čauťe chcem by som sa vás spítať mal som shimano alivio prehadzovač a teraz som si kupil Sram X.7
ale potrebujem vymeniť kazetu z 8 r na 9 r a chcem vedeť či mám kupiť Sram alebo Shimano a keby sa vám chcelo tak by sťe mi mohli poslať niake linky na kazety potreboval by som niaku na Mtb a 34 zubovu
Ďakujem za odpovede :D :D :D :D :D :D :D :D :D
12.03.2014 - 08:16:47
00
Kompatibilné je oboje. Sram so Sramkom však nejak fajnovejšie radí ako pri kombinácii Sram so Shimanom.
12.03.2014 - 08:23:12
00
tak je lepšie kupiť sram alebo shimano, ?
12.03.2014 - 08:33:50
00
Ja som dávnejšie menil Shimano Deore kazetu za SRAM PG1070, to je myslím uroveň X9. že by lepšie radilo, to neviem, zdá sa mi to byť rovnaké, ale citelne sa lepšie ťahá. To som vôbec nečakal. Je to tým, že kazety vyššej triedy Shimano aj SRAM majú pastorky uchytené na 5-cípej hviezdici (alebo ako to nazvať) a to je pevnejšie uchytenie ako majú nižšie rady kaziet (Deore), kde sú pastorky uchytené len v strede kazety. Potom ked je na pastorky vyvynutá záťaž ťahaním, tak sa trochu ohýbajú čo uberá silu ťahania. Takže ja by som povedal, že je to jedno ktorá značka, len odporúčam si trochu priplatiť za vyššiu triedu a o niečo lepšie sa ti bude ťahať.
14.03.2014 - 13:09:02
00
keyboard_arrow_up