"VÝZVA!!!!!!!!!!!!!!!!! V stredu 13.11. 2013 o 17,00 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca bude verejná diskusia k oblasti Prameňa Vydrice - Mestský Lesopark (od Slivu, na Malý Slavín až po Biely Kríz). Ochranári chcú v tejto oblasti vyhlásiť rezerváciu o rozlohe 400 hektárov !!!!!!!! Ak im to prejde sme do bikovali. Príďte podporiť bikersku komunitu a MLBA, ktorí sú proti vyhláseniu rezervácie. V opačnom prípade ochranári nebudú mať žiadnu opozíciu !!!!! "

Vie sa o tomto nieco alebo len HOAX na Facebooku?
11.11.2013 - 14:37:21
00
a existuje niekde nejaka mapka, na ktorej je presne vyznacene, o ake uzemie sa jedna?? Alebo hocico kde si vie clovek nieco o tom precitat..... By ma zaujimalo, v com su tie lesy okolo toho potôčika vynimočné...hmm..

Nebude celá tá rezervácia náhodou skôr o tom, že tam bude vylúčená ťažba dreva, ale pohyb osôb a bikerov a iných rekreantov bude možný?? Len sa pýtam....
Tento clanok som nasiel dakde na webe..akurat neviem ci je aktualny: http://www.wolf.sk/sk/kmen-male-karpaty

Aj tutok je nejaky clanocek.. http://bratislava.sme.sk/c/6967156/z-bratislavskej-vydrice-moze-byt-mestska-rezervacia.html
Adokonca aj s dakou minimapkou...,


Naposledy upravil johnnySVK dňa 11.11.2013 - 15:29:25, celkovo upravené 1 krát.

11.11.2013 - 14:52:07
00
alebo skor bude len zakazany pohyb osob, tazbu to nijak neobmedzi :)
no skoda ze je to akurat 13teho to nemozem

btw tyka sa to aj tych asfaltiek? ci len cisto behania po lese?
11.11.2013 - 15:15:35
00
capulo..je to celkom mozne..ale potom to moc na smajlicka nieje....
11.11.2013 - 15:20:53
00
tak ja uz to berem jak vtipy v kocurkove :)
11.11.2013 - 15:30:34
00
Treba tam prist na to zasadnutie. Ja idem. V kazdom pripade to bude obmedzenei pohybu ludi... Len tomu robia celkom zaujimavu kampan, ktora bohuzial sa nezaklada na pravde... Takze kto mozete, pridte podporit 13.11. cyklistov a vsetkych ludi, co sa chcu slobodne hybat v tomto lese...
11.11.2013 - 15:47:55
00
to uzemie ma az 400 hektarov? to je akosi privela :sweat: tam bude zahrnute potom aj ine uzemie nez okolie vydrice
11.11.2013 - 17:20:06
00
v rezervácií sa predsa nemôže jazdiť na bicykli.
na druhej strane lesopark dávno nie je žiadny lesopark,ale len obyčajný hospodársky les ktorý je dosť drancovaný.navrhujem zrušiť názov lesopark.
11.11.2013 - 17:42:19
00
"VÝZVA!!!!!!!!!!!!!!!!! V stredu 13.11. 2013 o 17,00 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca bude verejná diskusia k oblasti Prameňa Vydrice - Mestský Lesopark (od Slivu, na Malý Slavín až po Biely Kríz). Ochranári chcú v tejto oblasti vyhlásiť rezerváciu o rozlohe 400 hektárov !!!!!!!! Ak im to prejde sme do bikovali. Príďte podporiť bikersku komunitu a MLBA, ktorí sú proti vyhláseniu rezervácie. V opačnom prípade ochranári nebudú mať žiadnu opozíciu !!!!! "

Vie sa o tomto nieco alebo len HOAX na Facebooku?

hoax to nie je, ma tam byt rezervacia, ale nie som si isty, ze ma byt takto + pokial viem, cele to ma byt inak, ziadny zakaz vstupu a nic podobne. Nehovoriac o tom, ze presne v case, ked mala zacat priprava na tu rezervaciu, ciste nahodou tam zacali chodit rubat stromy. Okolie Vydrice si zasluzi rezervaciu, inak to tam znicia a je to naozaj carovny kut. A to nemyslim zvaznicu, kade sa bajkuje, tam je toho omnoho viac. Hmm, mozno tam dojdem, ale to by bol prelom :lol: .. ale ja osobne som za rezervaciu, pretoze to vidim ako jediny mozny sposob ako zastavit tazbu.
11.11.2013 - 18:07:38
00
lto:
trosku si vedla s tou rezervaciou, ale toto tu nebudem rozoberat... Su aj ine sposoby, ako zabranit tazbe nielen na tomto uzemi, i zakaz polovat... ale o tom musia rozhodnut ini... Ale da sa vyvinut spolocenska poziadavka, aby sa to konecne zacalo riesit, i bez tej nezmyselnej rezervacie... Viem ze tam slubovali hory doly, ale konecna verzia by vypadala uplne inak...:(
11.11.2013 - 18:10:42
00
Po vyhlaseni rezervacie uz nie je nutne cakat na rozhodnutia inych :)
11.11.2013 - 18:21:31
00
lto: spravne, ale zarucis ze do vyhlasenia rezervacie, od podania navrhu az po podpis sa tam nenanominuje ina nemenovana lobby a nezmeni pravidla hry, ako sa to stalo na inych rezervaciach v okoli BA...samozrejme v neprospech bikerov i turistov... Toto je ta prava hrozba, nie to co slubuju...
11.11.2013 - 18:24:10
00
okolie pod pajštúnom je tie tiež rezervácia a jazdí sa tadiaľ bežne.
11.11.2013 - 18:36:00
00
Laco, a kto zaruci, ze ak nebude rezervacia, tak nebude tazba? Je pekne hovorit o spolocenskom natlaku, ale tazsie nim nieco dosiahnut. Takze radsej rezervacia a nech zostanu stromy stat, ako neista snaha o bezzasahove uzemie a kym sa nieco v tomto duchu podari presadit, tak uz nebude co chranit...
12.11.2013 - 12:04:11
01
lto: spravne, ale zarucis ze do vyhlasenia rezervacie, od podania navrhu az po podpis sa tam nenanominuje ina nemenovana lobby a nezmeni pravidla hry, ako sa to stalo na inych rezervaciach v okoli BA...samozrejme v neprospech bikerov i turistov... Toto je ta prava hrozba, nie to co slubuju...

To by chcelo prebrat inde, nez na fore, lebo to vyzera na komplikovanejsiu vec, napokon aj zopar dalsich co viem. O tych inych rezervaciach co presne myslis a ktore ?
12.11.2013 - 16:18:24
00
keyboard_arrow_up