na fotkach co tu mam to nevidno zretelne, pozriem doma. kazdopadne kody som nasiel vratene 2016 len tu http://vintagecannondale.com/info/shimano/ inde su len stare
06.01.2017 - 20:25:12
00
takze mam > ke NF < a > ke NG < co by malo byt 2015 jun a jul A co som cital tak niekto ma problem niekto nie, vzdy sa ale jedna len o dlhe zjazdy. ak by to robilo blbosti poslem na reklamacku a menia ich za nove, vezrie O co je rok 2016 a tie by mali byt uz ok. kym to ale poskladam bude jar :)
06.01.2017 - 20:56:05
00
Už dlhšiu dobu chcem kúpiť tie M8000, ale je s nimi problém, resp. bol lebo už je vyriešený, ale ešte stále sú v obehu a predávajú, aj tie špatné kusy. Priznalo to aj samotne Shimano, že bol problém v niekde v páke, buď to stvrdne na kameň, alebo idú až ku gripu. Ako píšeš, verzie OA a novšie, by už mali byť OK, akurát pri NE, NF, NG, NJ, NI sa uvádzajú, ako tie vadne série, ale možno to nebude Tvoj problém, uvidíš.

Čo ma ale hnevá viac je, že niektoré e-shopy majú (mali) v tejto dobe tieto brzdy v akcii a čo som im písal ohľadne tých kódov výroby, tak všetky akciové mali kódy, ktoré boli označené, ako špatné. A to je nefér voči zákazníkom, lebo určite o tomto probléme vedia a zbytočne týmto len skomplikujú niekomu život. Síce ich bez problémov menia za nové to je pravda, ale ak má niekto len jeden bicykel, je na pár týždňov odstavený. :)
06.01.2017 - 22:05:11
00
Pisal som teraz do Kokoshopu ohladom toho, ked dostanem odpoved dam sto sem. Ja jazdim cestak hlavne aj ked ked vidim co si skladam chytam hodne chut aj na horak. Tak uvidim co bude.
06.01.2017 - 22:10:21
00
No nedalo mi to a išiel som sa pozrieť čo mam ja a zistil som ze mam NK a NG. Jazdim to asi 3/4 roka ale priznam sa ze som si to až tak nejak nevšimol. Asi chodim male kopce dolu a pomali :)
Edit. Vieš dať link kde sa o tom píše?
06.01.2017 - 22:22:08
00
Tu a okolo toho postu http://www.bike-forum.cz/forum/zkusenost-s-novyma-xt-brzdama-m8000#comment3595115 Verzia O co je rok 2016 uz by mala byt ok.
06.01.2017 - 22:26:26
00
No ja som to objednal 2016 u chalanov v obchode lebo to nemali na sklade. Možno sa vtedy ešte o tom nevedelo lebo tovar isiel k nim s Oslan tuším.
06.01.2017 - 22:31:08
00
Je k tym "spatnym" seriam niekde aj oficialne stanovisko uvedene? Ja mam NE a NL a u oboch je to na zadnych brzdach badat.

daniel_po napísal:
Už dlhšiu dobu chcem kúpiť tie M8000, ale je s nimi problém, resp. bol lebo už je vyriešený, ale ešte stále sú v obehu a predávajú, aj tie špatné kusy. Priznalo to aj samotne Shimano, že bol problém v niekde v páke, buď to stvrdne na kameň, alebo idú až ku gripu. Ako píšeš, verzie OA a novšie, by už mali byť OK, akurát pri NE, NF, NG, NJ, NI sa uvádzajú, ako tie vadne série, ale možno to nebude Tvoj problém, uvidíš.

Čo ma ale hnevá viac je, že niektoré e-shopy majú (mali) v tejto dobe tieto brzdy v akcii a čo som im písal ohľadne tých kódov výroby, tak všetky akciové mali kódy, ktoré boli označené, ako špatné. A to je nefér voči zákazníkom, lebo určite o tomto probléme vedia a zbytočne týmto len skomplikujú niekomu život. Síce ich bez problémov menia za nové to je pravda, ale ak má niekto len jeden bicykel, je na pár týždňov odstavený. :)
06.01.2017 - 23:08:49
00
tiež mám tie XT,zadná pri prvom stlačení ide až ku gripu,pri druhom úplne stuhne,hlavne v zime-predná funguje o.k. zmeny v dráhe páčky sú len minimálne-aká je časová záruka na brzdy ? kúpené boli 13.8.2015 tu z e-shopu,sú to tie prvé série obidve majú kód ke NE
07.01.2017 - 08:48:15
01
slavo co ty na tuto problematiku? Klasika zaruka by ale mala byt na funkcnost brzdy 2roky. Zvazujem ze tie moje v ramci 14 dni vratim a radsej si priplatim za novu seriu
07.01.2017 - 09:25:47
00
a co bolo zle na tych seriach paka ci strmen?
07.01.2017 - 09:43:59
00
Co tak pozriet stranu dozadu.
07.01.2017 - 09:47:37
00
Dano5 napísal:
tiež mám tie XT,zadná pri prvom stlačení ide až ku gripu,pri druhom úplne stuhne,hlavne v zime-predná funguje o.k. zmeny v dráhe páčky sú len minimálne-aká je časová záruka na brzdy ? kúpené boli 13.8.2015 tu z e-shopu,sú to tie prvé série obidve majú kód ke NE

Možno iba vzduch v systéme. Odporúčam poriadne odvzdušniť.
07.01.2017 - 11:04:50
00
bajobb napísal:
Je k tym "spatnym" seriam niekde aj oficialne stanovisko uvedene? Ja mam NE a NL a u oboch je to na zadnych brzdach badat.

Tak oficiálne...na zahraničných fórach sú vyjadrenia priamo od Shimano centier, že o tomto probléme vedia, riešia ho (už to je OK) a všetky vadné kusy, bez problémov menia. Avšak ak prídu, aj vyreklamované nové kusy, treba pozrieť na ten dátum výroby, lebo stalo sa, že hoc došli nové, ale stále z tých zlých sérií.

Problém bol v páke, niečo s prietokom kvapaliny v nej. Ak sa skombinoval strmeň M8000 a páka M785, problém zmizol.
07.01.2017 - 12:16:39
01
Hack3r napísal:
Pisal som teraz do Kokoshopu ohladom toho, ked dostanem odpoved dam sto sem. Ja jazdim cestak hlavne aj ked ked vidim co si skladam chytam hodne chut aj na horak. Tak uvidim co bude.

Som zvedavý, ako sa vyjadria. :) Zopár mesiacov dozadu mali dobrú cenu, aj na Kupkolo. Písal som im ohľadne tejto problematiky a ich odpoveď bola, že o tom ešte nepočuli. Kto vie... :D

Ja by som to vrátil, máš na to nárok, alebo len nech Ti vymenia za 2016-ky v rovnakej cene, samozrejme. Tej rakete čo skladáš, by nepristali také napoly fungujúce brzdy. :)
07.01.2017 - 12:27:59
00
keyboard_arrow_up