Takze ako som pisal vo vedlajsej teme,kto chce pomoct,tu moze stiahnut povodny letak a postnut svoj vylepseny ci uz graficky,textovo alebo inak.A ak sa bude pacit,nahradim ho svojim prvovytvorom,ktory zozal tolko kritiky :P So let's go!
http://www.slomba.sk/upload/SLOMBA=corrections.doc

Prílohy:

[Typ súboru doc bol deaktivované a preto nemôže byť zobrazený.]

03.12.2008 - 09:10:30
00
nieco taketo? pdf mi sem nechce natiahnut, lebo je velke

EDIT - na zaklade pripomienky (dobrej) som zmenil "les" za "prirodu"
EDIT2 - na zaklade pripomienky (dobrej) som zmenil velke pismena

este by som chcel dodat ze tento pic nieje vhodny na tlac. je zmenseny a ma ubrane na kvalite aby bol mensi objem dat. na tlac mam pripravene pdf, ktore bude na stranke Slomby

Prílohy:

slomba_public.jpg
slomba_public.jpg 127.74 KiB thumb_up0thumb_down

slomba_public2.jpg
slomba_public2.jpg 126.76 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil ja_michalko dňa 04.12.2008 - 11:25:15, celkovo upravené 6 krát.

04.12.2008 - 08:03:27
00
pekne :) updatujem?Cakam na dalsie ohlasy...
04.12.2008 - 08:51:31
00
no myslim, ze nie je co riesit, dobra praca miso
04.12.2008 - 09:42:34
00
veľmi pekné... :shock:
04.12.2008 - 10:05:58
00
Prosím, neberte to ako zbytočnú kritiku, mojou snahou je silná Slomba a preto píšem dosť otvorene ... :-)

Mám iba tri veci k tomu letáku:

- tá prvá otázka je trochu zaujatá - píše sa tam o lese, lebo momentálne sú medializované problémy s lesákmi, ale bicyklovať chceme aj na lúkach a pod., okrem toho by to lesáci mohli brať príliš osobne, že Slomba brojí proti nim ... takže by som tam dal "Chceš si vychutnať jazdu na biku v prírode?".
- tá šípka, ukazujúca na bikerov, je tam zbytočná až vadiaca (keďže je škaredá), aj bez nej je každému jasné, že "oni" sú tí dvaja na bicykloch :-)
- na letáku sa nepíše v "tvoj", "tvoje" a pod. veľké prvé písmeno, teda nie "Tvoj", ale "tvoj".

Inak OK, profík grafik by to iste vylepšil, ale toto už podľa mňa môže visieť na titulke Slomby :wink:
Ďakujem.
04.12.2008 - 10:33:53
00
kritika musi byt a je dobra

- tá prvá otázka je trochu zaujatá - píše sa tam o lese, lebo momentálne sú medializované problémy s lesákmi, ale bicyklovať chceme aj na lúkach a pod., okrem toho by to lesáci mohli brať príliš osobne, že Slomba brojí proti nim ... takže by som tam dal "Chceš si vychutnať jazdu na biku v prírode?".

text nieje problem zmenit - urobim

- - tá šípka, ukazujúca na bikerov, je tam zbytočná až vadiaca (keďže je škaredá), aj bez nej je každému jasné, že "oni" sú tí dvaja na bicykloch :-)

odstranim, tiez nieje problem. mne sa zdalo ze sa tam hodi. nech sa vyjadria aj dalsi

- na letáku sa nepíše v "tvoj", "tvoje" a pod. veľké prvé písmeno, teda nie "Tvoj", ale "tvoj".

nepovedal by som. podla pravidiel Slovenskeho jazyka (bod 7.), citujem: "Oslovenia zámenami v listoch, telegramoch, blahoželaniach a iných písomných prejavoch (ak oslovujeme konkrétne osoby)", tam maju byt velke pismena, pretoze my sa snazime letakom oslovit konkretnych ludi.
04.12.2008 - 10:53:18
00
(ak oslovujeme konkrétne osoby)[/b]", tam maju byt velke pismena, pretoze my sa snazime letakom oslovit konkretnych ludi.

Konkrétnymi ľuďmi sa myslí priamo oslovená osoba, čiže napríklad "Jano, chceš bikovať ako oni?". Jaroh má pravdu, má tam byť malé písmeno.
04.12.2008 - 10:59:52
00
Konkrétnymi ľuďmi sa myslí priamo oslovená osoba, čiže napríklad "Jano, chceš bikovať ako oni?". Jaroh má pravdu, má tam byť malé písmeno.

konretna osoba je aj clovek stojaci pred letakom - clovek ktory ho cita a ktoreho vyzyvame.

je to dost na diskusiu - chcelo by to vyjadrenie nejakeho slovencinara

ale hovorim - nieje problem to zmenit. ani sa tomu nebranim
04.12.2008 - 11:03:24
00
OK, zavolal som otcovi, ktorý je jazykový redaktor: jednoznačne malé písmeno.
04.12.2008 - 11:14:53
00
konretna osoba je aj clovek stojaci pred letakom - clovek ktory ho cita a ktoreho vyzyvame. je to dost na diskusiu

Ani nie, je to pomerne jasné. Robím v novinách a tieto veci tu máme denne.

Ale ako chceš, však sa za to nestrieľa :-)
04.12.2008 - 11:17:05
00
super super, este to dosperkujeme :)
co sa tyka tej sipky,tiez mi prijde trochu smiesna a zbytocna, no co sa tyka toho velkeho pismena,skor sa priklanam k ja_michalko-vi,je to take osobnejsie,ale ak to je gramaticky spravne tak nech je tam kludne male...
Inak nejde natiahnut pdf subor na stranke SLOMBA - administracia(podporovane subory doc, gif, jpeg)
04.12.2008 - 11:18:48
00
OK, zavolal som otcovi, ktorý je jazykový redaktor: jednoznačne malé písmeno.

ok menim to - pridal som aj verziu bez sipky... takze pdf na tlac poslem uz len to ktore vyberieme (ale predpokladam ze to bez
04.12.2008 - 11:19:13
00
pekne miso , akurat umiestnenie napisov join us a join the mtb mi nesedi, viac by sa mi pozdavalo ak by neboli prekryte zelenym textom. K textu, vynechal by som "ako oni" a este "tvojho" sa mi zda navyse , teda myslim ze by stacilo "vstup do sveta MTB"
04.12.2008 - 12:09:40
00
... akurat umiestnenie napisov join us a join the mtb mi nesedi, viac by sa mi pozdavalo ak by neboli prekryte zelenym textom. ...

no moja myslienka bola aby bol eng text sekundarny v pozadi ako take "křoví".. nechcel som ho davat moc viditelne ani do popredia. preto som ho dal tak aby bol v spojeni s vyznamovym spojenim v slovenskom jazyku, ale aby nedominoval. proste by som ho nechcel davat moc do popredia (resp ho zviditelnit)
04.12.2008 - 12:23:22
00
keyboard_arrow_up