Objavil som na zaujimavy a asi aj prvy ABS modul. Dali by ste si nieco take na svoj bike? Co na to hovorite?

http://www.budbrake.com/
27.10.2009 - 21:06:48
00
pokusy o iste ABS na biku tu boli uz hodne davno...
x rokov dozadu na V-brakoch... a neviem ci aj nie na cantilevroch
27.10.2009 - 21:08:48
00
ze by som si to nedal.. nevidim v tom zmysel...
27.10.2009 - 21:10:41
00
heh tohle teda neeee :lol:
27.10.2009 - 21:16:18
00
mnavak, kubad: preco?
Ja by som si to tam aj dal, keby to bolo aj na hydrauliky, ale s tym ze by to bolo vypinatelne. Hlavne teraz ked je na cestach a chodnikoch listy a iny smyklavy bordel. Obcas ma prekvapi zablokovane predne koleso a na snehu by to malo este väcsie plus.

PS: uz som sa naucil robyt manualne ABS :D, par krat ma to zachranilo pred zdr*anim sa na asfalt
27.10.2009 - 21:19:07
00
neviem akym stylom brzdis, ale mna teda este neprekvapilo koleso v smyku be ztoho, aby som to chcel.
27.10.2009 - 21:22:59
00
ono se na kole obcas hodi smyk zadniho kola, auta s ABS muzou mit za urcitych podminek vyrazne delsi brzdnou drahu, je to tezke a bez elektroniky to nebude nikdy poradne fungovat.
na kolo mozna na nejake citibike
27.10.2009 - 21:34:08
00
jazdim stylom akym potrebujem, ked sa ponahlam tak idem rychlo ked nie tak pomaly. Prekvapilo ma to na pasiku travy co bol na chodniku, stredom chodniku bol mokry pas travy s hlinou, panicka na jednej strane, pes na druhej a ona si psika zavolala 2 metre pedomnou kde som bol rozbehnuty tak na cca 17km/h rychlosti, hned na brzdu a predne koleso rovno na pasiku tak sa rovno zablokovalo, ihned som brzdu povolil nakolko som ho mal aj natocene do lava a potom väcsinou ked naprsi tak bud pod stromami na listi alebo je tam potom naka ina gebuzina NEVIDITELNA kde som dostal aj nedotazavy smyk a potom na mokrych dlazdiciach a potom na chate, tam je toho dost, strk, listy nespevnena cesta a ked ma este tak napadlo tak pri drazdiaku na tych kamienkoch, tam staci naozaj malo zacat brzdit a kolesa sa blokuju, sneh a poladovica na chodniku cez zimu, ta poladovica ani nebola vydiet a zistil som to nastastie pri prvom brzdeni ked som este vobec nezatocil, keby som to pri to brzdeni nezistil tak by som pekne nedr*al do muru, ked sa ide v dubravke od saratova k cukrarni normalne po chodniku tak vie ake su tam 90° zatacky ktore na suchu davam v 25km/h, keby som tam siel na tej poladovici tak oproti prvej je hned dom, asi by som skoncil niekde v pivnici toho domu.

kubad: ano, prave preto by to malo byt vypinatelne, auta s ABS maju brzdnu drahu dlhsiu ale pritom su plne ovladatelne. Na aute ktore nema ABS dostanes smyk tak ostanes vsetkymi 4mi kolesami na ceste. Ked dostanes na bike alebo motoreke ktora nema ABS v zakrute smyk tak ides na asfalt ked ihned nezareagujes.
27.10.2009 - 21:45:01
00
:lol:
27.10.2009 - 21:56:14
00
prozatim se ABS nechytlo ani u motorek a tam je na to prostoru dost cena a vaha neni problem
a na supersportu me ani nechybelo, na kole me nechybi uz vubec a asi sem uz nejakou tlamu diky podjeti blokleho predniho kola hodil
v aute sem za ABS rad ale to ma 4kola tam je ten nejvetsi rozdil
na kole nechci ani nahodou
27.10.2009 - 21:57:29
00
Nauc sa poriadne brzdit, vyskusaj si ako sa bike ovlada so zablokovanymi kolesami, prednym aj zadnym... V zime sa fajn trenuje blokovanie preneho kolesa :). taketo ABS na bike ti teda nepomoze zabranit kolesu aby slo do smyku, na lade 100% nie. Podla mojho nazoru to iba zmensuje brzdny ucinok (nieco take som skusal na V-brakeoch a bol to otras, strasne gumovy chod paky, paka sla az na riaditka)... to by som si radsej kupil najhorsie bowdeny a lanka, potom je vysledny efekt taky isty.. Inac bol by som zvedavy co by si povedal (alebo hockto iny) na brzdy na biku, ktorymi by si nevedel zablokovat predne ci zadne koleso.. ja by som take hned vratil.
27.10.2009 - 22:44:46
00
Ako marketingovy trik na predaj Tesco bikov pre Tesco typy bicyklistov to je dost dobre. Na ostatne biky doporucujem investovat do svojej vlastnej hlavy a naucit sa vozit. Je to zaroven lacnejsie a hmotnost to nepridava, ale dokonca ubera! :)
28.10.2009 - 10:04:15
00
súhlas, takato vec mne na bajk nesmie :) obcas potrebujem bloknut aj predne koleso a hlavne na snehu je to velmi vhodna vec
28.10.2009 - 11:02:49
00
lol...to uz co nevymyslia...tak ak ide o mna...ani nahodou by som to nepouzil...ani si radsej nechcem predstavit ako to funguje v reale...
28.10.2009 - 11:59:03
00
Preco? Lebo na svoj styl jazdy si dovolim trdit ze viem ovladat brzdy. Kto vie vie, kto nie abs mu nepomoze skor uskodi. Na aute je to ina vec, tam je rozdiel v rychlosti aj vahe
28.10.2009 - 12:49:15
00
keyboard_arrow_up