Pozdravujeme cyklistov a všetkých priaznivcov športu a horskej cyklistiky.

Chceli by sme Vás oboznámiť so situáciou horskej cyklistiky u nás, na
Liptove, v našom regióne. V týchto dňoch sa začína formovať skupinka
nadšencov, ktorá si dala za úlohu vybudovať MTB trasy vedené vrstevnicami
známe skôr pod názvom singletrack. Singletracky v našom regióne chýbajú a
preto by sme sa chceli i touto cestou zviditeľniť a dať Vám možnosť zapojiť
sa do ich budovania práve v našom regióne.

Pripravujeme spoluprácu ako so Slovenskou mountainbikovou asociáciou (SloMBA) tak i s Miestnou akčnou skupinou Horný Liptov (MAS Horný Liptov) a práve tieto dve organizácie by
nám našu prácu v mnohom uľahčili, ako v budovaní a úpráve už existujúcich
chodníčkov tak i s ich legalizáciou a začlenení existujúcich trás do
plánovaného rozšírenia cyklotrás na hornom liptove.

Pokiaľ chcete pomôcť pri značení a budovaní alebo len poukázať na
niektorú vami známu a vyhovujúcu trasu či chodníček, môžete tak urobiť
emailom na info@slomba.sk a a.vrabec@gmail.com. Návrhy trás
príjmame v akomkoľvek formáte, či už vyznačené na mape alebo v gpx formáte.
Termín do ktorého môžeme Vami zaslané trasy predkladať na pripomienkovanie
dotknutým obciam je do konca Decembra, preto neotáľajte a svoje nápady
zasielajte čím skôr.
mapa obcí : http://www.hornyliptov.sk/upload/Image/mapa.jpg

ďakujeme

Andrej Vrabec
SloMBA o.z www.slomba.sk
MAS Horný Liptov www.hornyliptov.sk
09.12.2009 - 10:44:50
00
Dovoľujem si vás upozorniť na prvé stretnutie nás nadšencov, ktoré sa uskutoční už túto sobotu tj 19.12.2009 o 17:30 v pivárni Velvet (LM, http://www.kamnapivo.sk/pivodb/lmikulas/3481/). Okrem požívania alkoholických i nealkoholických nápojov a obdivovania pozadí prítomných dám bude na programe i vzájomné spoznanie sa a debata na tému singlíkov na liptove.
Takže ak sa chcete zapojiť do presadzovania i budovania singletrackov či sa len o singletrackoch dozvedieť viac, ste na stretnutí vítaní.
17.12.2009 - 20:03:28
00
Keďže je nás zatiaľ pomenej, myslím že aspoň teraz na začiatku riešiť legalizáciu niečoho čo sa nebude až tak často využívať je nezmysel. Miesto toho by som to chcel skôr riešiť dohodou "my vám to upraceme a nasledne sa tadiaľ občas prevezieme". A ak sa to nedajbože uchytí, môžeme začať riešiť legalizáciu. Takže teraz navrhujem jednak si prejsť ten jeden menší okruh v Závažnej Porube, zistiť jeho stav a skúsiť ho spojazdniť ale zároveň i skúšať hľadať nevyužívané poľovnícke chodníčky a cestičky. Ako som už vravel, ja osobne by som sa orientoval na oblasť Závažná Poruba, Liptovský Ján, Poludnica ... pri hľadaní možných trás môžeme využiť rozšírenia lesných i turistických ciest do aplikácie Google Earth (viac v príslušnom vlákne).
Ďaľšia vec, myslím že v tejto veci dosť nemilá je tá, že už v pondelok nastupujem do novej práce kde budem na TPP a budem tam musieť cez týždeň sedieť takže už to nebude tak, že budem domov chodiť tak na týždeň-dva. Rovnako aspoň zo začiatku bude zostávať cez víkedny bike v BA, takže buď si bike požičiam doma alebo aspoň na cestu do závažky budem používať libertu :D
30.04.2010 - 09:20:47
00
Keďže najlepším spôsobom rozvoja MTB sú konkrétne turistické produkty a bikeri, ktorí ich využívajú, tak vám dávam na vedomie, aby ste vedeli: penzión Drak v Demänovej ponúka špeciálne cyklistické víkendy. Možno by stále za to širšie to spropagovať, lebo bez návštevníkov budú tie pripravované traily nanič :-) Viac sa dozviete tu.
09.05.2010 - 15:16:11
00
ja neviem ako je to inde ale tu na liptove s tymi singlami nepochodite , jedine co spravite je to ze tie single na ktore ukazete v tu chvilu zakazu alebo si daju do poznamky aby tadial chodila lesna straz .... moj skromny pohlad na vec .....
09.05.2010 - 17:06:38
00
Pastujem mail 2in1 ktorý mi dnes prišiel, snáď niekoho zaujme ...


==============================================

Pekný deň,



ako Miestna akčná skupina Horný Liptov organizujeme školenie značkárov cyklotrás. Napadlo ma, že oslovím Vás, či sa náhodou nechcete zúčastniť alebo či neviete o niekom, kto by v rámci Horného Liptova mal záujem získať certifikát a značkársky preukaz na značenie cyklotrás v regióne Horného Liptova. Ak by ste mali záujem alebo si na niekoho spomenuli, stačí ak na neho pošlete telefonický kontakt na info@hornyliptov.sk alebo sa ozvete na 044 5 225 396.

Preposielam Vám aj pozvánku, ten termín uvedený v pozvánke sme zrušili lebo nevyhovuje väčšine, musím stanoviť nový termín, ktorý by bol prijateľný pre všetkých. Predpoklad je, že náhradný termín bude niekedy v období od 23. augusta do 13. septembra.



Viera Rajniaková, MAS Horný Liptov

=======================================================

Milí členovia MAS Horný Liptov,



Miestna akčná skupina organizuje dvojdňové školenie značkárov cyklotrás, ktorí budú zabezpečovať značenie cyklotrás v rámci Horného Liptova. Plánovaný termín školenia je 10. a 11. august 2010. Celková hodnota školenia v prepočte na osobu je 150€. Náklady spojené so školením financuje MAS Horný Liptov zo svojho rozpočtu s tým, že je potrebná spoluúčasť zo strany záujemcov o školenie vo výške 17€ na osobu. Vyzbierané prostriedky potrebujeme na zakúpenie špeciálnych klieští, ktoré nie sú oprávneným výdavkom.

Vyškolených môže byť celkovo 10 značkárov, pričom ideálne by bolo, aby mali rovnomerné zastúpenie v jednotlivých mikroregiónoch Horného Liptova (Baranec, Belá, Ramža, Pod Poludnicou, Dolina Bieleho Váhu). Absolventi získajú certifikát a značkársky preukaz, na základe ktorého budú môcť profesionálne značkovať cyklotrasy.



Pokiaľ máte záujem vyškoliť niekoho vo vašej obci alebo máte typ na niekoho z inej obce, kto by o takéto školenie mal záujem kontaktujte nás e-mailom na info@hornyliptov.sk alebo na telefónnom čísle 044 5 225 396 do konca júla.



Program školenia nájdete v priloženej pozvánke.



S prianím príjemného dňa



Viera Rajniaková
04.08.2010 - 16:53:53
00
a ešte pozvánka

Srdečne Vás pozývame na školenie značkárov cyklotrás na území Horného
Liptova
Kancelária MAS Horný Liptov, 10.-11. august 2010
Program školenia
Utorok 10. augusta: teoretická časť
10.00 - 13.00
1 blok: história a súčasnosť značenia cyklotrás na Slovensku,
jednotný systém značenia cyklotrás na Slovensku, rozdelenie
značených cyklotrás
13.00 - 14.00
prestávka
14.00 - 18.00
2 blok: školenie značkárov cyklotrás – legislatíva, školenia a práca
s GPS a mapovými podkladmi, teória tvorby cykloturistických trás
Streda 11. augusta: praktické ukážky a praktický výcvik v teréne
9.00 - 12.30
začiatok školenia v teréne
12.30 - 13.30
prestávka
13.30 - 18.00
pokračovanie školenia v teréne
V cene školenia sú zahrnuté metodické a školiace materiály pre každého účastníka
(STN 01 8028, skriptá atď.), vzorové prvky cykloznačenia (obojstranná cyklosmerovka,
materiál kompozitný DUPONT, doplnkový značkársky materiál, značkársky materiál
určený na praktický výcvik (farby štetce, držiaky, náradie).
Prosíme Vás o nahlásenie Vašej účasti.
S pozdravom
Mgr. Vlasta Körnerová, manažérka
Ing. Viera Rajniaková, pracovníčka kancelárie
V Liptovskom Hrádku 22. júla 2010
04.08.2010 - 16:55:22
00
co su vlastne zac ten MAS , vobec som o nich nepocul .... da sa im verit vobec ?
04.08.2010 - 18:02:30
00
Tak to snad ani nemyslis vazne ze pytas kto je MAS. Po tom co som o tom cely december tocil a potom pravidelne raz za mesiac spomenul ?

Inak dnes som bol pozriet ten kopec za Zavaznou Porubou a zistil som :

- je to fest zarastene a tam kde to nie je zarastene su bud postavene skoky a klopenky alebo je to hooodne do kopca. Na sami vrch ku kvote je to kombinacia oboch ale vyhlad stal za to vyslapanie.

- "light downhillovych" chodnickov je tam pozehnane, ale az na jeden boli vsetky slepe a koncili niekde uprostred lesa

- tesne pred prvym dazdom som tam stretol samostatne troch bikerov a tesne pred druhym dazdom jedneho bikera a troch dedinskych teenager cyklistov, takze aj v takomto necase je to celkom lukrativna oblast

- povodnu trasu popri asfaltke som sice z asfaltky videl ale asi som hlupy a tak som sa tam ani na druhy pokus nedokazal dostat a vzdy som to stocil dolava do kopca.

- po cyklotrase su namalovane pekne cerstve cervene C-cka, ... pravdepodobne sa uz cinilo MASko

- stranu blizsie k LM som nakoniec ani nesiel
06.08.2010 - 22:39:27
00
hmm fasa a co tak poznackovat nieco v okoli bobrovca resp tej casti tatier ....
07.08.2010 - 00:31:03
00
no na to skolenie by som aj celkom rad isiel, ale 150eur momentalne nevyclenim :(. hehe Janosik, v Bobrovci to uz asi zostane len na nas :)
08.08.2010 - 10:46:32
00
Netreba sa vzdávať: hodnota školenia je síce 150€, ale účastník hradí iba 17€ :-) Takže nepotrebuješ 150€, ale iba 17€.
08.08.2010 - 10:53:12
00
toto mi pripomina akcie s predajom hrncov .... :whew: :shake:
08.08.2010 - 20:40:53
00
Ty si komik... najprv napíšeš:

hmm fasa a co tak poznackovat nieco v okoli bobrovca resp tej casti tatier ....


ale vzápätí

toto mi pripomina akcie s predajom hrncov ....


A čo si myslíš, kto tie značky maľuje? Samé nerastú, maľujú ich certifikovaní značkári, ktorí absolvovali práve také kurzy, aký sa Ti tu ponúka. Chceš mať niečo značené "v okoli bobrovca resp tej casti tatier "? A čo tak namiesto drístov o predaji hrncov ísť na ten kurz a potom to vyznačiť sám?
08.08.2010 - 21:45:57
00
pridte rad sa na vas pozriem a ziadne prachy odo mna nezobry ....
08.08.2010 - 21:58:39
00
keyboard_arrow_up