajsiu jazdu lesom 11% [ 8 ]
Celkový počet hlasov : 76
Vazeny clenovia aj neclenovia...
premyslame nad nejakym kratkym,vystiznym a originalnym mottom SloMBy,ktore by vystihovalo nasu cinnost, popripade nieco s tym suvisiace.Privitame Vase navrhy, vylepsenia atd.
Zatial nas napadlo:
1.SloMBA-Pre radost z jazdy...
2.Jazdi,respektuj a buduj-pricom by sa pod tym rozpisal kazdy bod...(podla vzoru IMBA)
3.Bajkeri pre les - les pre bajkerov(pripadne druha modifikacia bikeri lesu-les bikerom)
4.Jazdime v lese
5.S bicyklom do lesa...
6.SloMBA - pre spoločnú radosť z prírody
7.Jazdi a chran/Jazdi a staraj sa
8.Jazdi a rešpektuj
9.Kto inému jamu kope, je u SLOMBY na brigáde
10.SloMBA - Slobodne jazdit
11.Jazdim slobodne,respektujem okolie
12.SloMBA - pre krajsiu jazdu lesom
...
edit: nahradil som najmenej oblubene novymi,hlasovanie mate moznost zmenit...


Naposledy upravil warzone dňa 25.11.2009 - 20:25:55, celkovo upravené 13 krát.

09.11.2009 - 08:46:59
00
Jednotka je fajn, dvojka nie, lebo slovo respektuj niektorym slombistom (nie len im) nevravi absolutne nic. Radsej pouzit slova, za ktore vas nebude nikto "chytat".

Od slombistov ocakavam, ze budu vplyvat na poslancov vsetkych urovni tak, aby presadzovali zmeny v legislative v smere, ze biker v lese nie je skodnou. A toto by malo byt aj ich hlavnym mottom.
09.11.2009 - 09:03:49
00
tak potom nieco ako "Legalize MTB" :) alebo nieco teatralnejsie ako "MTB bez pokut" alebo "Za prava cyklistov"......len aby to neznelo akokeby sa riesil svetovy mier...by to mohlo byt aspon trosku nad vecou...."Bajkeri lesu, les bajkerom" ...treba brainstorming, nieco sa uz vyberie .)
09.11.2009 - 10:17:26
00
to posledne "Bajkeri lesu, les bajkerom" nieje zle...co takto "Bajkeri pre les - les pre bajkerov"?
09.11.2009 - 11:07:36
00
aj mne sa to celkom pozdava ;)
09.11.2009 - 11:22:06
00
kedže sa SLOMBA chce prezentovať aj pred verejnosťou tak výraz ako "bajker" bude pre väčšinu dôchodcov pohybujúcich sa po lese nezrozumitelný.

SLOMBA : S bicyklom do lesa...
09.11.2009 - 11:51:45
00
ja som za to prvé...
myslím, že akékoľvek motto v ktorom sa spomína zároveň bicykel a les je nevhodné, pretože veľká časť populácie zastáva (nesprávny) názor, že bicykel v lese je nelegálny. motto, ktoré by niečo takéto vyzdvihovalo vyznieva príliš provokatívne, prípadne ako detinský výkrik (legalize it!)... na ľudí s myslením bežného dôchodcu treba ísť okľukou. netreba pripomínať nič adrenalínové, nelegálne a podobne. zároveň by motto malo znieť pozitívne. preto sa mi z doterajších nápadov najviac páči to prvé peťove - "SloMBA - pre radosť z jazdy..."
ja mu dávam tak 80% (pretože treba uznať, že čemba má lepšie motto - "mít kde jezdit")

edit: ešte k tomu "bajkeri lesu - les bajkerom" -> platí to, čo som spomenul vyššie a navyše takéto motto je príliš dlhé...
09.11.2009 - 12:07:08
00
no len myslim ze dochodcom to je aj tak jedno, ziadny slogan ani akcia ani nich ich nepresvedci o tom ze nemaju pravdu.. ci mysliis ze keby sa zajtra zmenil zakon a vo vsetkych TV bola obrovska kampan o zlegalizovani uplneho vstupu a jadenia MTB v lesoch tak ubudne konarov a klincov v lese? resp ta budu ochotne zdravit a prestanu na teba mavat barlami?

kampan by sa mala zamerat na tu rozumnu cast populacie a taktiez na ludi ktori maju priamy vplyv na papierovacky okolo lesov..
09.11.2009 - 12:12:09
00
máš v podstate pravdu, ale myslím, že toto nie je úloha motta. a hlavne cieľom SloMBy nie je dosiahnuť zrušenie nejakého imaginárneho zákazu ale zlepšiť podmienky pre mtb všeobecne a to hlavne šírením dobrého mena bajkerov v lese v očiach ostatných používateľov lesných komunikácií (ciest aj chodníčkov). a to sa dá dosiahnuť jedine vzájomnou toleranciou a ohľaduplnosťou a tiež napríklad čistením lesa, opravovaním chodníkov a podobne. stalo sa mi napríklad, že som opravoval drevený prejazd cez blatovú zákrutu na singli ponad vydricu (ľavá strana). tie 4 dosky, ktoré tam normálne bývajú boli totiž porozhadzované divými prasiatkami. stretli ma pritom asi 4 dôchodkyne a vyslovili sa uznanlivo a pochvalne o mne ako o bajkerovi, poobdivovali bike a podobne, pretože takáto jednoduchá vec aj im uľahčila prechod po blate. takto sa dá s minimálnym úsilím dosiahnuť oveľa viac, ako mottom v štýle "pustite ma s bajkom do lesa".
09.11.2009 - 12:22:36
00
Dufam, ze dochodcovia nemaju zakaz vstupit do debary. :D :D :D Logo by malo smerovat von a nie dovnutra komunity. V tom smere sa mi paci "Mit kde jezdit" cemby a taktiez propagacia kodexu http://www.cemba.cz/kodex-cyklisty/. Zaklad je schopnost dohody s lesakmi a pesimi turistami - tam by malo logo smerovat.
09.11.2009 - 12:30:27
00
To prve - radost z jazdy ma uz BMW. Nie je to zle ale.. skusme dalej.

Zatial sa mi najviac paci to IMBAcke a Bikeri lesu - les bikerom. Popripade: Bike patri do lesa. Alebo Jazdime v lese - co je dvojzmyslene ako vyzva a zaroven ako konstatovanie.
09.11.2009 - 12:37:48
00
... a hlavne cieľom SloMBy nie je dosiahnuť zrušenie nejakého imaginárneho zákazu ale zlepšiť podmienky pre mtb ...

Zakaz je skutocny, ibaze ho takmer nikto nedodrziava. Co je to zlepsit podmienky? Že v lese nebude blato? Lepsie podmienky pre jazdu lesom zacinaju pri zakonoch, vyhlaskach, nariadeniach. Ale s dalsim tvojimi slovami sa da suhlasit.

ci mysliis ze keby sa zajtra zmenil zakon a vo vsetkych TV bola obrovska kampan o zlegalizovani uplneho vstupu a jadenia MTB v lesoch tak ubudne konarov a klincov v lese? resp ta budu ochotne zdravit a prestanu na teba mavat barlami?

Co myslis, preco mavaju barlami? Lebo okolo nich bajker prejde velmi ohladuplne a pomaly tak, aby im nevznikol pocit ohrozenia? Ziadnu cielovu skupinu na vysvetlovanie netreba hladat.

Ziadne motto Slomby nevymaze z ludi pocit zla z bajkerov dovtedy, kym mnohi z nas nepochopia, ze adrenalinova jazda dole kopcom nas nedonuti spomalit kvoli pesim turistom. V bikeparku na agresivnu jazdu nikto nadavat nebude, ale cestou napr. zo Zeleneho plesa turisti uskakuju, lebo maju strach aj ked idem za nimi rychlostou ich chodze. Preco asi?
09.11.2009 - 12:49:45
00
suhlasim s mar_tinom, ze by to nemalo vyzniet tak priamociaro a vyjadrovat len potrebu jazdit v lese, ale radost z jazdy ma aj decko na trojkolke, motto by malo vyjadrovat nejaky problem....suhlasim s tym, ze to ceske je veelmi dobre....nestacilo by ho prelozit? :wasntme:
09.11.2009 - 13:04:30
00
Lebo ludia si apriori myslia, ze na biku jazdia len sialenci - a vobec to nemusi byt ich vlastnou skusenostou...je to zrejme vseobecny obraz bikera v spolocnosti. Neviem ci slomba alebo jej heslo toto moze zmenit/ovplyvnit. Tazko zmenit celkove povedomie o bikeroch ako o adrenalinovych blaznoch. Heslo by teda malo byt aj zmierlive...
09.11.2009 - 13:09:09
00
"SloMBA - pre slobodnú radosť z prírody"
"SloMBA - pre spoločnú radosť z prírody"
alebo
"My chceme do lesa, štvorkolky practe sa!" :D
09.11.2009 - 13:11:52
00
keyboard_arrow_up